Selver langes CEV Cupil konkurentsist

Mariel Gregor

Tallinna Selveri võrkpalliklubi kohtus täna CEV Cupi esimese ringi kordusmängus Soome klubi Sastamala VaLePaga. Et avakohtumises oli Eesti klubi saanud kindla 0:3 kaotuse, vajati edasipääsuks kordusmängust 3:0 või 3:1 võitu ja seejärel oleks tulnud soomlastest üle olla ka kuldses geimis. Täna teenisid soomlased aga 3:1 võidu ja pääsesid seega edasi.

Meelis Kivisild tõi Selveri resultatiivseimana 12 punkti, Martti Rosenblatt lisas 11 silma. Selveri euroteekond jätkub nüüd tugevuselt kolmandas sarjas Challenge Cupil, kus 1/16 finaalis minnakse vastamisi Kreeka võistkonna Alexandroupolise Ethnikosega.

Mängu käik (Selver - Sastamala):

Mäng algas!

Selveril alustab algkoosseisus sidemängija kohal Andres Toobali asemel üllatuslikult Ergo Satrakov, ülejäänud mehed on Helar Jalg, Lincoln Williams, Federico Marretta, Martti Rosenblatt, libero Johan Vahter

21:19

Sartakov viib Selveri juhtima ja vastaste viga annab Tallinna klubile kahepunktilise eduseisu, taas time out

24:22

Marretta lööb blokist auti ja Selver geimivõidule lähedal

25:23

Toobal servib võrku, ent vastased servivad seejärel auti. Selver võidab seega avageimi.

12:16

Time-out, Selveri olukord läheb keeruliseks, soomlastel on edasipääsuks vaja vaid ühte geimivõitu veel

23:25

Seega on soomlastel kaks geimivõitu ja edasipääs käes.

Mängu eel:

Avamängus tegi vastastest enim pahandust kogenud koondislane Olli Kunnari, kes tõi 21 punkti, tema rünnakuefektiivsus oli 67-protsendiline.

Selveri peatreener Rainer Vassiljev ütles, et vastas on meeskond, kes ise palju ei eksi, ent ka Selver on võimeline märksa paremaks esituseks kui avamängus näidati. «Rünnak oli liiga ümar. Nii kehvakesed me tegelikult pole, kui numbrid näitavad, oleme paremaks võimelised,» sõnas Vassiljev.

Kui Selver peaks kahe mängu kokkuvõttes kaotama, langetakse nõrgemasse sarja ehk CEV Challenge Cupile, kus jätkab ka Tartu Bigbank.

Samale meeskonnale kaotas Selver eurosarjas ka kaks aastat tagasi.