Kalev/Cramo lasi Jenisseil avapoolajaga visata 63 punkti ja sai suure kaotuse

Mariel Gregor

Korvpalli VTB Ühisliigas kohtus Kalev/Cramo täna koduses Tondiraba hallis Krasnojarski Jenissei meeskonnaga. Kalev lasi juba avapoolajaga endale visata 63 punkti 36 vastu ning sai lõpuks suure 66:111 kaotuse. Frank Elegar oli Kalevi parim 14 punkti ja 7 lauapalliga, ükski teine kalevlane kahekohalise punktiskoorini ei küündinud. Jenissei resultatiivseimad olid võrdselt 18 punktiga Vjatšeslav Zaitsev ning Terrico White.

Mängu käik (Kalev - Jenissei):

Mäng on peagi algamas

Käib meeskondade tutvustamine, Tondiraba halli on kogunenud tuhatkond pealtvaatajat.

1. veerandaeg:

Kalevi algkoosseis: Škele, Elegar, Arbet, Keedus, Machado

Jenissei algkoosseis: Kolesnikov, White, Kikanovic, Iakovenko, Cooper

Mäng algas!

4:4

Kalevlased avavad sel hooajal hästi toimiva Machado ja Elegari koostööst oma skoori alley-oope´ga, sellele järgneb korv Machadolt

4:9

Vastased on alustanud resultatiivselt, kaunis ilukorv White´i ja Cooperi esituses annab neile 9:4 edu

19:28

Kupšas jääb vastaste võimsa eesliini vastu selgelt hätta..Varrak võtab taas mõtlemisaja, veerandaj lõpuni 48 sekundit

19:32

Jenissei võidab avaveerandi!

19:32

2. veerandaeg:

21:35

Vahe on juba Kalevi kahjuks 14 punkti. Srgejev saab täiesti vabalt kolmest proovida ja tabab

24:38

Mängu tulnud Singler tabab kaugelt

26:48

Kalevlaste kaitse ei kannata hetkel kriitikat, palliga käiakse hooletult ümber ja vastased realiseerivad kergelt kiirrünnakuid ning tabavad enesekindlalt eemalt. Liigutakse tempos Jenissei 10, Kalev 2 punkti..

36:63

Avapoolaja lõpetab Cooper, Kalevi seis n väga keeruline.

36:63

Avapoolaeg on lõppenud!

36:63

Statistikat: Kalev on teinud 8, Jenissei 2 pallikaotust, lauavõitluses on peal Jenissei vastavalt 17:15, Jenissei on kolmeseid tabanud 14st 6, Kalev 10st 2

36:63

Elegar on Kalevi poolel visanud 9 punkti, Jenisseil on Zaitcevi arvel 11, Perovici arvel 10 ja Komarovsi arvel 9 punkti

36:63

3. veerandaeg:

40:63

Elegar teeb skoori

42:65

Machadolt kaks pluss üks. Hetkel ei paista küll kahjuks, mille pealt Kalev nii suure kaotusseisu tagasi suudaks mängida, kuigi kahe minutiga on Jenisse saanud juurde vaid kaks silma

45:65

Kalevlased teevad vaheltlõike ja Arbet surub palli korvi nagu 10 aastat tagasi, Jenissei peatreener võtab aja maha, veerandaega mängitud 3 ja pool minutit

45:76

White teeb väga palju pahandust, mees tabab hästi kaugelt, möllab kaitses ja läheb hästi ründelauda. Tema on lõpetanud Jenissei viimased 6 rünnakut

55:90

Enam pole kalevlastel meeskondlikust tegutsemisest jälgegi, üritatakse üks-üks või proovitakse kaugelt õnne

57:99

5 minutit mängida, mängu lõpp on väga kole, muud on raske lisada.

62:104

Kitsingult kolmene

66:111

Kohtumine on lõppenud! Kalev sai liigas oma neljanda kaotuse.

Mängu eel:

Kui Kalev/Cramo jagab kolme võidu ja nelja kaotusega liigatabelis 10.-11. kohta, siis Jenissei on kuuest mängust võitnud vaid ühe ning tabelis annab see 13. positsiooni. Viimati jäi Jenissei kodusaalis 88:94 alla liiga eelviimasele meeskonnale Minskile.