Sergio Agüero kübaratrikk vedas ManCity raske ja vajaliku võiduni

Manchester City kangelaseks kerkinud Sergio Agüero.
Manchester City kangelaseks kerkinud Sergio Agüero. Foto: SCANPIX

Täna õhtul jätkati mängudega Euroopa jalgpalli Meistrite liigas, kus Inglismaa valitsev meister Manchester City pidas dramaatilise ja põneva kohtumise Müncheni Bayerniga. Kodus hädasti võitu vajanud ManCity jäi 22. mänguminutil ühemehelisse ülekaalu ja Sergio Agüero realiseeris ka penalti. Avapoolaja lõpuks olid aga Xabi Alonso ja Robert Lewandowski väravad viinud omakorda 2:1 juhtima Bayerni. Kohtumise põnevas lõppfaasis kerkis City kangelaseks taas Agüero, kes kõmmutas Manuel Neueri selja taha 85. minutil viigivärava ning 91. minutil võiduvärava.

Tänased mängud:

E-grupp

Moskva CSKA - AS Roma 1:1 (90+3 Berezutski; 43. Totti)

Manchester City - Müncheni Bayern 3:2 (22. (pen), 85., 91. Agüero; 40. Alonso, 45. Lewandowski)

Tabeliseis: 1. Bayern 12 p, 2. Man City 5p, 3. Roma 5p, 4. CSKA 5p

F-grupp

APOEL - Barcelona 0:4 (27. Suarez, 38., 58., 87. Messi)

PSG - Ajax 3:1 (33., 83. Cavani, 78. Ibrahimovic; 67. Klaassen)

Tabeliseis: 1. PSG 13 p, 2. Barcelona 12 p, 3. Ajax 2 p, 4. APOEL 1 p

G-grupp

Schalke - Chelsea 0:5 (2. Terry, 29. Willian, 44. Kirchhoff (ov), 76. Drogba, 78. Ramires)

Sporting - Maribor 3:1 (10. Carlos Mane, 35. Nani, 42. Jefferson (ov), 65. Slimani)

Tabeliseis: 1. Chelsea 11 p, 2. Schalke 5 p, 3. Sporting 7 p, 4. Maribor 3 p

H-grupp

BATE - Porto 0:3 (56. Herrera, 65. Martinez, 89. Tello)

Šahtar - Athletic 0:1 (68. San Jose)

Tabeliseis: 1. Porto 13 p, 2. Šahtar 8 p, 3. Athletic 4 p, 4. BATE 3p

Mängude käigud:

Õhtu esimesed mängud on peagi algamas!

Moskva CSKA - Roma algkoosseisud:
CSKA: Akinfejev, Berezutski, Ignaševitš, Schennikov, Mario Fernandes, Jeremenko, Natšo, Cauna, Dzagojev, Doumbia, Musa
Roma: De Sanctis, Holebas, Astori, Manolas, De Rossi, Keita, Nainggolan, Florenzi, Totti, Gervinho, Ljajic

BATE-Porto algkoosseisud:
BATE: Chernik, Gayduchik, Mladenović, Tubić, Yablonski, Karnitski, A. Volodko, Olehnovitš, M. Volodko, Rodionov, Gordeychuk
Porto: Fabiano, Danilo, Martins Indi, Marcano, Alex Sandro, Casemiro, Brahimi, Herrera, Torres, Quaresma, Martínez

Moskva CSKA peab oma fännide tegevuse tõttu endiselt mängima tühjade tribüünide ees

Mõlemas mängus on avavile kõlanud!

Kui mõlemast kohtumisest on mängitud 20 minutit, pole kummaski matšis veel väravaarvet avatud

BATE-Porto kohtumises on esimese poolaja lõpus palli rohkem valdamas külalised Portugalist, kelle käes pall on seni olnud 71% ajast

CSKA-Roma kohtumises on omakorda palli valitsemas Roma (65%)

Moskva CSKA - Roma 0:1

Legendaarne Totti viib Roma poolaja lõpus 43. minutil võõrsil juhtima

CSKA- Roma mängu avapoolaeg vilistatakse lõppenuks ja külalised saavad minna puhkama 1:0 eduseisus, CSKA meestel on omakorda teiseks poolajaks vaja uut plaani

65. mänguminut - Martinez viib Porto juba kahe väravaga juhtima

CSKA armuaeg hakkab otsa saama, sest mängu lõpuni jääb juba vaid kaheksa minutit

BATE-Porto 0:3
89. mänguminutil teevad Porto mehed skooriks juba 3:0!

