Rakvere Tarvas alistas kodusaalis peetud põnevusmängus Tartu Rocki

Tartu Rocki peatreener Gert Kullamäe
Tartu Rocki peatreener Gert Kullamäe Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Korvpalli Eesti meistriliigas on täna kavas kolm mängu. Keskses kohtumises olid Rakveres vastamisi  sealne Tarvas ja Tartu Rock, kodusaalis sai magusa 75:71 võidu Rakvere meeskond.

Tasavägiselt kulgenud kohtumise avaveerandi võitis 22:17 Rock, poolaja võitsid Tartu mehed 39:37. Kolmanda veerandaja järel olid suutnud külalised sisse mängida viiepunktise edu, kui tabloo näitas Rocki 56:51 edu, aga võimsa viimase veerandaja teinud Tarvas vormistas kodus lõpuks 75:71 võidu.

Kodumeeskonna parimana viskas Roberts Stumbris 17 punkti, Brandis Raley-Ross lisas 16 silma. Tartu poolt kerkis täna resultatiivseimaks Tanel Kurbas, kelle arvele jäi 18 punkti.

Tänastes teistes mängudes alistas Valga/Maks&Moorits 73:66 TLÜ/Tallinna Kalevi, TYCO Rapla võitis kodus 78:71 TTÜ meeskonda.

Mängu käik (Tarvas - Rock):

Kohtumine Rakvere Tarva ja TÜ/Rocki vahel algab loetud minutite pärast!

Mäng on alanud!

Kodumeeskonna algviisik: Sten-Timmu Sokk, Roberts Stumbris, Martin Jurtom, Kaspars Cipruss, Brandis Raley-Ross

Tartu Rocki algkoosseis: Tanel Sokk, Janar Talts, Augustas Peciukevicius, Karolis Petrukonis, Tanel Kurbas

2:4

Tarvas avab skoori, aga Rock saab peagi omakorda juhtima

6:6

Sten-Timmu Soku korv viigistab seisu

12:11

Kohtumine möödub tasavägiselt ja 3.32 enne veerandaja lõppu on Tarvas ühe punktiga peal

33:30

Sten-Timmu Sokk teeb Kurbasele vea ja kui avapoolaja lõpuni jääb 2.54, on see Sokule juba kolmandaks isiklikuks veaks

35:34

Halvad uudised Tarvale: avapoolaeg pole veel lõppenudki, kui Jurtom teeb juba oma neljanda vea

35:34

Rakvere meeskond võtab aja maha

37:39

Eichfuss tabab viimasel sekundil haakviske ja Tartu Rock võidab poolaja

37:39

Võõrustajate poolt viskasid avapoolajal parimana Sten-Timmu Sokk ja Brandis Raley-Ross kumbki 10 punkti, Tartu resultatiivseim oli 11 punktiga Tanel Kurbas

37:39

Teine poolaeg on alanud!

37:43

Rock suurendab veerandaja alguses Doronini ja Taltsi korvidest vahet

37:43

Rahvale pakub lisaks korvpallile aga täna rõõmu ka üks maskiga fänn, kes särki käes hoides palja ülakehaga väljakule tormab; turvatöötajatel õnnestub mõnekümne sekundi möödudes korrarikkuja kinni nabida ja ära viia

47:52

Dorbekut veel pingile pole võetud ja Tartu saab 2.08 enne kolmanda veerandaja lõppu tema korvist taas vahe viie punkti peale

47:52

Tarvas võtab minutilise mõtlemisaja

51:56

Kolmas veerandaeg lõppeb dramaatiliselt, kui Petrukonis teeb viimasel sekundil oma neljanda vea ja Paiste saab minna vabaviskejoonele, kuid viskab mõlemad mööda

56:56

Tarvas alustab viimast veerandaega hästi ja 8.09 on mängida, kui Rock võtab aja maha, sest seis on viigis

69:63

Paiste teeb Kriisale vea ja kuna Tarval on sel veerandajal vead täis, läheb Rocki vanameister vabaviskejoonele

69:64

Kriisa tabab kahest ühe

69:64

Stumbris teeb rünnakul vea ja kuna kukub halvasti, palub Andres Sõbralt ka vahetust

73:71

Raley-Ross viskab viimasel sekundil mööda, aga lauapall Tarvale ja kui mängida jääb üheksa sekundit, teeb Dorbek oma viienda vea

75:71

Stumbris tabab mõlemad visked

75:71

13 sekundit mängida, Rock võtab taas aja maha

75:71

Rocki rünnak ei jõua kuidagi loogilise lahenduseni ja Kurbas astub lõpuks palliga küljejoone peale ja kui mängida jääb üks sekund, siis on see kohtumine tehtud

75:71

Mäng on läbi, Tarvas võtab kodusaalis magusa võida

Rakvere mängus tulevad mõlemad meeskonnad kohtumisele vastu positiivsete tulemustega. Tarvas alistas kolmapäeval Balti liiga mängus 14-punktilisest kaotusseisust Moskva Dinamo, Rock võitis Eesti meistriliigas teisipäeval kodusaalis kindlalt Pärnut.

Senimaani on Tarva poolt kõige paremast küljest näidanud nende kaks võõrleegionäri: Kaspars Cipruss ja Roberts Stumbris. Kindlasti ei tohi ära unustada ka hiljuti meeskonnaga uuesti liitunud Brandis Raley Rossi, kes viskas Dinamo vastu 14 silma. Rocki poolt on tähtsamateks mängijateks kujunenud Janar Talts ning Tanel Kurbas, viimane on senimaani olnud Rocki kõige resultatiivseim mängija, visates keskmiselt 15,8 punkti mängus.

Meistriliiga hooaja väga varajases faasis on Rockil kirjas võidud Valga, TTÜ ja Pärnu üle, kaotused on saadud Rapla ning Kalev/Cramo käest. Rakverel on ette näidata võidud Valga ja TTÜ vastu ning lisaajakaotus Pärnult.

Hooajaeelses omavahelises mängus 19. septembril tuli veenva võitjana välja Rock, tulemusega 79:52. Eelnevatel hooaegadel on Tarvas ja Rock pidanud maha mitu mälestamisväärset mängu ning kõva lahingut on kindlasti oodata ka laupäevasest kohtumisest.

Rapla on alustanud hooaega suurepäraselt, kogudes nii Balti liiga kui ka Eesti meistriliiga peale kokku neli võitu ja ainult ühe kaotuse. Kõige hiljutisemalt saadi Balti liiga mängus võit legendaarse Venemaa klubi Moskva Dinamo vastu. TTÜ pole hooaja algus olnud nii edukas, kuid viimati võideti neljapäeval Leedu klubi Lietkabelist.

Päeva kolmandas mängus võitlevad omavahel Valga ja TLÜ/Kalev. Eelmisel nädalal kohtusid tiimid omavahel Balti liigas, sellest kohtumisest väljus võitjana Valga meeskond tulemusega 86:75.