Mannetult tegutsenud Kalev/Cramo mängis edu maha ja langes Balti liigast välja

Mariel Gregor
Kalev/Cramo mängijad.
Kalev/Cramo mängijad. Foto: Mihkel Maripuu

Kalev/Cramo korvpallimeeskond kaotas Balti liiga play-off'i kordusmängu võõrsil Panevežyse Lietkabelisele 75:96, jäi kahe mängu kokkuvõttes vastasele seitsme punktiga alla ja langes Balti liigas konkurentsist.

Kalevlased lubasid vastastel vaid 13 minutiga avamängu 14-punktilise edu nulli mängida ning viimase veerandaja alguses läks Lietkabelis lõplikult Eesti klubil eest. Panevežyse poolel hiilgasid varem Tartu Rocki särki kandnud Ivan Neljubov ja Egidijus Dimsa, visates vastavalt 16 ja 19 punkti. Dimsa võttis lisaks ka 13 laupalli. Lietkabelise parim oli 24 punkti toonud Evaldas Zabas. Viiest kaugviskest neli tabanud Mantas Kazonas kogus samuti 16 punkti. Kalevile tõi Rain Veideman 19 ja Gregor Arbet 18 punkti, Scott Machado arvele jäi 17 punkti.

Panevežyse Lietkabelis - Kalev/Cramo 96:75

Lietkabelis: Zabas 24 p + 6 lp + 6 rs + 4 vl, Dimsa 19 p + 13 lp, Kazonas 16 p, Neljubov 16 p, Šalenga 10 p, Vladovic 5 p, Zuza 4 p, Aukstikalnis 2 p

Kalev: Veideman 19 p, Arbet 18 p, Machado 17 p, Elegar 13 p + 12 lp, Kupsas 4 p, Keedus 3 p, Singler 1 p

10:7

Elegar kaotab palli, Dimsa realiseerib rünnaku ja Kalev võtab esimest korda aja maha

Kalevlased teevad järjekordse pallikaotuse, neid on mõne minutiga kogunenud juba kuus!

12:7

Zabas toob kaks punkti juurde

15:7

Järjekordne pallikaotus, Dimsa paneb koos veaga võimsalt pealt ja tabab ka vabaviske

Dimsa arvel juba seitse punkti ja Kalevi edu on kahe mängu kokkuvõttes kahanenud vaid seitsmele punktile

15:10

Arbet tabab väga vajaliku kolmese

15:12

Machado riputab efektselt Elegarile palli korvi kohale, tuleb pealtpanek ja tuleb ka Lietkabelise time-out

Esimene veerandaeg läbi!

Kalev on 14-punktilisest edust viis ära andnud. Esimese veerandajaga on aga tehtud koguni üheksa pallikaotust! Arbet on resultatiivseimana toonud kuus punkti, Lietkabelise poolel on Zabasel ja Dimsal mõlemal seitse punkti.

23:15

Kazonaselt kolmene

25:15

Zabaselt ka veel kaks punkti juurde ja Kalevi eduseis kahe mängu kokkuvõttes on ainult neli punkti

Varrak võtab uuesti mõtlemisaja. Kalev on täna teinud juba 11 kaugviset, tabanud on neist vaid kaks.

27:15

Neljubovilt korv, Kalev pole viis minutit mängust korvi saanud

29:15

Neljubovilt kahene ja kahe mängu kokkuvõttes seis viigis. Lietkabelisel kulus selleks vaid vähem kui 13 minutit

Machadolt vabavisked

Mängust ei ole Kalev korvi saanud juba üle seitsme minuti!

33:22

Nüüd lõpuks tuleb - Arbet ja Veideman lahendavad kiirrünnaku ning vastased võtavad aja maha, poolaja lõpuni viis minutit

54:46

Veideman ootab kiirrünnakus hästi ära Dimsa kehakontakti ja tabab koos veaga, kuid vabavise ei lähe

Jälle Neljubov

Kalevi õnneks teeb Neljubov neljanda vea, Varrak kasutab mõtlemisaega. Kolmanda veerandaja lõpuni on viis minutit.

60:50

Machado tabab kaks vabaviset

60:52

Machado läheb kenasti lõpuni ja toob kaks punkti juurde

60:54

Veideman tabab korvi alt üliraske viske!

61:54

Dimsalt üks vabavise

Elegar teeb jälle arusaamatuid liigutusi ja selle tulemusel on Machado sunnitud vea tegema

63:54

Austikalnis kasutab kingituse ära ja tabab mõlemad vabavisked

63:56

Machadolt kaks punkti juurde

66:56

Kazonas paneb Lietkabelise jaoks raskel hetkel kolmese sisse, olles kaugelt tabanud neljast neli

79:58

Arbet toob Kalevile ka lõpuks viimase veerandaja esimesed punktid, aga kokkuvõttes on vahe ikka -7

94:73

Keeduse kolmene 49 sekundit enne lõppu läheb mööda, Arbet teeb vea ja Dimsa tabab kahest vabaviskest ühe

94:75

Machadolt tuleb kaks punkti, üldseis -5

Kalev saab palli kätte!

Machado proovib kaugelt, ei taba ja Arbet teeb kiire vea, mängida veel 28 sekundit