Selver kaotas eurosarjas kreeklastele

Mariel Gregor

Tallinna Selveri võrkpallimeeskond kohtus täna Euroopa tugevuselt kolmandas karikasarjas Challenge Cupil Kreeka klubi Alexandroupolise Ethnikosega ning tunnistas vastaste 0:3 paremust.

Külalised juhtimas, kuid mäng on alanud tasavägiselt

Kreeklased on suured ja võimsad, ent eilse Tartu Bigbanki vastase Ravenna klubiga Itaaliast võrreldes vähemalt klassi võrra madalama tasemega

11:10

Rosenblatti serviseeria viib Eesti klubi juhtima, time-out

13:10

Rosenblatt jätkuvalt servimas. Enne kohtumist arvas peatreener Rainer Vassiljev, et Tallinna klubi relvaks võiks olla tugev hüppeltserv, mille vastuvõtmisega tundub kreeklastel probleeme olevat.

15:11

Kivisild on esimesest tempost hästi tegutsenud ja lööb veel ühe palli vastastele poolele maha

17:15

Williamsi võimas löök annab Selverile kahepunktilise edu

19:21

Selveril ei klapi geimi lõpus enam sidemängija Andres Toobali koostöö ründajatega ja Ethnikos pääseb kahe punktiga ette

23:25

Williamsi ja Toobali koostöö ei klapi kuidagi ja geimi võidavad kreeklased. Selver tegi avageimis viis serviviga vastaste nulli vea vastu. Kivisild oli 5 silmaga resultatiivseim

2. geim:

2:4

Andrici serviseeria järel on Ethnikos juhtimas

3:6

Järjekordne serviäss Kreeka meeskonnalt ning Selver on kolmepunktilisse kaotusseisu jäänud

3:10

Selveri asjad ei laabu ja Toobali asemele tuleb tõstma Ergo Sartakov

5:16

Teiseks tehniliseks time-outiks on kreeklased saanud ülisuure eduseisu ja liiguvad kindlalt geimivõidu poole. Orav vahetab Williamsi välja

8:21

Ei mingit lootust, kreeklased lõhuvad Selverit serviga, ründavad võimsalt ja blokk töötab

10:25

Ethnikos võidab ka teise geimi

3. geim:

1:4

Ethnikos jätkab sealt, kust pooleli jäädi..Toobal tagasi väljakul

5:6

Selver jõuab 5:5 viigini, ent taaskord ei suudeta kaitses kreeklaste rünnakut pidurdada

24:23

Orav takerdus 21:21 seisult blokki. Ent Orava servi ja oma bloki abiga mindi 23:22 juhtima, kuni Orav eksis servil. Seejärel tõi Losnikov punkti

Mängu eel:

Selver langes Challenge Cupile pärast allajäämist CEV Cupil Soome klubile Sastamala VaLePa.

Eelmisel hooajal Kreeka meistrivõistlustel finaali jõudnud ja hõbemedaliga leppinud Ethnikos alistas Challenge Cupi avaringis kuldse geimi 17:15 võiduga šveitslaste TV Schönenwerdi. Käimasoleval hooajal on Kreekas peetud kuus vooru, vahendab volley.ee. Alexandroupolise esindus on neist võitnud neli ja kogunud 14 punkti, millega jagatakse teist kuni neljandat kohta. 16 punktiga on esikohal Meistrite liigas mängiv Piraeuse Olympiacos.

Ethnikos on lisajõudu palganud nelja mängija näol, kui lisaks kreeklastele kuuluvad võistkonda kaks Horvaatia, üks Montenegro ning üks Bosnia ja Hertsegoviina võrkpallur.