Man City alistas Meistrite liigas Roma ja murdis 16 hulka

Samir Nasri.
Samir Nasri. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Euroopa Meistrite liigas alistas Manchester City võõrsil 2:0 AS Roma ja pääses tänu sellele kaheksandikfinaali. Nelja mängu järel vaid kahe punkti peal olnud City väravad lõid Samir Nasri ja Pablo Zabaleta. Samast alagrupist oli juba varem edasipääsu taganud Müncheni Bayern, kes täna alistas Moskva CSKA samuti 2:0.

F-grupi võitis Barcelona, kes oli kodus 3:1 üle PSGst. Edasipääsu olid mõlemad taganud juba varem. G-grupis andis edasipääsu käest Lissaboni Sporting, kes kaotas võõrsil 1:3 Chelseale ja lubas endast mööduda Schalkel. Sakslased said 1:0 jagu Mariborist. H-grupis olid juba varem edasipääsu taganud Porto ja Šahtar, kes tegid 1:1 viigi. Euroopa liigas jätkavad mänge Roma, Amsterdami Ajax, Sporting ja Atlhletic Bilbao. Kaheksandikfinaalide paarid loositakse esmaspäeval.

TÄNASED MÄNGUD:

E-grupp

AS Roma - Manchester City 0:2 (60. Nasri, 86. Zabaleta)

Müncheni Bayern - Moskva CSKA 3:0 (18. Müller pen, 84. Rode, 90. Götze)

Tabeliseis: 1. Bayern 15 p, 2. Manchester City 8 p, 3. Roma 5 p, 4. CSKA 5 p

F-grupp

Barcelona - PSG 3:1 (19. Messi, 41. Neymar, 77. Suarez - 15. Ibrahimovic)

Amsterdami Ajax - APOEL 4:0 (45.+1., 51. Schöne, 53. Klaassen, 74. Milik)

Tabeliseis: 1. Barcelona 15 p, 2. PSG 13 p, 3. Ajax 5 p, 4. APOEL 1 p

G-grupp

Chelsea - Sporting 3:1 (8. Fabregas pen, 16. Schürrle, 56. Mikel - 50. Silva)

Maribor - Schalke 0:1 (62. Meyer)

Tabeliseis: 1. Chelsea 14 p, 2. Schalke 8 p, 3. Sporting 7 p, 4. Maribor 3 p

H-grupp

Porto - Šahtar 1:1 (87. Aboubakar - 51. Stepanenko)

Athletic - BATE 2:0 (47. Mikel, 88. Susaeta)

Tabeliseis: 1. Porto 14 p, 2. Šahtar 9 p, 3. Athletic 7 p, 4. BATE 3p

Mängude käik:

Mängud on alanud!

Viis minutit mängitud ja City on juba surve alla jäänud, Hart päästab esimest korda meeskonna väravast

Chelsea - Sporting 1:0 (8. min Fabregas pen) - Kaitsja Ricardo Esgaio teeb karistusalas vea ja Cesc Fabregas realiseerib külmavereliselt penalti.

Barcelona - PSG 0:1 (15. min Ibrahimovic) - Zlatan Ibrahimovic on tagasi Camp Noul ja avab endise koduklubi vastu skoori!

City on avaminutite ehmatusest üle saanud ja korraldab Roma karistusalas segaduse, kuid korralikku lööki ei tule ka Manchesteri meestelt. Mõlemal meeskonnal on seni olnud probleeme pallivaldamise väravavõimalusteks muutmisega.

Chelsea - Sporting 2:0 (16. min Schürrle) - Kaval löök kasvatab Chelsea edu juba kaheväravaliseks ja muudab Sportingu elu murelikuks. Edasipääsuks peavad nad kaotuse korral lootma, et Schalke ei alista Maribori

Bayern - CSKA 1:0 (18. min Müller pen) - CSKA lootused edasi pääseda muutuvad kardetult aina teoreetilisemateks, sest Bebras Natcho põhjustab penalti ja Thomas Müller realiseerib selle kindlalt.

