Arsenali rünnakutelaviinile vastu pidanud Man United sai hinnalise võidu

Manchester Unitedi ründaja Wayne Rooney (paremal) rõõmustab värava üle, Arsenali kaitsja Calum Chambers on ahastuses. Foto: SCANPIX

Inglismaa kõrgliigas pidasid tulise kohtumise Londoni Arsenal ja Manchester United, 2:1 võitjana väljusid sellest külalised Manchesterist.

Ehkki avapoolaeg kulges Unitedi eksimuste ja Arsenali rünnakute tähe all, ei suutnud väljakuperemehed kuidagi neile avanenud võimalusi ära kasutada ning puhkepausile mindi väravateta viigiseisus. United asus kohtumist juhtima 56. minutil, kui Arsenali kaitsja Kieran Gibbs suunas Antonia Valencia ebaõnnestunud pealelöögi oma võrku. United pääses seega kurioossel moel eduseisu nii, et polnud ise teinud ainsatki raamidesse suunatud pealelööki.

Arsenali rünnakusurve kasvades tekkis Unitedil mitu võimalust kiireks vasturünnakuks ning ühe neist kasutas lõpuks ära Wayne Rooney, viies külalised 85. minutil kahe väravaga ette. Ehkki pika vigastuspausi järel vahetusest mängu sekkunud Olivier Giroud suutis viiendal üleminutil ristnurka suunatud pommlöögist Arsenali kaotusseisu vähendada, sai mänguaeg enne otsa, kui kodumeeskond suutis viigini jõuda.

Mõlemad meeskonnad on olnud sel hooajal hädas paljude põhimeeste vigastustega ning paraku möödus suurte kadudega ka tänane mäng - kõigest veerand tundi jõudis mängida hüppeliigest väänanud Unitedi kaitsja Luke Shaw. Teisel poolajal pidid aga vigastuse tõttu mängust lahkuma Arsenali poolkaitsja Jack Wilshere ning pealinnaklubi esiväravavaht Wojciech Szczesny, kes põrkas avavärava toonud olukorra eel kokku Gibbsiga.

United tõusis võiduga liigatabelis neljandaks, olles nüüd kogunud 19 punkti. Ainsana kaotuseta jätkavast Londoni Chelseast lahutab neid jätkuvalt 13 punkti, ent näiteks kolmandal kohal olevast Manchester Cityst nüüd viis punkti. Arsenal langes tänaste mängude järel tabelis kaheksandaks, samas jäädakse Unitedist maha vaid kahe punktiga.