Tiitlikaitsja Clijsters jõudis kindla võiduga veerandfinaali

Kim Clijsters
Kim Clijsters Foto: SCANPIX

Eelmisel aastal pärast kahe ja poole aastast tenniseväljakutelt eemalolekut USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel triumfeerinud belglanna Kim Clijsters jõudis tänavusel US Openil esimesena veerandfinaali.

4. ringis alistas endine maailma esireket, turniiril 2. paigutust omav Clijsters (WTA 3.) kindlalt 6:2, 6:1 sel turniiril ilusat mängu näidanud serblanna Ana Ivanovici (WTA 40.).

Järgmisena läheb tiitlikaitsja Clijsters vastamisi viiendana asetatud austraallanna Samantha Stosuri ja 12. paigutatud venelanna Jelena Dementjeva vahelise kohtumise võitjaga.

Tänavuste Prantsusmaa lahtiste võitja Francesca Schiavone (WTA 7.) alistas kaheksandikfinaalis 6:3, 6:0 venelanna Anastassia Pavljutšenkova (WTA 22.). Veerandfinaalis on tema vastaseks 3. asetatud ameeriklanna Venus Williamsi ja 16. paigutusega Iisraeli tennisisti Shahar Peeri vahelise mängu võitjaga.