Barcelona - PSG 1:1 (19. Messi) - Barcelona kaotusseis ei kesta kaua, Messi viigistab!

Roma - Man City mängus tekitab ühe värava all teravust Milner, teises väljakuotsas saab terava pealellöögiga hakkama Gervinho. Skoor on aga ikka 0:0

City saadab palli väravasse, kuid enne on karistusalas tehtud viga

Maicon suudab vahelduseks ka ühe löögi raamidesse suunata, kuid see läheb Hartile täpselt sülle

Nainggolan leiab kahe kaitsja vahelt Gervinho, kes jookseb karistusalasse ja lööb, kuid löök on taas pehmevõitu ja pole Hartile raske

Kohe saab Roma värava all hea läbisöödu Milner, kuid de Sanctis tõrjub

Barcelona - PSG 2:1 (41. min Neymar) - Barcelona asub Neymari ilusast sooloväravast ise juhtima

Gervinho jookseb nelja kaitsja vahelt karistusalasse ja kukub, nõuab penaltit, kuid viga polnud

Džeko ja Yanga-Mbiwa rüselevad pisut ning saavad selle eest mõlemad kollase kaardi

Ajax - APOEL 1:0 (45.+1. Schöne) - Poolaja viimastel hetkedel teeb Marios Antoniades karistusalas vea ja Lasse Schöne realiseerib määratud penalti

Avapoolaeg kõikides mängudes läbi!

Teine poolaeg on alanud!

Džeko saab poolaja esimesel minutil kohe suurepärase söödu kaitseliini taha, kuid jääb arusaamatult kaaslasi järele ootama ja kaitsjad jõuavad jaole

Athletic - BATE 1:0 (47. Mikel San Jose)

Ajax - APOEL 2:0 (51. Schöne) - Lasse Schöne teine värav kasvatab Ajaxi eduseisu

Chelsea - Sporting 2:1 (50. min Jonathan Silva) - Sporting lööb teise poolaja alustuseks kiirelt ühe värava tagasi

Porto - Šahtar 0:1 (51. Stepanenko) - Tarass Stepanenko pealöök viib Šahtari võõrsil juhtima

Ajax - APOEL 3:0 (53. min Klaassen) - Davy Klaassen viib Ajaxi juba kolmeväravalisesse eduseisu

Chelsea - Sporting 3:1 (56. min Mikel) - John Obi Mikel taastab kiirelt Chelsea kaheväravalise eduseisu

Roma - City 0:1 (60. Nasri) - Samir Nasri lajatab karistusala joonelt palli eesmisesse ristnurka ja viib City juhtima!

See tähendab, et Romal on nüüd vaja lüüa juba kaks väravat, sest ka 1:1 viik viiks tänu väravate vahele edasi City

Maribor - Schalke 0:1 (62. Meyer) - Max Meyer viib Schalke juhtima ja see tähendaks hetkeseisuga, et Sportingu asemel pääseks edasi just Schalke

Nainggolan lööb võimsalt peale, aga täpselt värava keskele ja Hart tõrjub palli üle lati

Manolas lööb peaga posti! Jätkuolukorras eksib Hart ja värav on korraks tühi, kuid Roma meeste löögile jääb ette Demichelis

Ajax - APOEL 4:0 (74. Milik) - Ajax on APOELi purustamas

Barcelona - PSG 3:1 (77. Suarez) - Luis Suarez saadab tagasipõrkunud palli võrku ja on sellega kindlustamas Barcelonale alagrupi võitu

Bayern - CSKA 2:0 (84. Rode) - Bayern lööb teise värava ja kustutab sellega CSKA lootused lõplikult

Roma - Man City 0:2 (86. Zabaleta) - Pablo Zabaleta lööb teise värava ja viib City 16 parema hulka!!!

Porto  - Šahtar 1:1 (87. Aboubakar) - Porto viigistab lõpuminutitel

Athletic - BATE 2:0 (88. Susaeta)

Bayern - CSKA 3:0 (90. Götze)