Djokovic võitis maratonfinaalis viiendat korda Austraalia lahtised

Austraalia lahtised tennisemeistrivõistluste meesüksikmängu finaalis alistas maailma esireket Novak Djokovic 7:6 (5), 6:7 (3), 6:3, 6:0 kuuenda asetusega šotlase Andy Murray. Finaal kestis 3 tundi ja 49 minutit. Djokovici jaoks on tegu karjääri viienda Austraalia lahtiste tiitliga, Murray kaotas aga finaalis neljandat korda, seejuures kolm kaotust on tulnud just Djokovicilt.

Mängu käik:

Esimestes servigeimides hoiavad mõlemad mehed oma servi, kuid seisul 1:1 jääb Djokovic oma servigeimis 0:40 kaotusseisu. Serblane suudab siiski kõik kolm murdepalli päästa ja geimi võita, seis 2:1 Djokovicile.

Djokovic murrab esmakordselt mängu jooksul Murray servi ja pääseb 4:2 ette.

Murray saab aga omakorda Djokovici servil kolm murdepalli ja kasutab neist kolmanda ka ära, seis Murray poolt vaadatuna 3:4.

Djokovic murrab aga järgmises geimis taas Murray servi ning saab võimaluse seisul 5:3 avaseti võidu nimel servida.

Murray võimas tagantkäelöök toob šotlasele aga järjekordse servimurde, Djokovici edu on 5:4.

Djokovic kutsub pooltevahetuse ajal väljakule arsti ja laseb tohterdada parema käe pöidlale tekkinud villi.

Seekord hoiab Murray oma servi kindlalt ja seis on 5:5.

Mõlemad hoiavad veel korra servi ja avaseti võitja otsustab seega kiire lõppmäng.

Murray alustab hästi ja võidab esimese punkti Djokovici servilt, kuid eksib siis palli üle võrku tulnud Djokovici tõstes. Murray ees 2:1.

Pikk punkt, mille Murray lõpetab ilusa tagantkäelöögiga. Murray ees 4:2.

Murray esimene topeltviga tuleb väga halval hetkel.

Djokovic pääseb korraks ette, kuid Murray tuleb hästi võrku ja seis on 5:5.

Murray lööb võrgu pealt lihtsa palli auti ja Djokovic saab oma servil esimese settpalli.

Djokovic lõpetab kiire lõppmängu ässaga!

Djokovic võidab esimese seti kiires lõppmängus 7:6 (5)

Murray alustab teist setti oma servigeimi hoidmisega ja murrab seejärel kohe Djokovici servi. Serblase olekust jääb mulje, et ta ei tunne end väljakul sugugi hästi.

Djokovic murrab vastuseks Murray servi, kuid jääb siis taas oma servigeimis hätta.

Djokovic hoiab aga servi ning murrab siis Murray servigeimi nulliga!

Djokovic ees 4:3

Pooltevahetuse ajal jookseb väljakule kaks protestijat ning turvateenistus peatab korraks mängu, et korrarikkujad väljakult ja tribüünidelt minema toimetada.

Sunnitud mänguseisak näib olevat paremini mõjunud Murrayle, kes murrab jälle Djokovici servi ja seis on 4:4.

Agressiivselt mängiv Murray võidab oma servigeimi nulliga ja on ees 5:4.

Murrayl on Djokovici servil settpall, kuid serblane suudab kümme minutit kestnud geimi siiski enda kasuks pöörata. 5:5.

Taas pikk geim, kus Djokovicil on tervelt kolm murdepalli, aga Murray päästab need kõik ja pääseb 6:5 ette. Mäng on kestnud juba ligi kaks ja pool tundi.

Djokovic hoiab kindlalt servi ja sarnaselt esimesele setile selgub ka teise võitja kiires lõppmängus!

Murray alustab taas kiiret lõppmängu hästi ja pääseb 3:1 ette.

Djokovic eksib veel korra, Murray edu on 4:1.

Murray jooksutab Djokovici hästi, 5:2.

Murrayl on neli settpalli!

