Balotelli värav aitas Liverpooli edasi, Chelsea oli hädas neljanda liiga klubiga

Mario Balotelli (vasakul) saab viigivärava järel meeskonnakaaslastelt Glen Johnsonilt ja Lucaselt õnnitlusi. Foto: SCANPIX

Inglismaa jalgpalli liigakarikasarja kaheksandikfinaalis tõusis Liverpooli fännide silmis patuoinast kangelaseks Mario Balotelli, kelle värav aitas Liverpoolil alistada dramaatilise käiguga mängus 2:1 Swansea ja jõuda kaheksa parema hulka.

Swansea asus võõrsil 66. minutil juhtima, ent 86. minutil Balotelli viigistas, olles sekkunud mängu kaheksa minutit varem. Kohtumise teisel lisaminutil sai otse punase kaardi vastasele sisse sõitnud Swansea kaitsja Federico Fernandez ning viiendal lisaminutil tõi kodumeeskonnale võidu keskkaitsja Dejan Lovren, kes kasutas karistuslöögi järel ära vastaste väravavahi Gerhard Tremmeli eksimuse ning saatis palli peaga tühja väravasse.

Kahvatult mänginud Londoni Chelsea asus neljandas liigas palliva Shrewsbury Towni vastu võõrsil 48. minutil tänu Didier Drogba tabamusele küll juhtima, kuid 77. minutil viigistas napid poolteist minutit varem mängu sekkunud ründaja Andy Mangan seisu. Kodumeeskonna rõõm kestis siiski vaid paar minutit, sest 81. minutil sundis Drogba eksima Shrewsbury kaitsja Jermaine Grandisoni ning too saatis vahetusmehe Williani tsenderduse peaga oma väravasse, tehes lõppseisuks 2:1.

Õhtu suurima võidu sai Derby County, kes jäi küll Moussa Dembele väravate järel Fulhami vastu 0:2 kaotusseisu, ent vastas siis ise koguni viie tabamusega. 5:2 võidumängus said jala valgeks kaks väravat löönud Simon Dawkins, penalti realiseerinud Chris Martin, Jeff Hendrick ja Johnny Russell. Kõrgliigaklubi West Bromwich Albion kaotas võõrsil 1:2 esiliigas mängivale Bournemouthile ning Sheffield United pööras tänu vahetusmehe Michael Higdoni 86. ja kolmanda lisaminuti väravatele kaotusseisu 2:1 võiduks Milton Keynes Donsi vastu.

Täna õhtul peetakse liigakarikasarjas ülejäänud kolm kohtumist ja loositakse ka viienda ringi paarid.