Rakvere kaotas kodus Raplale, Rock oli suurelt üle Pärnust

Mariel Gregor
Rakvere Tarvas.
Rakvere Tarvas. Foto: Meelis Meilbaum

Korvpalli Eesti meistriliigas peeti täna kaks kohtumist, kui vastamisi läksid Rakvere Tarvas ja Rapla Tyco ning KK Pärnu ja Tartu Rock. Rapla suutis neljandal veerandajal välja tulla 10-punktilisest kaotusseisust ning võttis Tarva üle 84:78 võidu. Janar Soo oli 20 punktiga võitjate resultatiivseim, Ernestas Ezerskis lisas 13 punkti. Tarva edukaim skooritegija oli Brandis Raley-Ross 28 punktiga.

Rock sai Pärnus kirja kindla võidu 98:58. Võitjatele tõi Timo Eichfuss 22 punkti, Valmo Kriisa arvele jäi 13 punkti. Pärnu resultatiivseimana viskas Ronaldas Rutkauskas 14 punkti.

Tänased mängud:

Mõlemad mängud on alanud!

Esimene veerandaeg:

Tarva ja Rapla kohtumine on seni kulgenud tasavägiselt, kui mängitud on neli ja pool minutit, on Tarvas 9:7 juhtimas.

Rock on samal ajal Pärnus sealse meeskonna vastu viie minutiga 17:5 edu sisse mänginud.

Kui esimest veerandit on mängitud kaheksa minutit, on Rock Pärnu vastu juba 32:7 eduseisus.

Tarvas ja Rapla jätkavad samal ajal tasavägiselt, hetkel punktiga peal Tarva (17:16).

Veerandaja lõpus on Rapla võõrsil Tarva vastu väikese edu sisse suutnud teha ja juhib avaveerandi lõpuks 23:19.

Rock võidab Pärnu vastu avaveerandi 35:9.

Teine veerandaeg:

Kui teist veerandaega on mängitud neli ja pool minutit, pole Rocki ja Pärnu kohtumises midagi muutunud - Rock juhib jätkuvalt suurelt (52:20).

Tarva ja Rapla mängus on teise veerandaja keskel seis viigis 31:31.

Poolaja lõpetab Rock Pärnu vastu 57:25 eduseisuga.

Tarva ja Rapla kohtumises võidab avapoolaja Rapla 44:40.

Mõlemas mängus on alanud kolmas veerandaeg:

Rapla ja Rakvere kohtumine on jätkuvalt põnev, kolmanda veerandaja keskel on seis 55:55.

Rock on Soku kaugviske järel Pärnu vastu juhtimas 69:38, kui kolmandat veerandaega on mängitud viis minutit.

Kolmanda veeerandaja võidab Rock 77:48.

Tarvas on samal ajal Rapla vastu kolmanda veerandaja lõpuks suutnud väikese edu sisse mängida, juhtides enne viimast vaatust 66:58.

Neljas veerandaeg:

Rocki ja Pärnu vahelises mängus võitjas kahtlust pole, neljanda veeranda lõpuni on neli minutit ja Rock juhib 88:54.

Tarvas juhib Halliku kolmanda kaugviske järel Rapla vastu 72:63, kui mängu lõpuni jääb kuus minutit.

Rock saab Pärnus kirja kindla võidu 98:58. Võitjatele tõi Timo Eichfuss 22 punkti, Valmo Kriisa arvele jäi 13 punkti. Pärnu resultatiivseimana viskas Ronaldas Rutkauskas 14 punkti.

Rapla ja Tarva mängu lõpp kisub tuliseks. Kui neljanda veerandaja lõpuni jääb veidi üle minuti, on Tarva kümnepunktiline edu kadunud ja Rapla juhib 77:76.

Laane vabavisete järel juhib Rapla 84:78 ja sellega on mäng tehtud!

Janar Soo oli 20 punktiga võitjate resultatiivseim, Ernestas Ezerskis lisas 13 punkti. Tarva edukaim skooritegija oli Brandis Raley-Ross 28 punktiga.

Mängude eel:

Rakvere ja Rapla on sellel hooajal kohtununud juba viis korda ning saldo on 4-1 Tarva kasuks, vahendab. Võrreldes viimase omavahelise mänguga on Rapla täiendanud ridu kahe välismängijaga ning Tarva nimekirjas on samuti mitmeid muudatusi, vahendab basket.ee. Tabelis hoiab Rapla kolmandat kohta, Rakvere Tarvas on viies.

Balti liiga alagrupist pääsesid mõlemad klubid edasi, Tarvas kolmandana ning Rapla neljandana.

Teises mängus on vastamisi tabeli neljas KK Pärnu ja teine Tartu Rock. Balti liigas ei õnnestunud Pärnul jaanuaris võidulisa saada, kuid tänu soodsatele tulemustele teistes mängudes õnnestus siiski viimasena balti liiga play-off'i pääseda. Balti liigat alustab Rock teatavasti play-off'ist, esimese ringi vastane on tartlastel Prienai.