Varumeestega Tarvas andis Kalev/Cramole lahingu, ent kaotas

Eesti meeste korvpalli meistriliiga alustas täna taas mängudega, kui BC Kalev/Cramo võõrustas Rakvere Tarvast ja sai 89:80 võidu. Väha hõredate ridadega mänginud Tarvas juhtis seejuures suuremat osa mängust, ent väsis teisel poolajal ja Kalev võttis oma. Vaata statistikat!

Rain Veideman tõi Kalevi edukaimana 22 punkti, Rolands Freimanis lisas 16 punkti ja 9 lauapalli. Tarva resultatiivseim oli 24 punktiga Brandis Raley-Ross, lisaks kanti tema arvele 10 lauapalli, 6 korvisöötu, ent ka 9 pallikaotust.

Mängu käik (Kalev/Cramo - Tarvas):

Mäng Kalev/Cramo ja Rakvere Tarva vahel on iga hetk algamas!

Kalevi algviisik: Arbet, Machado, Kitsing, Freimanis, Veideman

Tarva algvisiik: Metsaru, Peterson, aughton, Umbraško, Raley-Ross

Mäng algas!

2:5

Freimanis avab mänguskoori, viies Kalevi juhtima, ent Metsaru ja Haughtoni korvidest saab Tarvas juhtima

6:8

Machado toob korvi alt kaks silma Kalevile ja Eesti meistermeeskond jõuab kahe punkti kaugusele

10:10

Kui mängitud on viis minutit, viigistab Kalev Veidemani vabavisetest. Tarval on juba vead täis

14:19

Ross pääseb taas väga kergelt kalevlaste kaitsest läbi ning tabab koos veaga. Vabavise samuti sees

20:25

Ross tabab veerandaja viimastel sekunditel veel kolmese ja Tarvas võidab avaveerandi

25:37

Tarval on taas suurepärases hoos Raley-Ross, ameeriklase vastu tehakse järjekorras juba kuues viga tagamees tabab vabavisked

36:41

Poolaja lõpuni jääb veidi üke kahe minuti, Freimanise vabavisete järel on Tarva eduseis viis punkti

51:60

Avapoolajal 20 punkti kogunud Raley-Ross pole kolmandal veerandajal veel skoori teinud, ent punkte suudavad visata ka teised Rakvere mehed ja Kalev pole suutnud vahet tagasi mängida

61:60

Kalev teeb vahespurdi ja pääseb juhtima, Sõber võtab aja maha. Raley-Ross on jätkuvalt teisel poolajal nullil, teda on katmas Keedus

65:62

Kalev juhib kolmanda veerandaja lõpuks

65:62

Neljas veerandaeg:

69:64

Veideman toob taas Petersoni vasti kaks punkti ära, Veideman on kerkinud 15 punktiga Kalevi resultatiivseimaks

73:66

Dorbek

75:69

Raley-Ross on jätkuvalt teisel poolajal visketabavusega hädas, ent Peterson tabab kaugviske

78:71

Keedus tabab korvi alt

80:71

Raley-Ross teeb oma viienda vea ja lahkub mängust, tema arvele jäi 24 punkti, 10 lauapalli, 6 söötu ja 9 pallikaotust, tema vastu tehti 10 viga

82:75

Umbraško korv annab Tarvale taas lootust, time-out, neljanda veerandaja lõpuni jääb 1.39

84:79

Peterson korvi alt, 46 sekundit mängida

89:80

Veidemani kaugvise paneb mängule punkti ja Kalev võidab 89:80

BC Kalev/Cramol on täna võimalus võtta Tarvalt revanš karikavõistluste poolfinaali kaotuse eest. Jõulude eel Rakvere toimunud karika final-4'i poolfinaalis tõi Tarvale võidu Brandis Raley Rossi kaugvise 0,7 sekundit enne lõpusireeni, vahendas basket.ee.

Alexela meistrliigas mängisid Cramo ja Tarvas 31. oktoobril ning siis võttis 89:79 võidu valitsev Eesti meister.

Pärast karikafinaale on Kalev/Cramo pidanud veel 3 kohtumist: VTB liigas kaotati Avtodorile, Alexela KML-is kaotati Valga/Maks&Mooritsale ning võideti KK Pärnut. Rakvere Tarvas vahepeal mänginud ei ole, kuid meeskonda on tabanud mitu kaotust. Mängujuht Sten-Timmu Sokk siirdus Venemaale Moskva Dinamosse ning valusa käega kaugviskaja Mario Paiste jääb vigastusega pikaks ajaks palliplatsilt eemale.

BC Kalev/Cramo juhib turniiritabelit 14 võidu ja 2 kaotusega, Rakvere Tarvas on 7 võidu ja 6 kaotusega neljas. Vahepeale jäävad Tartu Ülikool/Rock (15-5) ja TYCO Rapla (9-6).