Rock sai lisaajal magusa võidu, Raley-Rossi 38 punkti Tarvast ei päästnud

Mariel Gregor
Tartu Rocki meeskond.
Tartu Rocki meeskond. Foto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Korvpalli Eesti meistriliigas sai Tartu Rock põnevusmängus lisaajal 93:85 magusa võidu Rakvere Tarva üle. Üleplatsimehena viskas Brandis Raley-Ross Tarva kasuks 38 punkti ja võttis 8 lauapalli, võitjate poolel viskas Janar Talts 18 punkti ja võttis 18 lauapalli. Tarvas juhtis teise poolaja alguses mängu koguni 15 punktiga, ent Rock viigistas kaheksa sekundit enne normaalaja lõppu Gert Dorbeku korvist 80:80. Lisaajal langes mitu Tarva mängijat viie veaga välja ning täna ilma leedulaste Augustas Peciukeviciuseta ja Karolis Petrukoniseta mänginud Rock pani oma paremuse maksma. Turniiritabelis jätkab Rock teisel ja Tarvas neljandal kohal.

Tartu Rock - Rakvere Tarvas 93:85 (la)

Rock: Talts 18 p + 18 lp, Kurbas 17 p, Sokk 14 p, Doronin 13 p, Dorbek 11 p, Kriisa 7 p, Meister 3 p

Tarvas: Raley-Ross 38 p + 8 lp, Sokk 11 p, Paiste 10 p, Umbraško 10 p, Haughton 5 p, Štumbris 5 p, Jurtom 3 p, Peterson 3 p

Mängu käik (Rock-Tarvas):

Rocki-Tarva mäng algab juba vähem kui kümne minuti pärast!

Mäng on alanud!

Rocki algviisik:  Tanel Sokk, Kent-Kaarel Vene, Gert Dorbek, Janar Talts, Tanel Kurbas

Tarva algviisik: Mario Paiste, Sten-Timmu Sokk, David Haughton, Martin Jurtom, Brandis Raley-Ross

2:11

Kolm minutit mängitud ja Kullamäe on sunnitud võtma esimese mõtlemisaja, sest Tarvas on pääsenud tänu Raley-Rossi, Naughtoni ja Paiste korvidele ette

13:13

Kurbas tabab kolmese ja Tarvas võtab aja maha. Kui mängu alustas 11:2 spurdiga Tarvas, siis nüüd on täpselt samaga vastanud Tartu. Avaveerandi lõpuni jääb neli minutit.

13:15

Raley-Ross läheb väga raskele viskele, aga tabab. Ameeriklane on seni tabanud kõik neli platsilt tehtud viset

14:15

Haughton teeb teise vea, Kurbas tabab ühe vabaviske

14:17

Ross tabab järjekordse hullu viske

14:20

Paistelt rünnaku viimastel sekunditel ülikauge kolmene!

17:20

Talts viskab mõlemad vabavisked mööda, aga Rock saab ründelaua ning Doronin leiab kolmesejoone tagant vabaks jäetud Kurbase, kes tabab. Tartu on sisse visanud kõik neli kaugviset.

19:20

Kurbas teenib läbimurdel vea ja tabab vabavisked

Eichfuss puterdab juba kätte võideldud lauapalli auti, kuid Raley-Ross teeb järgneval rünnakul oma esimese möödaviske

Doronin alustab teist veerandaega kahe tabava vabaviskega

Ehkki kõik mehed tegid soojenduse kaasa, pole seni Rocki poolt väljakul käinud ei Peciukevicius ega Petrukonis

25:22

Raley-Ross toob üle pika aja Tarvale kaks punkti juurde

25:24

Tartu vastab möödaviskega ning Sten-Timmu Sokk toob oma esimesed punktid

Tehnilist praaki mõlemalt meeskonnalt - Tartu kaotab palli, Paiste viskab kiirrünnakul korvi alt mööda ning Rocki vasturünnakul teeb ründevea Doronin

25:27

Jurtomi kolmene viib Rakvere taas ette

27:27

Talts toob Rockile teise veerandaja esimesed punktid ja lõpetab Tarva 7:0 minispurdi

30:30

Sten-Timmu Sokult kolmene, Meister vastab Rocki poolelt samaga

31:30

Taltsilt üks vabavise

31:32

Jälle Raley-Ross, kes on seni kaheksast viskest tabanud seitse ja toonud juba 14 punkti. Vasturünnakul teeb Talts ründevea ja Rock võtab aja maha, poolaja lõpuni on 4.43

33:40

Tarvas teeb vaheltlõike, Paiste leiab kolmese joone tagant Raley-Rossi ja ameeriklane tabab uuesti!