Murrayl on tühi väljak ees, kuid šotlane lööb auti! 6:3.

Kaks väga head servi Djokovicilt - esimest ei saa Murray kätte, kuid saadab teise suurepärase tõrjega Djokovicile jalgadesse ja võidab kiire lõppmängu 7:3.

Murray võidab teise seti 7:6 (3) ja settide seis on finaalis 1:1 viigis. Mängitud on juba üle kahe ja poole tunni.

Murray alustab kolmandat setti kohe servimurdega

Murray hoiab kindlalt ka oma servi ja läheb 2:0 ette. Djokovic ei liigu väljakul tavapärasel moel, serblast tunduvat vaevavat krambid.

Djokovic ei anna aga alla - hoiab servi, vastab seejärel murdega, hoiab veel kord oma servi ja on ees 3:2.

Seekord kumbki mees oma servigeimi ei loovuta, Djokovic ees 4:3.

Kohutav servigeim Murraylt lõpeb topeltveaga, Djokovic saab võimaluse setivõidu nimel servida - 5:3.

Djokovic võidab kolmanda seti 6:3

Seejuures oli serblane seti alguses 0:2 kaotusseisus ehk on võitnud nüüd viimasest seitsmest geimist kuus.

Djokovic alustab ka neljandat setti kohe servimurdega.

Djokovic murrab uuesti Murray servi ja juhib juba 3:0!

Djokovic murrab Murray servis neljandas setis kolmandatki korda ning on nüüd karjääri viiendast Austraalia lahtiste tiitlist vaid ühe geimivõidu kaugusel!

.

.

Djokovicil on kaks matšpalli

Novak Djokovic võidab viiendat korda Austraalia lahtised!

Võidunumbrid on seekord 7:6 (5), 6:7 (3), 6:3, 6:0

Poolfinaalis sai Djokovic viies setis 7:6 (1), 3:6, 6:4, 4:6, 6:0 jagu mullusest võitjast Stanislas Wawrinkast, Murray oli aga 6:7 (6), 6:0, 6:3, 7:5 parem tšehhist Tomaš Berdychist. Djokovic mängib Austraalia lahtiste finaalis viimase viie aasta jooksul neljandat korda, olles alati finaali ka võitnud. Kokku on tal Austraaliast viis tiitlit. Murray mängib Austraalias finaalis neljandat korda, ent on kõik senised kolm matši kaotanud - kaks korda Djokovicile ja korra Roger Federerile.

Djokovic ja Murray on seni teineteise vastu mänginud 23 korda, serblasel on kirjas 15 ja šotlasel 8 võitu. Suure slämmi turniiril mindi esmakordselt vastamisi ka 2011. aastal Austraalia lahtiste finaalis, Djokovic võitis toona kindlalt kolmes setis 6:4, 6:2, 6:3. Uuesti kohtusid mehed järgmisel aastal ning jälle jäi poolfinaalis peetud viiesetilises mängus peale Djokovic, kusjuures Murray juhtis settidega 2:1. Ka 2013. aasta finaalis ei suutnud Murray Djokovicist jagu saada, seekord olid serblase võidunumbrid hoolimata avaseti kaotusest 6:7 (2), 7:6 (3), 6:3, 6:2. Viimasest üheksast omavahelisest matšist on Djokovic võitnud seitse, kuid samas tulid Murray kaks võitu Wimbledoni ja US Openi finaalis.

Austraalias on mõlemad mehed tänavu olnud hes hoos - Djokovic ei loovutanud teel poolfinaali ühelegi vastasele ainsatki setti, kaotades 74 oma servigeimist vaid ühe. Poolfinaalis Wawrinka vastu oli esireketi mäng aga rabe ning paranes alles otsustavas viiendas setis. Murray pidas neljandas ringis tasavägise kohtumise bulgaarlase Grigor Dimitroviga ning sattus poolfinaalis Berdychiga sõnelusse, kuid on kahe nädala jooksul näidanud eelmise hooajaga võrreldes märgatavalt küpsemat ja kindlamat mängu.