Võimsa kolmanda veerandaja teinud Tartu Rock krooniti karikavõitjaks

Tänavune Eesti karikavõitja korvpallis on taas Tartu Rock, kes alistas Rakveres peetud finaalis 84:66 Rakvere Tarva. Mullust karikavõitu kaitsnud tartlaste parimaks kerkis 15 punkti ja 17 lauapalliga Janar Talts, 15 punkti viskas ka Tanel Sokk. Tarva resultatiivseim oli 18 punktiga Sten-Timmu Sokk, kes jagas lisaks ka kaheksa resultatiivset söötu.

Rakvere Tarvas - Tartu Rock 66:84

Tarvas: Sokk 18 p + 8 rs, Raley-Ross 15 p, Jurtom 12 p, Paiste 9 p, Umbraško 5 p, Haughton 4 p, Šumanov 2 p, Peterson 1 p

Rock: Talts 15 p + 17 lp, Sokk 15 p, Peciukevicius 14 p, Eichfuss 13 p, Kriisa 10 p, Dorbek 8 p, Doronin 4 p, Kurbas 3 p, Petrukonis 2 p

Mängu käik (Tarvas - Rock):

-

Tarva algviisik: Mario Paiste, Sten-Timmu Sokk, David Haughton, Martin Jurtom, Brandis Raley-Ross

-

Rocki algviisik: Tanel Sokk, Gert Dorbek, Janar Talts, Timo Eichfuss, Tanel Kurbas

Talts on ründelauas ja teeb 2+1

Eksimusi mõlemalt poolelt - Umbraško viskab kaugelt ässa, Peciukevicius ei taba omakorda kumbagi vabasiet

13:20

Kriisalt vabavise, teine läheb mööda, kuid Rock saab ründelaua ja Dorbek tabab koos veerandaja lõpusireeniga kolmese!

13:20

Esimene veerandaeg läbi!

Tarvas on tabanud esimese kümne minutiga 12st kahepunktiviskest ainult kaks. Ka lauas on tartlased 11:7 peal.

20:22

Haughton mängib Soku kenasti korvi alla viskele ja Kullamäe võtab mõtlemisaja, poolaja lõpuni 7.27

20:25

Tanel Sokult kolmene

22:25

Ross tuleb eikuskilt ja paneb Haughtoni möödaviske pealt sisse!

24:30

Rossi kolmene keerab rõngast välja, teises väljakuotsas tabab kaugelt vabaks jäetud Sokk

Ross on seni tabanud seitsmest viskest vaid ühe ja seegi oli pealtpanek

Sokk läheb Taltsi käe alla ja eksib, Umbraško teeb vea ning Sõber võtab mõttepausi. Poolaja lõpuni 2.55

31:34

Ka ründelaua võtnud Ross tabab lõpuks hüppeviske ja Kullamäe võtab mõtlemisaja, mängida 16 sekundit

Kriisa mängitakse kaugelt viskele, vise ei taba

31:34

Esimene poolaeg läbi, selle võidab Tartu kolme punktiga!

Taltsil on juba poolajaga koos kaksikduubel ehk 11 punkti ja 10 lauapalli, Tanel Sokk on visanud 10 punkti. Tarva resultatiivseim on 9 punktiga Ross hoolimata sellest, et platsilt on ta üheksast viskest tabanud ainult kaks.

33:43

Peciukeviciuse-Taltsi koostöös ilus alley-oop!

Dorbek teeb Tarva õnneks jooksu, aga kolme minutiga pole Tarvas mängust saanud veel ühtegi korvi

33:45

Peciukevicius tabab vabavisked, teise poolaja seis praegu 11:2 Tartule

33:48

Peciukeviciuselt veel ka kolmene!

Teist poolaega on mängitud neli minutit, Tarva ainsad punktid on endiselt tulnud Rossi vabavisetest ja Sõber võtab aja maha, aga vahe on kärisenud juba 15 punktile.

33:50

Kurbas teeb vaheltlõike ja paneb pealt

35:50

Ross tabab viimaks ka ühe viske Tarva poolelt

35:52

Järjekordne ründelaud Tartule ja Peciukevicius murrab efektselt korvi alla ning toob kaks punkti

Kolmas veerandaeg läbi!

Kolmanda veerandaja võidab Rock koguni 33:13!

53:74

Kriisaga personaalset duelli alustanud Paiste lõikab uuesti teravalt korvi alla ja toob kaks punkti. Kriisa vastab möödaläinud kolmesega, teeb siis vea ja pahandab Peciukeviciusega

56:74

Sten-Timmu Soku kolmene toob Tarva jälle vähem kui 20 punkti kaugusele ning Kullamäe võtab aja maha, mängida kuus ja pool minutit.

56:77

Tartu saab jälle ühel rünnakul mitu korda proovida ja Eichfuss tabab lõpuks kolmese

Taltsil on koos ilusad numbrid - 15 punkti ja 15 lauapalli

Haughton saab viienda vea ja peab mängust lahkuma. Tehniline time-out, pisut alla viie minuti veel mängida