Raley-Rossil on võimalus jälle kiirrünnakust punktilisa tuua, aga mees läheb palt panema ja eksib. Sõber võtab juba 19 punkti kogunud ameeriklase seepeale korraks puhkama.

34:40

36:40

Kurbas tekitab teravust ja mängib Taltsi korvi alla täiesti vabaks, Talts paneb pealt

38:40

Tanel Soku hea eeltöö realiseerib kergelt Kriisa, nüüd on Sõbra kord mõtlemisaeg võtta. Poolaja lõpuni 1.25

38:43

Štumbris tabab esimest korda kaugelt

38:46

Tarvale jääb pärast Tartu ebaõnnestunud rünnakut aega veel alla kümne sekundi, kuid Raley-Ross tuleb üle ja tabab koos sireeniga veel ühe kauge kolmese!

Avapoolaeg läbi, Tarvas võidab selle kaheksa punktiga!

Üleplatsimehe Raley-Rossi arvel on koguni 22 punkti, platsilt on ameeriklane tabanud 15 viskest 10. Tarva järgmine punktitooja on kuue punktiga Paiste. Rockile on Talts toonud 13 punkti.

Teine poolaeg on alanud!

41:46

Kurbaselt kaugvise

43:46

Korv koos veaga ka Doroninilt, kuid vabavise ei taba. Raley-Rossile on tegu kolmanda veaga

49:52

Kurbas viskab kolmese mööda, kuid Tartu saab mängu esimese ründelaua ja Dorbek teenib kaks vabaviset, mis tabavad

49:54

Sten-Timmu Sokult kaks vabaviset

49:56

Štumbris paneb Soku efektse söödu järel pealt

Halvad uudised Tartu jaoks - kerge vigastusega mänginud Eichfuss teeb uuesti jalale liiga. Kullamäe kasutab mõtlemisaega, kolmanda veerandaja lõpuni on jäänud 4.20

51:56

Dorbekult kaks punkti juurde, platsi teises otsas paneb Talts võimsa kulbi Sokule

51:62

Umbraško toob Eichfussi valesöödu järel kaks punkti Tarvale juurde, Rocki meeste blokk jääb hiljaks ja korv loetakse ära. Kullamäe võtab taas aja maha, veerandaja lõpuni 2.20

53:62

Eichfuss unustatakse täiesti üksi korvi alla

53:64

Raley-Ross tabab vabavisked ja on kolme veerandajaga nüüd visanud juba 30 punkti

53:66

Raley-Ross põrgatab kümmekond sekundit keskjoone juures, laseb siis endale katte panna ja toob Taltsi vastu koos veaga kaks punkti. Vabavise siiski ei taba.

58:70

Umbraško eksib kaugviskel, aga Tartu lubab Paistel korvi alt ründelaua võtta. Kahest vabaviskest tabab üks.

60:70

Talts keerutab korvi alt kaks punkti juurde, tema arvel nüüd juba 17 punkti ja 13 lauapalli

60:71

Seitse minutit enne veerandaja lõppu on Tartul juba vead täis ja Raley-Ross toob vabaviskest punkti juurde

63:71

Sokult 2+1, Paistele neljas viga

Palju tehnilist praaki ja möödaviskeid mõlemalt poolt, jookse-viska mängus ei taba kumbki meeskond. Lõpuni jääb viis minutit.

