Taltsil jäi TTÜ vastu napilt puudu kolmikduublist, Rapla oli üle Kalevist

Tartu Rock.
Tartu Rock. Foto: Margus Ansu

Korvpalli Eesti meistriliigas alistas Tartu Rock võõrsil kindlalt 75:55 TTÜ, üleplatsimehena tõi Janar Talts Rockile 15 punkti, võttis 16 lauapalli ja andis kuus korvisöötu. Rapla oli kodusaalis 86:65 parem TLÜ/Kalevi meeskonnast, Janar Soo tõi võitjate parimana 19 punkti.

TTÜ - Tartu Rock 55:75

TTÜ: Arnold 12 p + 8 lp, Raadik 8 p, Puidet 8 p, Akenpärg 8 p, Järveläinen 7 p + 11 lp, Makke 7 p, Kaja 5 p

Rock: Talts 15 p + 16 lp + 6 rs, Toome 12 p, Kurbas 11 p, Eichfuss 10 p, Sokk 9 p, Peciukevicius 7 p, Petrukonis 4 p, Dorbek 4 p, Meister 3 p

Rapla Tyco - TLÜ/Kalev 86:65

Rapla: Soo 19 p, Bubalo 13 p, Keerles 11 p, Pärn 11 p, Laane 11 p, Metsalu 9 p, Saare 6 p, Voolaid 6 p

Kalev: Grabauskas 18 p + 10 lp, Roos 14 p, Tamm 10 p, Droney 10 p, Luts 9 p, Saar 2 p, Chukwudiebere 2 p

Mängude käik:

Mängud on alanud!

Rock on TTÜ vastu alustanud hoogsalt ja juhib kiirelt 9:0

Rapla juhib nelja ja poole minutilise mängu järel Kalevi vastu 11:8

Esimese veerandaja lõpuks on TTÜ aga kenasti mängu tagasi tulnud ja Rocki edu on vaid kahepunktiline, 17:15

Ka Rapla ja Kalevi mäng on tasavägine, avaveerandi võidab Rapla 23:21

TTÜ ja Rocki mängus lõpeb avaveerand viigiseisul 17:17

Rock teeb teise veerandaja alustuseks viie minutiga jälle 8:2 spurdi ja seis on tartlaste kasuks 25:19

Rock on ründelauas võimas, kolm minutit poolaja lõpuni ja juba on võetud 13 ründelauapalli

Kurbas korvi all ja seis on Rocki kasuks juba 36:21

Rapla kasvatab samuti Kalevi vastu tasapisi edu, seis on 31:24

TTÜ suudab teise veerandajaga visata vaid kümme punkti ja kaotab selle 10:27

Rock võidab avapoolaja TTÜ vastu 44:27

Rapla juhib Kalevi vastu paar minutit enne esimese poolaja lõppu 36:30

Tartlaste parimana on Eichfuss toonud 10 punkti, Kurbase arvel on 9 ja Taltsil 8 punkti. Rockil on avapoolaja järel kirjas juba 13 ründelauda. TTÜ on samal ajal hädas visketabavusega, näiteks kaheksast kolmesest on tabatud vaid üks. Puidet ja Arnold on mõlemad visanud avapoolajal 8 punkti.

Rapla võidab Kalevi vastu esimese poolaja 44:36

Punkte on visatud väga võrdselt, Bubalol on kirjas 9 ja koguni neljal mehel 6 punkti. Kalevi paremad on Grabauskas 9 ja Tamm 8 punktiga.

Kolmas veerandaeg mängu mingit muutust ei too ning Rock juhib enne viimast veerandaega 55:36

Rapla on kolmandal veerandajal Kalevi kaugele jätnud ning juhib juba suurelt 66:44

Rapla juhib Kalevi vastu kolmanda veerandaja järel 70:52

Kuus minutit mängu lõpuni ja Rocki edu on turvaline 58:43

Rock võidab TTÜd kindlalt 75:55

Üleplatsimees on taas Janar Talts, kelle arvele jääb 15 punkti, 16 lauapalli ja 6 korvisöötu

TTÜ parim on 12 punkti ja 8 lauapalliga Andrew Arnold

Kalev on Rapla vastu vahet küll vähendanud, ent pisut enam kui neli minutit enne mängu lõppu on Rapla edu endiselt 78:65

Rapla alistab Kalevi kindlalt 86:65, Janar Soolt 19 punkti

Enne mänge:

TTÜ ja Rock mängisid ka karikavõistluste poolfinaalis, siis võttis teist aastat järjest karika võitnud Rock 84:61 võidu. Meistriliigas esitas TTÜ esmaspäeval südi partii Kalev/Cramo vastu, kui veel kolm minutit enne lõppu oli vahe vaid neli punkti. Lõpuks olid Kalev/Cramo võidunumbrid 80:70.

Rock sai teisipäeval mõru kaotuse EuroChallenge’i sarjas, kui võõrsil jäädi vaid ühe punktiga alla Den Boschile, 77:78. Järgmisel nädalal alustab Rock Balti liiga hooajaga kaheksandikfinaalist, kus vastaseks on Prienai. TTÜ jaoks lõppes Balti liiga alagrupiturniiriga, edasipääsust jäi puudu vaid üks võit.

Teises tänases mängus võõrustab Rapla TLÜ/Kalevi meeskonda. Sellel hooajal on raplakad kahel korral TLÜ/Kalevi kindlalt alistanud: 68:54 ning 81:63. Liigatabelis hoiab Rapla kolmandat kohta 12 võidu ja kuue kaotusega, TLÜ/Kalev on kaheksas (kolm võitu ja 15 kaotust).