Võrkpalli karikavõitja selgitavad Pärnu ja TTÜ

Pärnu võrkpallimeeskond.
Pärnu võrkpallimeeskond. Foto: Ants Liigus

Meeste võrkpalli Eesti karikavõitja selgitavad Pärnu Võrkpalliklubi ja tiitlikaitsja TTÜ, kes alistasid mõlemas poolfinaalmängus vastavalt Bigbank Tartu ja Danpower/Võru Võrkpalliklubi. Esikohamäng leiab aset 13. detsembril Tartus.

Finaaliväärilises poolfinaalis oli Pärnu meeskond kahel korral üle Tartu võistkonnast. Kui seeria avamängus saavutas kuurortlinna esindus võõrsil raske 3:2 võidu, siis kodusaalis peetud korduskohtumises loovutati Emajõelinna esindusele vaid üks geim. Pärnu võistkonna 3:1 (-17, 12, 19, 17) võitu andis suurima panuse Hindrek Pulk, kes kogus 20 punkti. Andrus Raadik lisas võitjatele 11 ja Timo Tammemaa 10 punkti. Robert Täht jõudis tartlaste poolel 13 ja Kristo Kollo 10 punktini, vahendas volley.ee.

Tartu meeskond pidurdas punktivääriliselt vaid neli vastaste rünnakut, Pärnu kogus blokis 13 silma. Samuti olid võitjad efektiivsemad rünnakul (52%-45%). Pallingu vastuvõtul osutus kindlamaks Tartu võistkond (58%-55%). Taaskord eksisid Tartu mängijad palju palli mängupanekul, kui vigasid kogunes geimi kohta ligikaudu viis (kokku 19). Pärnakad loovutasid pallingul kaheksa punkti vähem.

Teises poolfinaalpaaris intriigi ei tekkinud, kui TTÜ oli kahel korral kindlalt 3:0 üle Võru esindusest. Daniel Maciel kogus 3:0 (19, 21, 22) võiduga lõppenud korduskohtumises TTÜ resultatiivseimana 14 punkti. Timo Kuus ja Edgar Maier vastasid Võru meeskonna poolel 8 punktiga. Ülikoolimeeskond kogus kaksteist blokipunkti Võru viie vastu. Rünnakul väljendus võitjate ülekaal numbrites 45%-36%.

Pärnu ja TTÜ vaheline finaalmäng saab teoks 13. detsembril kell 16 Tartu Ülikooli spordihoones.