Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Rock sai eurosarjas Rumeenia klubi üle magusa võidu

Lisatud galerii!

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL

Tartu Rocki korvpallimeeskond alistas kodusaalis EuroChallenge’i sarja kordusmängus 66:59 Rumeenia klubiga Rovinari Energia ning tõusis ühtlasi alagrupi liidriks. Rockile tõi Timo Eichfuss 18 punkti ja võttis kaheksa lauapalli, Karolis Petrukonise, Tanel Soku ja Gert Dorbeku arvele jäi võrdselt 9 punkti. Grupi teises mängus oli seni võiduta Lukoil Academic võõrsil 76:63 parem Körmendist.

Tartu Rock - Rovinari Energia 66:59

Rock: Eichfuss 18 p + 8 lp, Petrukonis 9 p, Dorbek 9 p, Sokk 9 p, Kurbas 7 p, Peciukevicius 7 p, Doronin 4 p, Talts 2 p

Rovinari: Milosevic 18 p + 10 lp, Watson 17 p, Kremen 9 p, Sullivan 5 p, Karpelesz 5 p, Turner 4 p, Troupe 1 p

Rockil on nüüd alagrupis koos kolm võitu ja üks kaotus, Rovinaril ja Körmendil kaks võitu ja kaks kaotust ning Lukoil Academicul võit ja kolm kaotust. Järgmise mängu peab Rock nädala pärast 9. detsembril võõrsil Lukoil Academicuga, keda kodusaalis 71:59 võideti.

MÄNGU KÄIK (Rock - Energia):

-

Rocki algviisik: Sokk, Dorbek, Kurbas, Eichfuss, Talts

-

Saalis on tunda suure mängu hõngu. Kohtumine ongi mõlemale meeskonnale edasipääsu suhtes väga oluline.

6:7

Rocki poolel tuleb pärast pausi mängu tänane sünnipäevalaps Augustas Peciukevicius

8:9

Peciukevicius saab ka vabavisetest käe valgeks

10:14

2.42 esimese verandaja lõpuni ning Talts saab juba kolmanda vea

12:16

Rock otsib punkte peamiselt korvi alt, kuid visked ei taba. Õnneks luhtavad ka vastased palju oma võimalusi

17:16

Mäng on väga omapärase iseloomuga - mäng on aeglane ja mõlemal poolel tulevad rünnakud väga raskelt. Platsil tehakse rasket, higist tööd...

17:18

Mõlemad meeskonnad läksid üle väga lühikesele koosseisule, kud tsentrid platsilt puuduvad

17:18

4.29 veerandaja lõpuni. Rock võtab aja maha

17:18

Rocki visketabavus on hetkel 35%, külalistel 28,6% Need numbrid iseloomustavad hästi senist mängu.

23:24

Esimesel poolajal oli Rocki suurim korvikütt Karolis Petrukonis 8 punktiga, hästi alustanud Timo Eichfussi arvel on 6 silma. Lauavõitluses olid meeskonnad võrdsed, kuid Rock tegi 9 pallikaotust, külaliste 6 vastu. Tartlased pole täna oma kodusaalis tabanud veel ühtegi kolmest.

23:24

Algas teine poolaeg

28:28

Lõpuks tabab Dorbek Rocki tänase esimese kolmese. Kolmanda veera ndaja lõpuni on 7.56

31:28

Sokk murrab läbi ja Rock on kolmega ees

35:34

Korraga hakkasid mõlemad meeskonnad tabama. 4.43 veerandaja lõpuni.

35:39

Watsoni kaks kolmest tõmbasid külalised käima. 3.53 veerandaja lõpuni. Rock võtab aja maha

41:39

Kolmene Eichfussilt ja kolmene Dorbekult

43:44

Kolmas veerandaeg on lõppenud

43:44

Vaheajal sai nalja ka. Ühel pealtvaatajal oli võimalik võita keskjoone viskega vägev teler ning vanem härrasmees saatiski palli keskjoonelt korvi!

Talts alustab viimast veerandaega kaitses võimsa kulbiga

48:44

Doronin jäetakse nulli otsa vabaks ja vise tabab, kuid jalg on joonel ja loetakse kaheseks. Järgmisel rünnakul tabab kaugelt ka Dorbek ja vastased võtavad kohe aja maha

48:48

Watsoni korvi järel on aga jälle seis viigis

51:51

Rock võitleb auti mineva palli hästi tagasi ja Sokk tabab kolmese, Kremen vastab aga kohe ülikaugelt

51:53

Sullivan lõpetab kiirrünnaku ja Rock võtab aja maha

51:56

Kremen tabab kaheksalt meetril veel ühe kaugviske

Rock ei suuda enam kuidagi rünnakuid lõpetada, õnneks teevad ka vastased ründevea

53:56

Taltsile tehakse kaugviskel viga, kolmest vabaviskest tabab kaks. Kolm minutit neljanda veerandaja lõpuni

53:57

Dorbek saab viienda vea, Kremen tabab ühe vabaviske

55:57

Rock teeb sobival hetkel ära legendaarse kombinatsiooni «vana».

Kõva võitlus lahtise palli pärast, nool näitab õnneks Rockile

Kurbas kaotab palli, vasturünnakul jääb Kriisa Milosevici vastu korvi alla, aga võtab osavalt välja ründevea

63:59

Soku vabavisked viivad Rocki neljaga ette, vastased võtavad aja maha. Mängida 21 sekundit

63:59

Troupe viskab kolmese mööda, Kurbasele viga. Kahest vabaviskest ei taba aga kumbki!

Kriisa siiski lauas ja Milosevic saab kõige krooniks tehnilise vea

64:59

Kriisa tabab vabaviske ja pall Rockile, Kurbasele tehakse viga. Mängida seitse sekundit

66:59

Nüüd tabab Kurbas mõlemad vabavisked

66:59

Watsoni kolmene ei taba ja Rock on võitnud!

Mängu eel:

Avakohtumise kaotas Rock 56:74, ent viimased kaks kohtumist eurosarjas on Tartu meeskond võitnud. Esimese ringi järel jagatakse seega kahe võidu ja ühe kaotusega koos ungarlaste Körmendiga 1.–3. kohta.

Rockil peaks täna taas rivis olema mõlemad leedulased Augustas Pecukevicius ja Karolis Petrukonis, kes on vigastustega hädas olnud.

Tartlaste peatreeneri Gert Kullamäe hinnangul on tänase mängu üks võtmeküsimusi see, kuidas saadakse hakkama vastaste füüsiliselt tugevate tagamängijatega. «Kui reedel Tarvaga mängides oli meil vastas üks Raley-Ross, siis seekord tuleb vastu kolm või neli sellist meest,» sõnas ta.