Karpak sai USA MMil 26. koha

Seni on purjetamise MM-il eestlastest parima positsioonil Deniss Karpak
Seni on purjetamise MM-il eestlastest parima positsioonil Deniss Karpak Foto: EJL

San Franciscos 30. augustist 4. septembrini peetud purjetamise Finn klassi MMil sai Deniss Karpak 26. ja Lauri Väinsalu 46. koha.

MM peeti valdavalt tugevas, veidi üle 10 m/s puhunud tuules, mis paraku ei aidanud Karpakil (SK Karpak Sailing Team) kogu regati kestel kolmandast kümnest kõrgemale tõusta.

11 võistlussõidust koosnenud seeria tulemusteks kujunes Karpakil 36, 13, 34, 28, 14, 19, 22, 49, 34, 27, 20 ning see tähendas kokkuvõttes 26. kohta.

Avapäeva järel 27. platseerunud Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) võistluse edenedes enam sama head minekut näidata ei suutnud ning seeriaga 15, 40, 31, 58, 67, 41, 38, 38, 47, DNF, 34 osutus tema lõpptulemuseks 46. koht.

86 MMil osalenud sportlasest koosnenud laevastiku tugevaimaks osutus Edward Wright Suurbritanniast, hõbeda võitis Rafael Trujillo Hispaaniast ja pronksile tuli britt Giles Scott.