Eesti jalgpallikoondis võitis võõral väljakul Norrat

Konstantin Vassiljev (paremal) Eesti võiduväravat tähistamas
Konstantin Vassiljev (paremal) Eesti võiduväravat tähistamas Foto: SCANPIX

Eesti jalgpallikoondis võitis Oslos toimunud maavõistlusmängus 1:0 Norra koondist. Kohtumise ainsa värava lõi 24. minutil Konstantin Vassiljev, kes realiseeris Henrik Ojamaa ja Ken Kallaste hea eeltöö.

Kui avapoolajal näitas Eesti head mängu ning lõi mitmeid väravavõimalusi, siis teisel poolajal mängupilt muutus - Norra hakkas domineerima, kuid Eesti väravasuul hästi tegutsenud Mihkel Aksalut neil üle mängida ei õnnestunudki. 57. minutil toodi väljakule ka 15-aastane talent Martin Ødegaard, kuid ka temal ei õnnestunud mängu pööret tuua.

Väravaautor Vassiljev tegi kaasa ainult esimesel poolajal, kuna teisel kolmveerandtunnil asendas teda Joel Lindpere.

NORRA - EESTI   0:1 (0:1) LÕPPSEIS

Väravad: 24. Konstantin Vassiljev

Hoiatused: 90.+1. Artjom Artjunin

Norra: 12-Ørjan Håskjold Nyland, 16-Omar Elabdellaoui, 8-Håvard Nordtveit, 23-Vegard Forren, 2-Tom Høgli (46. 16-Per-Egil Flo), 15-Per Ciljan Skjelbred, 14-Anders Konradsen, 6-Stefan Johansen, 20-Mats Møller Dæhli (57. 9-Martin Ødegaard), 10-Tarik Elyounoussi, 18-Håvard Nielsen.

Varus: 1-Rune Almenning Jarstein, 22-Sten Michael Grytebust, 3-Steffen Hagen, 4-Tore Reginiussen, 7-Harmeet Singh, 9-Martin Ødegaard, 11-Alexander Toft Søderlund, 13-Jone Samuelsen, 16-Per-Egil Flo, 17-Martin Linnes, 19-Fredrik Gulbrandsen, 24-Pål Andre Helland.

Eesti: 12-Mihkel Aksalu, 23-Taijo Teniste (46. 17-Enar Jääger), 4-Igor Morozov, 21-Artjom Artjunin, 19-Ken Kallaste (33. 5-Dmitri Kruglov), 18-Karol Mets, 16-Ilja Antonov, 14-Konstantin Vassiljev (46. 2-Joel Lindpere), 6-Aleksandr Dmitrijev, 11-Henrik Ojamaa (81. 9-Ingemar Teever), 10-Sergei Zenjov (46. 7-Igor Subbotin).

Varus: 1-Sergei Pareiko, 22-Pavel Londak, 3-Alo Bärengrub, 17-Enar Jääger, 5-Dmitri Kruglov, 2-Joel Lindpere, 7-Igor Subbotin, 8-Hannes Anier, 9-Ingemar Teever, 13-Martin Vunk, 15-Henri Anier, 20-Gert Kams.

Pealtvaatajaid: 9580

Peakohtunik: Martin Hansson

Abikohtunikud: Fredrik Nilsson, Joakim Flink

Neljas kohtunik: Michael Lerjeus (kõik Rootsist)

-

Kõlevad Eesti ja Norra hümnid. Mängu alguseni on jäänud loetud minutid

-

Eesti algkoosseis: 12-Mihkel Aksalu, 23-Taijo Teniste, 4-Igor Morozov, 21-Artjom Artjunin, 19-Ken Kallaste, 18-Karol Mets, 16-Ilja Antonov, 14-Konstantin Vassiljev, 6-Aleksandr Dmitrijev, 11-Henrik Ojamaa, 10-Sergei Zenjov.

