Kaks üllatusmeeskonda jõudsid Aasia karikavõistlustel poolfinaali

Araabia Ühendemiraadid ajaloolist võitu tähistamas
Araabia Ühendemiraadid ajaloolist võitu tähistamas Foto: SCANPIX

Jalgpalli Aasia karikavõistluste kaks viimast veerandfinaali pakkusid mõlemad põneva ja üllatava lõpplahenduse.

Iraani ja Iraagi vahelises mängus lõppes normaalaeg 1:1 viigiga, kusjuures Iraan jäi juba 42. minutil väljakule kümnekesi. Lisaajal lõid mõlemad meeskonnad veel kaks väravat ning seisul 3:3 sai mänguaeg otsa. Penaltiseerias pidi soosik Iraan 6:7 naaberriigile aga alla vanduma.

Veel suurem üllatus sündis aga teises veerandfinaalis, kus Jaapani jäi penaltiseeria järel alla Araabia Ühendemiraatidele. Normaalaeg lõppes 1:1, lisaajal enam väravaid ei löödud ning penaltiseerias said Ühendemiraadid 5:4 võidu.