Suure ajavõtusegadusega lõppenud EM-distantsil oli eestlastest parim Kauri Kõiv

Otepääl jätkuvatel laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlustel peetud meeste 10 km sprindidistantsi võitis puhtalt lasknud venelane Aleksei Slepov. Teine oli norralane Lars Helge Birkeland (1, +14,5) ja pronksmedali võitis prantslane Antonin Guigonnat (1, +37,8). Parim eestlane oli tiirudes korra eksinud Kauri Kõiv, kelle lõppkoht oli suurte segaduste tõttu ajavõtusüsteemis pikalt lahtine. Lõpuks märgiti Kõivule protokolli 22. koht (+1.13,4), Kalev Ermits lõpetas 24. kohaga (2, +1.20,4). Roland Lessing sai 29. koha (3, +1.37,2) ja Martin Remmelg 31. koha (2, +1.40,3).

-

Kõiv laseb lamades kõik märgid maha ja läheb neljandaks!

-

Kõiv kaotab liidrile 4,1 sekundiga

-

Lessing laseb teises tiirus puhtalt, kuid tehniliste probleemide tõttu ei jõua meeste ajad infosüsteemi

-

Martin Remmelg pääseb rajale

-

Kõiv eksib püstitiirus ühel lasul

-

Ajavõtusüsteem on endiselt vussis ning Kõivu koht pole teada.

-

Remmelg eksib lamadestiirus ühel lasul

-

Kauri Kõiv tuleb finišisse. Kas tuleb koht esikümnes?

-

Aegade kohta infot endiselt ei tule

-

Finišisse on tulla veel paarikümnel mehel, loodetavasti selgub seejärel ka lõppjärjestus. Praegu ei jõua ajavõtusüsteemi endiselt ükski lõppaeg.

-

Nüüd on finišis üles leitud liidri aeg, hetkel juhib venelane Aleksei Slepov

-

Kauri Kõivu aeg püsib teise tiiru järel kuuendal kohal

-

Martin Remmelg, kes eksis ka teises tiirus korra, tuleb finišisse ja saab ilmselt päris hea koha kolmekümne hulgas

-

Mingid ajad süsteemist nüüd leitakse, kuid Kauri Kõivu finišis esimese 20 hulgas pole ja seega ei tundu need ajad endiselt kuigi täpsed

-

Kõiv on kahjuks siiski viimasel ringil sõiduajas väga palju liidritele ära andnud ja jääb ilmselt täna ikkagi 20 hulgast välja

-

Aleksei Slepovi võit norralase Lars Helge Birkelandi ees tundub vähemalt selge

Enne võistlust:

Eestilastest lähevad täna rajale Kalev Ermits (stardinumber 24), Roland Lessing (53), Kauri Kõiv (63) ja Martin Remmelg (91). Kokku on stardis 106 meest.