Al Horfordi (vasakul) üritab takistada Nerlens Noel.
Al Horfordi (vasakul) üritab takistada Nerlens Noel. Foto: SCANPIX

Korvpalliliigas NBA on endiselt löömatu Atlanta Hawksi meeskond, kes alistas läinud ööl 91:85 Philadelphia 76ersi ja kasvatas oma võiduseeria sellega 19 mänguni.

Jaanuaris võitis Hawks kõik 17 peetud mängu, mis on ühe kalendrikuu lõikes NBA kõigi aegade rekord. Seni kuulus parim tulemus Los Angeles Lakersile, kes sai 1971. aastal detsembrikuu jooksul 16 võitu. Paremuselt järgmine tulemus oli kirjas Miami Heatil, kes võitis 2013. aasta märtsis 17 mängu ja kaotas vaid ühe.

Lakersi detsembrikuine seeria langes kokku nende 33-mängulise võiduseeriaga, mis on tänaseni NBA kõigi aegade rekordtulemus. Heat võitis aga 2013. aastal lõpuks järjest 27 mängu, mis annab neile võiduseeriate tabelis teise koha. Mõlemad meeskonnad kerkisid nimetatud hooaegadel seejuures lõpuks ka NBA meistriks.

Võit liiga ühe kehvema meeskonna 76ersi üle ei tulnud Hawksile kergelt, sest avapoolaja 21-punktiline eduseis anti käest ning kolm minutit enne lõppu avastati end hoopis kahepunktilisest kaotusseisust. Atlanta vedas võidule Al Horford, kelle arvele jäi lõpuks 23 punkti ja 11 lauapalli. Paul Millsap ja Dennis Schröder lisasid kumbki 15 ning Kyle Korver 14 punkti, 76ersi resultatiivseimad olid võrdselt 13 punktiga Luc Mbah a Moute, Michael Carter-Williams ja Jerami Grant.

Kümnenda järjestikuse võidu sai Cleveland Cavaliers, alistades võõrsil 106:90 Minnesota Timberwolvesi. LeBron James viskas oma 36st punktist 16 viimasel veerandajal, Kevin Love lisas oma endise koduklubi vastu 14 punkti ja võttis 17 lauapalli. Suvel Timberwolvesist lahkumist nõudnud ja Clevelandi vahetatud Love'i iga pallipuudet saatis seejuures kodupubliku vilekoor. Timberwolvesi parim oli 33 punktiga esimest hooaega liigas mängiv Andrew Wiggins, kes liikus Love'i tehingu käigus Clevelandist Minnesotasse.

Idakonverentsi teise ja kolmanda koha meeskonna duellis jäi  peale Toronto Raptors, alistades võõrsil lisaajal 120:116 Washington Wizardsi. Normaalajal 18-punktilise edu käest andnud ja neljanda veerandaja 15:31 kaotanud Toronto meeskonna päästis lisaajal seitse punkti visanud ja kokku 23 punkti kogunud Kyle Lowry. Lou Williams lisas 19 ja Amir Johnson 17 punkti. Wizardsile tõi John Wall 28 punkti, võttis 8 lauapalli ja andis 12 korvisöötu, Bradley Beal toetas teda 26 punktiga.