Kolmest võõrsil mängivast Eesti noortekoondisest saavutasid võidu kaks

Eesti U19 koondise sidemängija Robert Viiber Ida-Euroopa Võrkpalli Assotsiatsiooni (EEVZA) etapil. Foto: eevza.eu

Laupäeval saavutasid kolmest võõrsil mängivast Eesti võrkpalli noortekoondisest võidu kaks, kui võiduarve avasid EM-valiksarjas osalevad kuni 19-aastased poeglapsed ja kuni 18-aastased tütarlapsed. MM-valiksarjas võiduta jäänud kuni 21-aastased noormehed pidid eile kolmes geimis tunnistama Sloveenia ülekaalu, vahendab volley.ee.

Kuni 21-aastased noormehed jäid MM-valiksarjas võiduta, kui reedese 0:3 (-24, -17, -19) kaotuse järel Türgile ei suudetud ka koduvõistkonna Sloveenia vastu geimivõiduni jõuda. Eesti esindus kogus geimides vastavalt 23, 19 ja 23 punkti. Sarnaselt esimesele mängule tõi Eesti koondisele enim punkte Oliver Orav, kelle arvele märgiti 17 silma. Karli Allik toetas koondist 12 ja Joonas Popman 9 punktiga. Rünnakul olid sloveenlased mõnevõrra efektiivsemad (46%-43%), kuid pallingu vastuvõtt oli võistkondadel võrdne 50%. Samuti lõid mõlemad esindused viis serviässa. Blokis kogusid võitjad kümme blokipunkti Eesti võistkonna viie vastu.

Kuni 19-aastased poeglapsed võitsid Prantsusmaal jätkuval EM-valiksarja B-alagrupi teises voorus 3:1 (22, -21, 22, 19) Austria võistkonna. Markus Uuskari panustas võitu 20 ja koguni seitse blokipunkti kogunud Robert Viiber 12 punkti. Rahule saab jääda eestlaste blokitegevusega, mille abil võideti 15 punkti. Austria kogus sulustamisega üheksa silma vähem (6). Samas ületasid vastased Eesti esindust pallingu vastuvõtul (50%-34%) ja serviässade arvestuses (16-7).

Avavoorus pidid Eesti poeglapsed tunnistama koduvõistkonna Prantsusmaa 3:0 (17, 17, 19) üleolekut. Täna kohtutakse Montenegroga.

Reedel Sloveeniale 0:3 kaotanud kuni 18-aastased tütarlapsed jätkasid laupäeval Lätis tomuvat Euroopa meistrivõistluste valiksarja võidukalt, kui 3:1 (16, 21, -23, 21) mängiti üle kodupubliku lemmik Läti. 17 punktiga plusspoolele jäänud Hanna Pajula tõi üleplatsimängijana 24 punkti, millest koguni kaheksa tulid pallinguässadest. Gerli Gull lisas võitjatele 16 ning Silvia Pertens ja Kadri Kuusk võrdselt 8 silma. Blokis lätlannadele punktidega 4:12 allajäänud eestlannad oli efektiivsemad rünnakul (37%-30%) ja edukamad pallingu vastuvõtul (56%-40%). Samuti löödi koguni 20 serviässa, Läti võistkond suutis sama kümnel korral. Tänases viimases voorus on Eesti esinduse vastane Belgia.