Kõva võitlus tõi Rockile võidu Lukoili üle. Statistikat

Tartu Rocki korvpallimeeskond avas Eurochalleng'’i sarjas tänavu võiduarve, kui koduväljakul alistati 71:59 bulgaarlaste Sofia Lukoil Academic (punases). Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

TÜ/Rocki korvpallimeeskond alistas EuroChallenge'i sarja viiendas voorus võõrsil Sofia Lukoil Academicu 75:73. Kummagi poole napi eduga lõppenud veerandid kulgesid nii: kaks esimest võitis Lukoil 18:17 ja 16:15, kolmanda ja neljanda aga Rock 21:20 ja 22:19.

Kuus ja pool minutit enne mängu lõppu jäi Rock 11-punktilisse kaotusseisu (55:66), kuid tegi siis spurdi 15:4 ja viigistas seisu 70:70. Mäng lõppes numbritega 75:73 Rockile.

Rocki mängijad viskasid kahepunktiviskeid 36/14 (39%), kolmepunktiviskeid 28/11 (40%) ja vabaviskeid 21/14 (67%).

Lukoili mängijatel olid vastavad protsendid: kahepunktivisked 32/14 (44%), kolmepunktivisked 22/9 (41%) ja vabavisked 22/18 (82%).

Lauavõitluse võitis Lukoil 39:34, resultatiivseid sööte andsid Rocki mängijad 19 Lukoili 12 vastu. Pallikaotusi oli Rockil vähem: 7:10, vaheltlõikeid tegi kumbki meeskond 5.

Lukoilile tõid kolm meest kokku 57 punkti: Thomas 20, Sundov 19 ja Smith 18.

Kõik platsil käinud Rocki mängijad said käe valgeks: Talts 17 (7 lauda), Dorbek 15, Kriisa 9, Peciukevicius 8 (7 lauda ja 5 resultatiivset söötu), Sokk 8, Eichfuss 6, Doronin 4, Petrukonis 4 ja Kurbas 4 punkti.

Rockil on nüüd tabelis 4 võitu ja 1 kaotus ning edasipääs alagrupist tagatud. Energia TG-Jiu meeskonnal on tabelis 3/2, Egis Körmendil 2/3 ja Lukoil Academicul 1/4. Rockil on ees veel kodumäng Egis Körmendiga teisipäeval, 16. detsembril.