Arbet FIBA.com-ile: kaitse ja abistamine – need on meie märksõnad

Mariel Gregor
, spordireporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Gregor Arbet
Gregor Arbet Foto: Mihkel Maripuu

Kalev/Cramo korvpalliklubi võimas võit Nižni-Novgorodi üle VTB Ühisliigas ei jäänud tähelepanuta ka kaugemal. VTB Ühisliiga kodulehekülg pühendas sellele mitu uudist ja videokokkuvõtet, lisaks kontakteerus teisipäeval Eesti Korvpalliliiduga Rahvusvahelise Korvpalliliidu (FIBA) heaks töötav ajakirjanik, kes soovis teha intervjuu Gregor Arbetiga.

Jeff Tayloril, kes loo FIBA-le tegi, ei jäänud algusest peale märkamata, et ses mängus Venemaa klubiga tegid silmatorkavalt skoori Arbet ja Rain Veideman, Eesti koondise EM-finaalturniirile viinud tagamängijad. Sellest kõneleb suuresti ka alljärgnev artikkel.

Toetajad – kuus mees platsil

 «Meie poolehoidjad ei pea kaugele sõitma. Nii on toetajad meie jaoks kui kuues mees platsil. Ning tulemas on rahvast palju,» märgib Arbet.

Seega, miks Eesti viimaks pääses EMile? Arbet ütleb, et Tiit Soku rõhuasetus «riigikaitsele» aitas koondise muutuda konkurentsivõimeliseks. – «Kaitse on meie põhiasi ja Soku puhul on see alati nii olnud. Meil ei ole suuri poisse, nii et igaüks peab aitama ja me oleme seda üpris edukalt teinud. Üritame mängida nii agressiivselt kui saame ka EMil.»

Kui Eesti koondis saab endale seatud eesmärkidega hakkama, on nad EMil kõvaks pähkliks kõigile meeskondadele D-alagrupis.

Arbet tabas esimesel kvalifikatsiooniturniiril 12 kaugviset 31st üritusest ning tõi koondisele keskmiselt 10,1 punkti mängust. Teine koondise ja Kalev/Cramo tagamängija Rain Veideman tabas kaare tagant 22st viskest 11 ning tõi meeskonna edukaimana 11,4 punkti.

Mõlemad nimetatud mehed näitasid kvaliteeti ka Nižni-Novgorodi vastu, mis on kõnekas fakt. Arbet lõpetas 25 punkti peal ja Veideman, kes tabas kaugelt neljast kolm, kogus 22 punkti. Kalev võitis mängu 110:76.

EM toimub küll alles septembris, kuid juba praegu on Eestis tunda elamist EMi rütmis, vaatega sellele nädalale Riias. Eesti ei kavatse olla peksupoiss ega autsaider ning plaanib sõita EMile võrdse mängupartnerina, ühena võrdsetest ülejäänud 23 meeskonna kõrval.

Arbet jääb tagasihoidlikuks, kui uurida, kui kaugele Eesti koondis turniiril jõuda võiks. Teoreetiliselt on sel EMil võimalik mängida endale kätte ka olümpiakoht ning see on kindlasti paljude koondiste suur eesmärk. Eesti võtab turniiri mäng korraga ning peaeesmärgiks on alagrupiturniir.

«Raske on seda praegu öelda. Meie eesmärk on alagrupist edasi pääseda. Kui me seda eesmärki ei täida, siis meid ka Prantsusmaal ei ole. Iga päev Riias on uus mäng ja eks me siis näe, mis saab.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles