EM-valikmängud: Rootsi andis võidu käest, Šveits alistas Leedu

Zlatan Ibrahimovic (vasakul) võitleb Montenegro kaitsja Stefan Saviciga.
Zlatan Ibrahimovic (vasakul) võitleb Montenegro kaitsja Stefan Saviciga. Foto: SCANPIX

Jalgpalli EM-valikturniiril pidi ühe punktiga leppima Rootsi, lõpetades kohtumise Montenegroga võõrsil 1:1 viigiga.

Rootsi asus küll Zlatan Ibrahimovici tabamusest kiirelt juhtima, kuid kümme minutit enne lõpuvilet viigistas Stevan Jovetic penaltist seisu. Tabelis on Rootsi 6 punktiga teine, juhib neljast mängust 10 punkti kogunud Austria. Venemaal ja Montenegrol on viis punkti, täna Moldovast jagu saanud Liechtensteinil neli.

Eestiga samas alagrupis oli Šveits kodus 4:0 üle Leedust. Viigiseis püsis tablool 66. minutini, kui Leedu väravavahile Giedrius Arlauskisele märgiti protokolli omavärav. Seejärel olid täpsed veel Fabian Schär ning kahel korral Xherdan Shaqiri.

Hispaania alistas kodus tänu Isco, Sergio Busquetsi ja Pedro tabamustele 3:0 Valgevene. Samas alagrupis jätkab aga tabelijuhina täisedu nelja võiduga Slovakkia, kes sai võõrsil 2:0 jagu Makedooniast. Väravad lõid Juraj Kucka ja Adam Nemec.