Ehmatuse üle elanud Rock võitis ka Leedus ja jõudis kaheksa hulka

Janar Talts läbimurdel
Janar Talts läbimurdel Foto: Rein Murakas

Korvpalli Balti liigas jõudis Eesti klubidest ainsana kaheksa parema hulka Tartu Rock, kes alistas play-off’i avaringi kordusmängus võõrsil 73:67 leedukate Prienai. Ühtlaselt skoori teinud tartlaste resultatiivseim oli 13 punktiga Augustas Peciukevicius.

Esimesest mängust oli Rockil ees kindel 32-punktine edu, kuid Prienai alustas mängu kergelt ehmatava 15:0 spurdiga. Rock suutis sellele siiski vastata omapoolse 23:6 spurdiga ning sealt edasi oli mäng juba tartlaste kontrolli all. Kahe mängu kokkuvõttes võideti 38 punktiga. Veerandfinaalis lähevad tartlased vastamisi Läti klubi Liepaja Lauvas.

Prienai - Tartu Rock 67:73

Prienai: Labuckas 22 p, Linkevicius 17 p, Šeškus 6 p, Kymantas 5 p, Šemeklis 5 p, Ivanauskas 4 p, Milka 3 p, Sragauskis 3 p, Okmamas 2 p

Rock: Peciukevicius 13 p, Toome 11 p, Dorbek 9 p, Sokk 7 p, Eichfuss 7 p, Petrukonis 7 p, Talts 6 p, Kurbas 5 p, Kriisa 3 p, Doronin 3 p, Meister 2 p

7:0

Labuckas tabab veel kaks vabaviset, Rockil on kahe ja poole minutiga vead juba täis

9:0

Ivanauskas teeb vaheltlõike ja paneb pealt

Mängitud neli minutit ja Prienai on vahet juba kahandanud enam kui veerandi võrra, siiani kuival olevad tartlased võtavad esimese mõtlemisaja

12:0

Linkevicius tabab kolmese

15:2

Mängitud on tervelt 5.16, kui Kriisa pärast Labuckase kaugviset lõpuks Leedu korvilt kaane maha saab

20:13

Kahene Taltsilt ja tartlaste tänane esimene tabav kaugvise Dorbekult ning Prienai võtab 38 sekundit enne esimese veerandaja lõppu mõtlemisaja

Esimene veerandaeg läbi!

Rock mängis küll esimese kümne minutiga avakohtumise järgsest 32-punktilisest edust 7 maha, kuid ülikehva alguse järel on ennast vähemalt koguda suudetud.

20:16

Talts tabab koos veaga, ent peab minema pingile ja tema asemel realiseerib vabaviske Kriisa

20:18

Eichfuss kahene

21:18

Kymantas tabab kahest vabaviskest ühe

21:23

Toome tabab kolmese, vastased söödavad palli auti ja Dorbek viib järgmisel rünnakul Rocki tänases mängus esmakordselt juhtima

Prienai võtab mõtlemisaja, avapoolaja lõpuni 6.44

Mängu alguses 0:15 taha jäänud Rock on nüüd vastanud omapoolse 23:6 vahespurdiga

Doroninilt üks tabav vabavise

Kymantas saab veel sekund enne poolaja lõppu vabaviskeid visata, kuid paneb mõlemad mööda

Avapoolaeg läbi!

Rocki punktid on avapoolajal jagunenud väga ühtlaselt - Dorbek ja Toome 7, Talts ja Petrukonis 6, Eichfuss 5. Skoori on teinud juba üheksa meest. Negatiivse poole pealt ei ole Talts pärast seda väljakul käinud, kui tema vastu mängu alguses viga tehti. Vastaste poolel on Labuckas toonud resultatiivseimana 11 punkti.

43:46

Sragauskis tabab veel ühe kaugviske ja Rock võtab 5.20 enne kolmanda veerandaja lõppu aja maha

51:50

Šemeklis tabab kahest vabaviskest ühe ja viib järgmisel rünnakul Prienai taas ette

60:59

Nüüd käib tänase mängu eduseis käest kätte, kui Linkevicius tabab mõlemad vabavisked

Kokkuvõttes on Rockil aga endiselt enam kui 30-punktiline edu ning kui mängida jääb alla kuue minuti, ei paista enam võimalust, et see maha mängida osataks