-

Norra algkoosseis: 12-Ørjan Håskjold Nyland, 16-Omar Elabdellaoui, 8-Håvard Nordtveit, 23-Vegard Forren, 2-Tom Høgli, 15-Per Ciljan Skjelbred, 14-Anders Konradsen, 6-Stefan Johansen, 20-Mats Møller Dæhli, 10-Tarik Elyounoussi, 17-Håvard Nielsen.

-

Pall on mängus!

2min

Tipuründajana tegutseb täna Henrik Ojamaa

4min

Eesti teenib kohtumise esimese nurgalöögi. Siiski ei saa Vassiljevi tsenderduse järel keegi löögile

7min

Esimestel minutitel on pall püsinud peamiselt keskväljal. Veidi enam on palli vallanud Eesti koondis

10min

Norra on initsiatiivi haaranud

12min

Sergei Zenjov pääseb väravavahiga silmitsi, kuid väravavaht teeb suurepärase tõrje

13min

Uskumatu! Vassiljev lööb keskjoone juurest peale, kuid pall lendab ristnurga juurde posti

14min

Kaks suurepärast võimalust järjest, kuid seis püsib viigis

16min

Vassiljev lööb umbes 30 meetri pealt peale, kuid pall lendab väravast mööda

18min

Eesti on alustanud tõesti ründavamalt, kui me harjunud oleme. Siiski on samal ajal suudetud kaitses samuti kompaktsena hoida ning kõik on kontrolli all. Mängu parimad võimalused on seni olnud Eesti koondisel

23min

Håvard Nielsen pääseb heast kohast löögile, kuid pall lendab õnneks napilt mööda

24min

VASSILJEV VIIB EESTI JUHTIMA! 1:0!

24min

Pika ja ilusa söödumängu järel leiab Kallaste hea sööt Vassiljevi, kes palli umbes 15 meetri kauguselt võrku lööb!

29min

Ohtlik rünnak Norra poolelt, kuid Morozov on viimasel hetkel jaol

31min

Aksalu tõrjub Skjelbredi terava pealelöögi

33min

Ken Kallaste saab vigastada ning tema asemel võtab vasakus kaitses koha sisse Dmitri Kruglov. Raske öelda, kui raske Kallaste vigastus on.

36min

Norra pressing kasvab. Õnneks blokeerivad Eesti kaitsjad ohtliku pealelöögi

40min

Vahelduseks saab Eesti paar korda pikemalt rünnata. Mets pääseb ka löögile, kuid pall lendab üsna selgelt mööda

43min

Vassiljev annab taas terava nurgalöögi, kuid kaitsjad löövad palli klaariks

-

ESIMENE POOLAEG LÕPPEB EESTI 1:0 EDUSEISUL!

-

Eesti koondise poolt tuleb väljakule Enar Jääger, kes asendab Taijo Tenistet.

46min

Algas teine poolaeg

46min

Lisaks on väljakule tulnud Igor Subbotin, kes asendab Sergei Zenjovi. Lisaks on väljakule tulnud ka Joel Lindpere, kes asendab väravalööjat Vassiljevit

48min

Aksalu väänab maandudes jalga ning jääb murule lebama...

50min

Aksalult supertõrje! Ründaja pääseb täiesti vabalt viie meetri pealt löögile, kuid pall läheb täpselt Aksalule pihta

52min

Norra väravavaht tõrjub ilma probleemideta Kruglovi karistuslöögi

54min

Eesti kaitse on muutunud auklikuks. Taas pääsevad norrakad löögile, kuid meie õnneks läheb palli napilt mööda

57min

Eestil ei õnnestu kuidagi Norra pressi alt välja tulla

58min

Publiku meeletu möllu saatel tuleb väljakule 15-aastane Martin Ødegaard

62min

Vassiljevi ja Zenjovi lahkumine on Eesti mängu selge jälje jätnud. Kuidagi ei ole suudetud teisel poolajal palli hoida ega võimalusi luua

68min

Ødegaardi hea sööt leiab ründaja, kes õnneks palli väravast mööda suunab. Endiselt on Norra ülekaal selge.

