Avapoolaja vastu pidanud Augsburg kaotas kindlalt Müncheni Bayernile

Augsburgi ja Müncheni Bayerni vaheline kohtumine.
Augsburgi ja Müncheni Bayerni vaheline kohtumine. Foto: SCANPIX

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani koduklubi Augsburg võõrustas täna kuulsat Müncheni Bayernit. Pärast seisuga 0:0 lõppenud avapoolaega pani Bayern oma paremuse valusalt maksma: 58. mänguminutil viis Medhi Benatia postipõrkest löödud värav külalised 1:0 juhtima, vaid minut hiljem tõi Arjen Robben tabloole seisu 2:0. 68. mänguminutil sai karistusalakasti tagant löögile Robert Lewandowski, kelle löök jäi Augsburgi väravavahile püüdmatuks ja seis oli juba 3:0. Kohtumise viimaseks jäänud tabamusega sai hakkama taas Robben, kes meisterlikult Augsburgi mängijate vahelt end löögile mängis ja tabloole seisu 4:0 tõi. Selle skooriga mäng lõppeski.

Klavan tegi tavapäraselt kaasa terve kohtumise. Augsburg hoiab tänase järel endiselt kolmandat kohta.

Mängu käik (Augsburg - Müncheni Bayern):

Augsburg-Bayerni mäng on peagi algamas!

Mäng on alanud!

0:0

Meeskondade algkoosseisud:
Augsburg: Manninger, Verhaegh, Hong, Klavan, Baba, Baier, Bobadilla, Feulner, Altintop, Werner, Djurdjic;
Bayern: Neuer, Alonso, Benatia, Ribery, Lewandowski, Robben, Rafinha, Boateng, Bernat, Rode, Schweinsteiger.

0:0

10. mänguminut - mäng algab elavalt, palli on siiani oodatult rohkem hoidnud Bayern (79%)

0:0

20. mänguminut - pallivaldamine endiselt Bayerni kasuks 75%-25%, aga midagi üleliia ohtlikku veel luua pole suudetud

0:0

33. mänguminut - Klavan on näidanud kindlat mängu ja mitu olukorda suutnud ära klaarida

0:0

33. mänguminut - Robben saab karistusalakastis peale lüüa, aga Augsburgi väravasuul seisev Manninger on kindel ja tõrjub

0:0

40. mänguminut - Augsburg sai vahepeal karistuslöögi, aga liiga ohtlikuks see Bayernile ei kujunenud

0:0

Poolaja viimastel minutitel satub Augsburgi ridadesse kuuluv Werner teravasse olukorda Bayerni väravavahi Neueriga, kes on oma väravast taas kaugemale seiklema sattunud ning palli puhtaks mängides sõidab Wernerile sisse. Kohtunik määrab vea aga Augsburgi mehele, kes sellega rahul pole

0:0

Kõlabki poolajavile!

0:0

Pallivaldamise protsent on avapoolaja järel 75%-25% Bayernile. Pealelööke tegid külalised 11, neist väravaraamidesse läks kolm, Augsburg sai teha neli pealelööki ja neist kaks raamidesse

0:0

Teine poolaeg on alanud!

0:0

48. mänguminut - Lewandowski saab ohtlikult peale lüüa, aga läheb üle värava

0:0

52. mänguminut - Bayern on alustanud agressiivselt ja ilmselgelt on poolajal meestele sõnad peale loetud, et peatreener tahab väravat

0:1

58. mänguminut - Bayernil on kasutada karistuslöök, pall läheb Benatia peast posti ja põrkab sealt üle Augsburgi värava joone, külalised saavad juhtima

0:2

59. mänguminut - Bayern kõmmutab kiirelt ka teise värava

0:2

Bayerni teise värava autoriks on Robben

0:2

62. mänguminut - Augsburg on nüüd vaid paari minutiga sattunud raskesse olukorda. Siiani on täna mängitud kindlalt kaitsva taktikaga - kas jätkatakse sellega, et piirduda vaid kaheväravalise kaotusega, või minnakse Bayerni vastu riskima ning tehakse taktikas muudatusi?

0:3

68. mänguminut - Lewandowski saab samuti jala valgeks ja Augsburg on nüüd teisel poolajal hakanud lagunema

0:4

71. mänguminut - Robben saab teist korda jala valgeks

0:4

Kui Augsburg ehmatusest üle ei saa, võib see kohtumine lõppeda pigem hokile sobiva skooriga...

0:4

80. mänguminut - 10 minutit jääb matši lõpuni

0:4

83. mänguminut - taas ärev hetke Augsburgi värava all, aga lõpuks saadakse pall karistusalast siiski minema

0:4

90. mänguminut - Augsburgil on kontrarünnaku võimalus, aga Neuer püüab

0:4

Kohtunik ei hakka lisaminuteid määrama ja kõlab lõpuvile

Augsburg on kogunud 14 vooruga 24 punkti ja see annab neile tabelis kolmanda koha. Pärast 0:1 kaotust Schalkele on järjest võetud neli võitu, kui alistati Paderborn, Stuttgart, HSV ja viimati 2:1 ka Köln. Teisel kohal olevast Wolfsburgist jääb Augsburg maha viie ja liidrist Bayernist 12 punktiga.

Bayern on tänavu koduliigas vaid kolm korda viiki mänginud, ainsatki kaotust neil kirjas pole. Viimases viies mängus on järgemööda alistatud Dortmundi Borussia 2:1, Frankfurdi Eintracht 4:0, Hoffenheim samuti 4:0 ning Berliini Hertha ja Leverkuseni Bayer 1:0. Viimati mängiti kolmapäeval Meistrite liigas Moskva CSKAga ja võideti kodus 3:0.

Bayerni kaitseliin ja väravavaht Manuel Neuer on lubanud koduliigas seni endale lüüa vaid kolm (!) väravat, ise on löödud aga 33. Samas on ka Augsburgi kaitseliin heal tasemel, sest Bundesliga 18 meeskonna seas on neist parem tulemus lisaks Bayernile ette näidata veel vaid Mönchengladbachi Borussial ja Wolfsburgil. Augsburgi põhiprobleem on tänavu olnud hoopis väravate löömine, neid on seni kirjas kõigest 20.

Sel aastal on Augsburg Bayernit korra võita suutnud, kui eelmise hooaja lõpus alistati meistritiitli juba kindlustanud münchenlased kodus 1:0, ainsa värava lõi Sascha Mölders. See mäng lõpetas ühtlasi Bayerni Bundesligas kestnud 53-mängulise kaotuseta seeria.