Kalev/Cramo alistas meeste ja poiste vahelises mängus Audentese 77 punktiga

Audentese korvpallimeeskond
Audentese korvpallimeeskond Foto: Liis Treimann

Korvpalli Eesti meistrivõistlustel peeti täna üks kohtumine, kus liigatabeli esimene meeskond, valitsev Eesti meister BC Kalev/Cramo alistas 77-punktilise vahega 123:46 tabeli viimase, noormängijatest koostatud Audentese SG/Noortekoondise. Võitjatele tõi Kristjan Kitsing 26 punkti, Audentese parim oli Siim-Markus Post 16 punktiga. Teisel poolajal lubasid kalevlased vastastel visata kõigest 18 ja viimasel veerandajal seitse punkti.

Kalev/Cramo - Audentese SG/Noortekoondis 123:46

Kalev: Kitsing 26 p+ 8 lp, Singler 18 p, Olmre 17 p, Dorbek 16 p, Kajupank 12 p, Hallik 12 p, Keedus 7 p, Freimanis 6 p, Arbet 6 p, Škele 2 p, Kupsas 1 p

Audentes: Post 16 p, Soodla 10 p, Jürjens 4 p, Koll 3 p, Metsala 3 p, Parrol 2 p, Viilup 2 p, Niits 2 p, Indermitte 2 p, Jurno 2 p

Mängu käik (Kalev-Audentes):

Kohtumine on alanud!

Kalev/Cramo algviisik: Keedus, Dorbek, Škele, Singler, Freimanis

Audentese algviisik: Post, Parrol, Jürjens, Niits, Viilup

12:6

Kalev pääseb 10:1 ette, kuid siis tabavad esimesed visked platsilt ka Parrol ja Post

23:6

Singlerilt kolm korvi järjest ja vahe aina käriseb

29:8

Jürjens lõpetab Audentese ligi neli minutit kestnud korvipõua, ent Hallik vastab kohe kaugviskega

31:13

Audentese poolel seni ainsana kaugelt proovinud Post tabab oma teise kolmese

36:14

Esimene veerandaeg läbi! Singleri arvel on 12, Kitsingul 9 punkti. Audentese 14 punktist pooled on toonud Post.

45:17

Kalev noortele ei halasta, Hallik tabab kohe kaugelt ning Keedus, Dorbek ja Freimanis toovad samuti punktilisa

51:20

Mõlemad meeskonnad vahetavad palju, Kalevil on juba jõudnud platsil käia kõik 11 ja Audentesel 10 meest

62:26

Post tabab jälle kaugelt, ent sellele vastavad kolmestega ka Arbet ja Singler

62:28

Jürjens teeb vaheltlõike ja lõpetab kiirrünnaku

Esimene poolaeg läbi, Kalev/Cramo võidab selle 34 punktiga!

Singler on toonud 15 ja Kitsing 14 punkti, Halliku arvel on 10 punkti. Audentese resultatiivseim on 10 punktiga Post, Soodla on kogunud seitse punkti.

Vabandame tehniliste probleemide pärast teise poolaja seisu edastamisel

107:43

Kui mängu lõpuni jääb viis minutit, on Kalevi eduseis kasvanud koguni 64-punktiliseks

111:43

Kitsing ja Kajupank kasvatavad veelgi Kalevi skoori

114:43

Kitsingult veel üks kolmene, tema arvel on juba 24 punkti

Käimasoleval viimasel veerandajal on Audentes seejuures visanud seitsme minutiga vaid kaks punkti

118:43

Kitsingult veel üks korv ja Keeduselt pealtpanek

123:46

Metsala kaugvise toob ka Audentesele lõpuks punkte juurde, kuid igale Audentese korvile vastab Kalev kohe paari-kolme omapoolsega

Mäng läbi! Kalev/Cramo võtab Audentese SG/Noortekoondise vastu ülisuure, 77-punktilise võidu

Kui Kalevil on seni tabelis ainult võidud, siis Audentes on tunnistanud vaid kaotusi. Korvide vahe on ühel meeskonnal 170ga plussis, teisel 298ga miinuses. Lisaks on Audentsese puhul tegemist konkurentsitult noorima meeskonnaga Eesti meistriliigas – enamik nende mängijaid on sündinud aastatel 1996-1998. Sander Raieste ja Kristian Kullamäe sünniaasta on koguni 1999.