Valga ja Pärnu teenisid Balti liigas valusad kaotused

Pärnu
Pärnu Foto: Urmas Luik

Korvpalli Balti liigas käisid täna väljakul kolm Eesti meeskonda, kes kõik pidid leppima kaotusega.

Valga meeskond sõitis külla Valmierale ning punkt-punkti mängus said otsustavaks viimased minutid, mil Valmiera näitas kindlamat mängu ja võttis 71:68 võidu. Valgalaste resultatiivseimaks tõusis Jurijs Aleksejevs, kelle arvele jäi 19 punkti ja 17 lauapalli.

Pärnu mängis samal ajal võõral väljakul Riia Baronsiga. Kuigi suure osa mänguajast pärnakad juhtisid, siis lõpus oli rohkem õnne lätlastel. Kristaps Valtersi kaks sekundit enne lõppu tabatud kaugvise tõi Baronsile 81:78 võidu. Pärnakate poolelt tegi võimsa esituse Ronaldas Rutkauskas, kes viskas 37 punkti ja võttis maha 11 lauapalli.

TLÜ/Kalev jäi Leedus kindlalt 74:92 alla Prienaile.

-

Leedus on esimene poolaeg lõppenud, Prienai juhib TLÜ/Kalevi vastu 47:39. Teise veerandaja võitis Eesti meeskond 29:19

-

Kalevi kasuks on Grabauskas visanud 16 punkti ja võtnud maha üheksa lauapalli. Tamme arvel on 11 punkti

-

Leedus on mäng lõppenud. Prienai võitis Kalevit 92:74. Kalevi kasuks viskas Grabauskas 26 punkti ja võttis maha 12 lauapalli. Reimo Tamm lisas 17, Raido Roos 14 punkti

-

81:78 Pärnu teenib valusa kaotuse. Kaks sekundit enne lõppu tabab kaugviske Baronsi mängumees Valters. Pärnu poolelt tegi võimsa esituse Rolandas Rutkauskas, kelle arvele jäi 37 punkti ja 11 lauapalli

-

71:68 Valus kaotus ka Valgale. Punkt-punkti mängus tunnistati Valmiera paremust. Aleksejevs viskas valgalaste kasuks 19 punkti ja võttis maha 17 lauapalli

B-alagrupis viiendat kohta hoidev TLÜ/Kalev kohtub Leedus Preinaiga, kes on tabelis kuuendal kohal. Sama alagrupi teises mängus sõidavad valgalased üle piiri, et kohtuda Lätis Valmierga. Valga on hetkel tabelis viies, Valmiera aga esimene.

A-alagrupis kohtuvad Riias viiendat ja kuuendat kohta hoidvad Pärnu ja Barons.