Postimehe otsepilt: Tartu Bigbank kaotas kodus RTU/Robežsardzele

Mariel Gregor

Võrkpalli Eesti-Läti ühisliigas kohtus Tartu Bigbank täna Läti klubi  RTU/Robežsardzega ning vastu tuli võtta  2:3 (16, -25, -18, 19, -9) kaotus.

Postimees näitas kohtumisest otsepilti.

Tartu parimana tõi Robert Täht 19 punkti, talle assisteeris 10 punktiga Argo Meresaar. Läti meistermeeskond oli natukene parem blokipunktide arvestuses (16-13) ja rünnakuefektiivsuses (42%-41%), kuid jäi võõrustajatele alla pallingu vastuvõtul (61%-74%).

Pärnu Võrkpalliklubi loovutas Läti võistkonnale Ozolnieki Poliursile ühe geimi, kuid suutis kohtumise 3:1 (19, -19, 18, 24) võidusadamasse tüürida. 50%-liselt rünnakuid realiseerinud Hindrek Pulk tõi võitjatele 20 punkti, Tamar Nassar ja Jaanus Nõmmsalu assisteerisid vastavalt 11 ja 10 punktiga, vahendab volley.ee.

Seitsmest mängust viienda võidu saavutanud TTÜ kohtas Danpower/Võru Võrkpalliklubilt tõsist vastupanu vaid kolmandas geimis, kaks esimest geimi võideti kindlalt. Ülikoolimeeskonna ülekaal avaldus lõpuks numbrites 3:0 (19, 17, 29)Daniel Maciel asemel diagonaalründajana tegutsenud Sander Rätsep kogus üleplatsimängijana 18 punkti, Kirill Krasnevski assisteeris 15 silmaga. Võru esinduse poolel jõudis ainsana kahekohalise resultaadini Martin Kammer, kelle arvele märgiti 11 punkti.

Järvamaa Võrkpalliklubi ei suutnud koduseinte toetust ära kasutada, kui võidetud avageimi järel jäädi 1:3 (17, -28, -24, -12) alla Jelgava Biolarsile. Võõrustajate mängu üleval hoidnud Ilmar Mõttus kogus 20 punkti, Virko Vantsi lisas järvakatele 14 ja Reimo Kuri 11 silma. Seejuures jäi Kuri ka 11 punktiga plusspoolele. Mõned hooajad tagasi Selveris pallinud Andrejs Baburovs tõi Jelgava võistkonnale 18 punkti.

Kodusaalis teise võiduni jõudnud liiga uus tulija ASK/Kuldiga mängis 3:1 (20, -19, 15, 19) üle koduse konkurendi Daugavpilsi Universitate.

Pühapäeval püüab Võru võistkond koduseinte toel üllatada Selver Tallinnat. Rakvere Võrkpalliklubile sõidab külla RTU ja Pärnu Võrkpalliklubile Biolars. Ühtlasi peab Lääne-Virumaa esinduse peatreenerina esimese mängu Urmas Tali. Võistluspäeva viimases mängus kohtub Järvamaa võistkond kodusaalis Poliursiga.

15 punktiga hoiab turniiritabeli juhtpositsiooni Selver. TTÜ tõusis 14 punktiga teiseks, Bigbank Tartu langes samade punktide juures kolmandaks. Viiendaks tõusnud Pärnul on kirjas 11 punkti.

Mängu eel:

Tartu pidas sel nädalal Saksamaal Bühlis esimese mängu CEV Cupi raames, kui kohalikult Bühli Ingersollilt tuli kolmapäeval vastu võtta 1:3 kaotus.

Liigatabelis on Tartu hetkel Tallinna Selveri järel 13 punktiga teisel kohal, ent Tartul on mäng vähem peetud. RTU/Robežsardze on viies.