65:71

Sokk teeb oma lemmikviskest 2+1 ja Paiste saab viienda vea, Tarvas võtab mõtlemisaja

Tarvas saab mitu korda proovida, aga kaugvisked ei taba

Tartu saab kaks korda ründelaua, pall mängitakse lõpuks Taltsile ja Štumbris teeb vea

72:78

Raley-Ross on üliraskes olukorras, aga paneb rünnaku viimasel sekundil üle Taltsi käe kolmese sisse!!!

Kullamäe võtab aja maha, kaks minutit mängida

74:78

Kurbas tabab mõlemad vabavisked

Tarvas mängib 24 sekundit täis ja korralikule viskele ei jõua

77:78

Tanel Sokk läheb korvi alla ja tabab raskest olukorrast taas koos veaga! Tabab ka vabavise, minut mängida

Raley-Ross eksib korvi alt

Dorbek viskab kolmese mööda, Talts saab lauapalli, aga vea hinnaga

77:79

34 sekundit lõpuni, Haughton tabab esimese vabaviske ja eksib teisel, Štumbris saab lauapalli, aga Kriisa lööb selle tema enda näppude kaudu auti

77:79

Pall Tartule, Kullamäe võtab mõtlemisaja

77:79

Sten-Timmu Sokk saab viienda vea, Kriisa vabaviskejoonele. Sõber võtab enne vabaviskeid kohe aja maha, 29 sekundit mängida

78:79

Kriisa eksib esimesel vabaviskel! Teine läheb, Tartu ühega taga

Kurbas saab vigastada ja hüpleb ühel jalal kaitsesse tagasi, tartlased teevad Umbraškole vea

78:80

Umbraško tabab ühe

80:80

Dorbek viigistab seisu!

Tarvale jääb kaheksa sekundit, Raley-Ross võtab otsustava viske, aga eksib!

Lisaaeg!

82:80

Doronin murrab korvi alla, libastub, kuid toob siiski kaks punkti. Tartu üle pika aja taas ees

84:80

Nelja veaga Jurtom laseb Doronini uuesti korvi alla ja veel kaks punkti juures

Jurtom saab viienda vea, mängu tuleb seni poolteist minutit platsil viibinud Robert Peterson

87:80

Doronin tabab esimese, viskab teise mööda, kuid Dorbek saab ründelaua ja Doronin tabab uuesti

Haughton saab ründelauapalli, kuid astub sellega auti. Samas olukorras väänab Doronin kergelt jalga

87:82

Umbraško toob Tarvale lisaaja esimesed punktid

Tarvas saab uuesti palli kätte ja Raley-Rossil avaneb võimalus täiesti vabalt kolmest visata, kuid mööda

90:82

Kriisa leiab korvi alt Eichfussi, kes teeb 2+1!

Viimane minut

90:85

Petersonilt kolmene, 35 sekundit mängida

Ka Umbraško saab viienda vea

93:85

Eichfuss tabab ühe vabaviske, viskab teise mööda, aga saab veel võimaluse ja toob veel kaks punkti juurde

93:85

Mäng läbi, Tartu saab raske, aga magusa võidu!

Mängu eel:

Tarva poolel ei tee kaasa põlve külgsidemeid venitanud tsenter Kaspars Cipruss. Vigastus pole siiski väga tõsine, arstide sõnul kulub sellest paranemiseks paar nädalat. Rocki koosseisust puudub Joosep Toome. Mõned päevad tagasi avaldas peatreener Gert Kullamäe lootust, et eelmise mängu vahele jätnud leedulased Augustas Peciukevicius ja Karolis Petrukonis saavad täna meeskonda aidata.

Viimase omavahelise kohtumise võitis Tarvas 25. oktoobril 75:71 ning kirjutas Rockile turniiritabelisse viienda kaotuse. Novembrikuu on kulgenud Rocki jaoks rõõmsamates toonides, sest kuuest mängust erinevates võistlussarjades on ette näidata viis võitu ja vaid üks kaotus, vahendab basket.ee.

Rakvere Tarval on samuti novembrikuust vaid üks kaotus, Balti liigas 12. novembril Utena Juventusele. Selle kõrval on kolm võitu Balti liigas, kolm võitu meistriliigas ning võit karikavaõistluste veerandfinaalis.