Dibaba jooksis maailmarekordi, Katari imemees hooaja kolmanda tulemuse

Genzebe Dibaba.
Genzebe Dibaba. Foto: SCANPIX

Kahekordne maailmameister Genzebe Dibaba jooksis eile Stockholmis toimunud kergejõustikuvõistlusel 5000 m sisemaailmarekordiks 14.18,86. Varasemat rekordit parandas ta enam kui viie sekundiga.

Õhtu suurima üllatuse valmistas aga 1997. aastal sündinud Katari jooksja Abadalleleh Haroun. Isegi Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu kodulehekülg pealkirjastas noore jooksuimega seonduva alalõigu küsimusega «Haroun kes?». Seni tundmatu jooksutalent osales 400 m distantsi B-jooksus, kus ta sai aga 45,39ga esimese koha ning tõusis maailma hooaja kolmandaks numbriks. 400 m A-jooksu võitis tšehh Pavel Maslak 46,38ga, kes jäi Katari noorukile alla pea sekundiga.

Eleriin Haas ületas kõürgushüppes 1.79, kuid jättis seejärel võistluse vigastuse tõttu pooleli.