Hilise värava autoriks on Tello

CSKA-Roma 1:1
90+3: Moskva CSKA suudab viimasel üleajaminutil ära lüüa viigivärava!!!

Pärast viigiväravat kõlab ka lõpuvile ja CSKA tuleb raskest olukorrast välja, sest kuigi Roma jääb Moskva meeskonnast ettepoole, hoiab CSKA oma edasipääsulootust elus

Kõlab lõpuvile ka õhtu teises varasemas mängus

Ülejäänud mängude vahendamisega jätkame kell 21.45

Pärast E-alagrupi tähtsat mängu CSKA ja Roma vahel on sama oluline kohtumine kavas ka Manchesteris, kus seni vaid kaks punkti kogunud ManCity vajab hädasti võitu Müncheni Bayerni üle

City-Bayerni algkoosseisud
City:
Hart, Sagna, Kompany, Mangala, Clichy, Fernando, Navas, Lampard, Milner, Nasri, Agüero
Bayern: Neuer, Rafinha, Boateng, Benatia, Bernat, Rode, Hojbjerg, Alonso, Ribery, Lewandowski, Robben

Scahlke 04-Chelsea algkoosseisud:
Chelsea: Courtois, Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta, Matic, Fabregas, Willian, Oscar, Hazard, Diego Costa

Schalke algkoosseis:

Donetski Šahtjori - Athleticu algkoosseisud:
Šahtjor: Pjatov, Kucher, Shevtšuk, Srna, Rakitskij, Stepanenko, Fernando, Douglas Costa, Alex Teixeira, Luiz Adriano
Atlheticu alg11: Iraizoz, San José, Etxeita, Balenziaga, Beñat, Iturraspe, De Marcos, Susaeta, Rico, Muniain, Viguera

APOELi-Barcelona algkoosseisud:
APOEL:
Pardo, Antoniades, Carlão, João Guilherme, Mário Sérgio, Vinicius, Nuno Morais, Tiago Gomes, Manduca, Aloneftis, Sheridan
Barca:  Ter Stegen, Alves, Piqué, Bartra, Alba, Rakitić, Mascherano, Rafinha, Pedro, Suárez, Mess

PSG-Ajaxi algkoosseisud:

Sportingu-Maribori algkoosseisud:
Sporting: Rui Patrício, Jefferson, Paulo Oliveira, Cédric, Carvalho, João Mário, Adrien Silva, Slimani, Carlos Mané, Nani
Maribor: Handanović, Mejač, Rajčević, Arghus, Filipović, Sallalich, Vršič, Stojanović, Mertelj, Tavares, Zahović

Meeldetuletuseks veel, et mängud algavad kell 21.45

Õhtu kaks esimest mängu on peetud, ülejäänud kuus on peagi algamas

Mängud on alanud!

Schalke 04 - Chelsea 0:1
Vanameister Terry viib Chelsea kiirelt Saksamaal juhtima

Sporting - Maribor 1:0
Lissaboni meeskond saab Maribori mängumehe Mejaci omaväravast 10. mänguminutil juhtima

City-Bayern 0:0
Manchesteri meeskond alustas kohtumist küll näljaselt, aga Bayern on asunud pallivalitsemist kontrollima ja Müncheni meeskond on seni näidanud paremat mängu

15. mänguminut - Cityl on Bayerni värava all hea võimalus, aga Xabi Alonso klaarib olukorra ja kuigi Manchesteri meeskond saab nurgalöögi, ei kujune sellest ohtlikku olukorda

20. mänguminut - Benatia tõmbab kiirrünnakule läinud Agüero maha ja kuna Agüero on viimane mängija, näitab kohtunik Bayerni mängumehele punast kaarti ja City teenib penalti

City - Bayern 1:0
21. mänguminut - Agüero realiseerib penalti ja City saab kohtumist juhtima!!

