Jalgpalli lapstähtede saatus

Madis Kalvet
, spordireporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Freddy Adu 2009. aastal USA koondise särgis.
Freddy Adu 2009. aastal USA koondise särgis. Foto: SCANPIX

Jalgpallis on lapstähti olnud enne ja tuleb ka edaspidi. Loomulikult on ka nende saatustest erinevaid näiteid.

Üks kuulsamaid on kindlasti nüüdseks 25-aastane Freddy Adu. USA passiga ghanalane sõlmis juba 14-aastaselt lepingu MLSi klubi DC Unitediga ja sellega sai temast USA profiliiga suurima teenistusega mängija. Jalgpalli Michael Jordaniks saama pidanud Adu pidas USA koondises oma viimase mängu rohkem kui kolm aastat tagasi ja viimati sai ta hundipassi Serbia kõrgliigaklubist Jagodina, kelle eest sai ta kirja vaid ühe matši.

Vastupidise poole pealt võib tuua aga Ødegaardi nüüdse klubikaaslase ja maailma parima jalgpalluri Cristiano Ronaldo. Portugali kõrgliigas tegi Ronaldo tegusid juba 17-aastaselt, 18-aastaselt müüdi ta 15 miljoni euro eest Manchester Unitedisse ja edasine on ajalugu. Portugallase suur rivaal Lionel Messi oli samuti maailma tähelepanu keskpunktis juba 17-aastaselt, kui temast sai Barcelona läbi aegade noorim mängumees La Ligas. Nagu Ronaldo puhul sai märgitud, võiks ka Messi kohta öelda, et edasine on juba ajalugu.

Äärmusi välja jättes on olemas ka kolmas variant ehk tavapärane üle keskmise jalgpallur, kelle jaoks on turul alati koht olemas. Barcelona süsteemi «uueks Messiks» nimetatud Bojan Krkic võiks siinkohal olla heaks näiteks. 2007. aastal Messi rekordi üle võtnud ja La Ligas Barcelona kõige nooremaks mängumeheks saanud Krkicist ei tulnud küll superstaari, kuid praeguseks on saanud temast Stoke City jaoks vajalik mängumees.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles