Väsinud Tiisaar ja Kuopio meeskond on Soomes raskustes

Mart Tiisaar meeskonnakaaslastega rõõmustamas.
Mart Tiisaar meeskonnakaaslastega rõõmustamas. Foto: volley.ee; Teemu Hassinen

Soome meistriliigas palliv Mart Tiisaar ja tema koduklubi Kuopio LEKA Volley kaotas möödunud nädalvahehtusel kaks mängu, Tiisaar aga kurtis volley.ee-le harjumatult suurest koormusest tingitud väsimust.

Laupäeval jäi LEKA meeskond kindlalt 0:3 alla liigas teist kohta hoidvale Vammalan Lentopallole, pühapäeval kaotati 1:3 tabeli lõpuosas paiknevale Rantaperkion Iskule. VaLePa vastu vahetati ebaõnnestunult mänginud Tiisaar teises geimis pingile, selleks ajaks oli ta jõudnud tuua vaid 4 punkti.

Pühapäevases mängus Iskuga tegi Tiisaar tubli esitluse, kogudes 43%-lise rünnaku juures meeskonna parimana 21 punkti (kasutegur +21), kuid võiduks sellest siiski ei piisanud. Vastased olid eelkõige üle blokis (20-11), Isku resultatiivsemana kogus endine Soome koondislane Tuomas Tihinen 22 silma (+13).

«Täitsa raske on võita ikka siin liigas, isegi kümnendal kohal olev meeskond andis meile sellise lahingu, et silmad olid meil suured peas,» sõnas Tiisaar, kommenteerides enda hetkeseisu: «Endal muidu praegu pigem väsimus peal, pole nii tiheda hooajaga harjunud. Eestis olid ikka mõned vabad nädalavahetused, aga siin pole septembri keskelt saati olnud.»

Karl Külaots ja Korson Veto kaotasid laupäeval 0:3 Rovaniemi Team Lakkapää meeskonnale, Eesti juurtega nurgaründaja saagiks jäi 14 silma (+4). Tauno Lippu koduklubi Loimaa Hurrikaani olid reedel 3:1 üle Raision Loimust, eestlane sai platsile korraks viimases geimis.

Meistrivõistlusi juhib 16 mängust 38 punkti kogunud Kokkolan Tiikerit, järgnevad VaLePa (37/15), Loimaa (31/14), Oulu Etta (30/15) ja LEKA Volley (27/17), Korson Veto on kaheksas (20/17).

Naiste meistrivõistlustel on esikohal jätkuvalt Anu Ennoki naiskond Salo LP Viesti, järgmised mängud koduliigas peetakse sel nädalalõpul.