ManCity - Bayern 1:0
25. mänguminut - vähemusse jäänud Bayern teeb oma esimese vahetuse, kui Rode võetakse ära ja Dante pannakse platsile

APOEL - Barcelona 0:1
27. mänguminut - Suarez viib Barca võõrsil juhtima

Suareze värav on talle ühtlasi esimeseks tabamuseks Barca värvides

Schalke - Chelsea 0:2
29. mänguminut - Chelsea saab kahe väravaga juhtima, kui Hazard annab Willianile ilusa söödu ja Brasiilia mängumees kõmmutab Schalkele värava

PSG- Ajax 1:0
33. mänguminut - Cavani söödu realiseerib Pariisi meeskonna väravaks Cavani

Vanameister Lampard lööb kaugelt peale, aga pall siiski üle värava

Sporting - Maribor 2:0
35. mänguminut - Lissabonis peetaval mängul skoorib Nani ja viib kodumeeskonna kahe väravaga juhtima

38. mänguminut - Bayern saab heast kohast karistuslöögi

ManCity - Bayern 1:1
40. mänguminut - Bayern saab karistuslöögi otse karistusala joone tagant ja Xabi Alonso lööb müüri kõrvalt palli City väravasse

APOEL- Barcelona 0:2
38. mänguminut - Messi viib Barca võõrsil kahe väravaga juhtima

Sporting - Maribor 2:1
42. mänguminut - kui Maribor kinkis kohe kohtumise alguses Sportingule omavärava, siis poolaja lõpus vastas Lissaboni tiimi poolt omaväravaga Jefferson ning mänguseis on 2:1

Schalke - Chelsea 0:3
44. mänguminut - enne poolaja lõppu saab Chelsea koguni kolme väravaga juhtima, kui Kirchhoff lööb Saksamaa meeskonna poolt omavärava

ManCity - Bayern 1:2
45. mänguminut - uskumatu: vähemuses mängiv Bayern saab Lewandowski 45. minuti väravast juhtima!

Šahtjor - Athletic 0:1
68. mänguminut - mänguskoor avatakse ka Šahtjori ja Athleticu mängus, kui San Jose viib külalised juhtima

APOEL- Barcelona 0:3
- Barca mängumees Rafinha teenib oma teise kollase kaardi ja kolme väravaga juhtimas olevad külalised jäävad ühe mehega vähemusse

Schalke - Chelsea 0:4
76. mänguminut - Saksamaal jätkub väravatesadu, kui Williani söödu vormistab väravaks Droga ja Chelsea on võõrsil nelja väravaga juhtimas

Schalke - Chelsea 0:5
78. mänguminut - Schalke on nüüd küll juba jäämas korraliku rongi alla, sest Drogba annab omakorda söödu Ramiresele ja Chelsea skoorib järjekordse värava

Cityl on kasutada karistuslöök, aga Neuer tõrjub ja järgnenud olukorras pall ohtlikult värava lähedale ei jõua

77. mänguminut
- City saab järjekordse nurgalöögi ja Kompany saab ka peale lüüa, aga ebaõnnestunult

79. mänguminut
- Neuer teenib venitamise eest kollase kaardi

PSG - Ajax 2:1
79. mänguminut - Ibrahimovic viib PSG juhtima

81. mänguminut - Bayern võtab Ribery ära ja saadab pikalt vigastuspausilt naasnud Schweinsteigeri platsile

ManCity - Bayern 2:2
85. mänguminut - Agüero toob Cityle viigipunkti praegusel hetkel

PSG - Ajax 3:1
Cavani on vahepeal viinud PSG kodus kahe väravaga juhtima

APOEL - Barcelona 0:4
APOELi poolt teenib Guilherme ka teise kollase kaardi ja nüüd mängitakse 10:10 vastu ning Messi lööb täna oma kolmanda värava!