72min

Ojamaa teeb hea eeltöö Subbotinile, kelle löök kaitsja jala läbi väravast mööda lendab

72min

76min

Norra jätkab ründamist, kuid Aksalut on täna väga raske üle mängida

80min

Henrik Ojamaa võetakse puhkama. Tema asemele tuleb Ingemar Teever, kes viimati käis koondise eest väljakul kaheksa aasta eest

86min

Teine poolaeg kulgeb endiselt samas taktis - Norra ründab, kuid Eesti kaitset neil üle ei õnnestu mängida. Paaril korral on Eestil ka kõvasti õnne olnud

87min

Levadia ründajad Teever ja Subbotin on seni üsna varjus olnud

88min

Väljakul viibib koguni kuus meest, kes laupäeval Levadiaga eesti meistriks tulid

90min

Elyounoussi lööb peaaegu käärlöögist värava. Õnneks läheb pall taas mööda. Eesti endiselt juhtimas

90min

Kohtunik lisab neli lisaminutit

90min

Aksalu tõrjub kauglöögi raskustega, kuid kindlalt

90min

Norra pressing on tugev. Eesti seisab umbkaitses

90min

Lõpuks õnnestub Eestil tempo alla võtta ja pall klaariks lüüa

90min

Ødegaardi kauglöök lendab üle värava

-

KOHTUMINE ON LÕPPPENUD! EESTI VÕITIS VÕÕRAL VÄLJAKUL KONSTANTIN VASSILJEVI VÄRAVAST NORRAT!

Eesti algkoosseis

Eesti: 12-Mihkel Aksalu, 23-Taijo Teniste, 4-Igor Morozov, 21-Artjom Artjunin, 19-Ken Kallaste, 18-Karol Mets, 16-Ilja Antonov, 14-Konstantin Vassiljev, 6-Aleksandr Dmitrijev, 11-Henrik Ojamaa, 10-Sergei Zenjov.

Norra algkoosseis:

Norra: 12-Ørjan Håskjold Nyland, 16-Omar Elabdellaoui, 8-Håvard Nordtveit, 23-Vegard Forren, 2-Tom Høgli, 15-Per Ciljan Skjelbred, 14-Anders Konradsen, 6-Stefan Johansen, 20-Mats Møller Dæhli, 10-Tarik Elyounoussi, 17-Håvard Nielsen.

Eesti koondise jaoks on tegemist olulise ettevalmistava kohtumisega laupäevaseks EM-valikmänguks San Marinoga. Peatreener Magnus Pehrsson on enne tänast mängu kinnitanud, et koondis proovib sellel nädalal rohkem ründamisele keskenduda.

Samal ajal pole aga olukord ründeliinis kuigi roosliline – Henri Anier jääb vigastuse tõttu tänasest mängust eemale ning Sergei Zenjovil puudub koduklubis mängupraktika.

Viimasel ajal on aga paremasse vormi tõusnud Henrik Ojamaa, kelle viimane esitus Šotimaa kõrgliigas oli muljetavaldav. Lisaks saab Pehrsson rünnakul kasutada ka laupäeval Eesti meistriks kroonitud Ingemar Teeverit ja Igor Subbotinit. Viimasel hetkel sai koondisekutse ka Henri Anieri noorem vend Hannes, kes ilmselt algkoosseisu siiski ei mahu.

Koondis peab sellel nädalal läbi ajama ilma kapteni Ragnar Klavanita, kes viimases valikmängus Inglismaaga punase kaardi teenis. Ühe keskkaitsjana võtab ilmselt koha sisse Igor Morozov, kuid tema kõrval olev koht on lahtine. Üks võimalus on keskkaitses kasutada Karol Metsa, kes seni on koondise eest alumise poolkaitsjana mänginud, teise võimalusena võtab Morozovi kõrval koha sisse aga kogenud Alo Bärengrub.