Cityl on jäänud veel loetud minutid, et võiduväravat lüüa, kuigi pärast avapoolaega tuleb neil ka viigipunktiga igati rahul olla

ManCity - Bayern 3:2
USKUMATU! Agüero lööb oma kolmanda värava täna ja City on võtmas väga vajalikku võitu!!!

Lisaminutid on tiksumas ja mängu lõpuni jääb kaks minutit

90+2 minut
- Agüero saab ajaviitmise eest veel ka kollase kaardi oma saldosse

KÕLAB LÕPUVILE, CITY VÕTAB VAJALIKU VÕIDU

Mäng Prantsusmaal lõppeb PSG võiduga

Võõrsilvõidu saab täna kirja Athletic

APEOL - Barcelona 0:4
Ka selles mängus on kõlanud lõpuvile ja Messi kübaratrikk ning Suareze värav annavad Hispaania gigandile kindla võidu

Õhtu suurima skooriga võidu võtab võõrsilt Chelsea

Ainukese kohtumisena on veel kestmas mäng Lissabonis, sest poolajapaus venis ootamatult pikaks staadionivalgustitest tingitud probleemi tõttu

Sporting - Maribor 3:1
Võõrustajad saavad Slimani tabamusest kahe väravaga juhtima

Rohkem väravaid tänasel mänguõhtul ei lööda, ka Lissabonis peetud kohtumises kõlab lõpuvile

E-grupp

F-grupp

G-grupp

H-grupp

Enne mänge:

Selge on, et City saatus pole praeguse seisuga enam nende enda kätes – isegi võitudest Bayerni ja Roma üle ei pruugi edasipääsuks piisata. Eelmises voorus kodus CSKAlt saadud 1:2 kaotus tähendas ühtlasi, et kui CSKA ja City peaksid lõpetama alagrupi võrdsete punktidega, on omavaheliste mängude põhjal eelis Venemaa klubil (võit ja viik). Nii või teisiti on klaar ka see, et mängus Bayerniga vajab City minimaalselt viiki ning sõltuvalt CSKA-Roma kohtumise tulemusest ei pruugi sellestki piisata.

Kaotus Bayernile kustutab City edasipääsulootused juba enne viimast vooru päris kindlalt, sest CSKA-Roma kohtumise võitja jääks neile igal juhul püüdmatuks (Cityl kaks punkti, emmal-kummal võitjal aga seitse punkti). Peaks mäng Moskvas lõppema viigiga, oleks CSKA-l tabelis viis punkti ning Citylgi šanss Roomas võidutsedes veel viie punkti peale jõuda, kuid meenutagem – omavaheliste mängude võrdluses on CSKA parem.

Kui Bayerniga viigistatakse, jääb Cityle samuti veel reaalne edasipääsuvõimalus, ent seda vaid juhul, kui ka CSKA-Roma mäng lõpeb viigiga. Siis tuleks inglastel viimases voorus alistada Roma ja loota, et CSKA ei näppa samal ajal Münchenis punkti (või kolme) Bayernilt. Emma-kumma meeskonna võidu korral CSKA-Roma mängus oleks enne viimast vooru nende edu City ees juba neli punkti ja alagrupi teine koht seega Cityle püüdmatu.

Teised grupid

Ülejäänud alagruppides pole ühegi suurklubi seis nii ärev, kuid pinget jagub sinnagi. F-grupis on edasipääsu juba taganud nii APOELile külla sõitev Barcelona kui ka Ajaxit võõrustav PSG, kes selgitavad grupi võitja tõenäoliselt omavahelises viimase vooru mängus.

G-grupis on Chelsea külas Schalkel ning võit viiks Londoni klubi 16 parema hulka. Lissaboni Sporting kohtub kodus Mariboriga ning tabeliseisu vaadates näib kõige tõenäolisem, et vähemalt ühe edasipääseja selgitamine lükkub viimasesse vooru.

H-grupis on Valgevenesse Borissovi BATEle külla sõitev Porto edasipääsu juba taganud ning hea võimalus selleks on ka Bilbao Athleticut võõrustaval Donetski Šahtaril.