Viimasel veerandajal täielikult lagunenud Kalev/Cramo kaotas Astanale

Kalev/Cramo kaotas Ühisliiga kodumängu Astanale viimase sekundi korvist. Pildil palliga Gregor Arbet. Foto: Raigo Pajula

Kalev/Cramo korvpallimeeskond pidi Ühisliigas vastu võtma hooaja 13. kaotuse, kui Kasahstanis jäädi 72:93 alla Astana meeskonnale. Poolaja võitis Kalev seejuures kahe punktiga ja enne viimast veerandaega oli Astana edu kõigest kaks punkti, ent viimane veerandaeg kaotati koguni 8:27. Kalevile tõid Rain Veideman 18 ja Gregor Arbet 17 punkti, Scott Machado arvele jäi 12 punkti. Üleplatsimees oli 30 punkti ja 9 korvisööduga Astana tagamängija Jerry Johnson, Rasid Mahalbasic lisas 16 ja Patrick Calathes 15 punkti. Kalev jätkab liigatabelis kümnendal kohal, kaheksa võitu on ka Krasnõi Oktjabril ja Riia VEFil, ent mõlemal on Eesti meisterklubist kaks kaotust vähem.

Astana - Kalev/Cramo 93:72

Astana: Johnson 30 p + 9 rs, Mahalbasic 16 p, Calathes 15 p, Kolesnikov 10 p, Brown 8 p, Andric 6 p, Caner-Medley 4, Ilin 2, Ponomarjov 2

Kalev: Veideman 18 p, Arbet 17 p, Machado 12 p, Elegar 10 p, Kupsas 8 p, Keedus 4 p, Singler 3 p

Mängu käik (Astana - Kalev):

Kalevi algkoosseis: Keedus, Machado. Elegar, Arbet, Veideman

Mäng on alanud!

7:7

Vastaste poolel on hoos Johnson, kes tabab kaks kahest ja kolmese, ent Kalevi poolel vastavad korvidega Veideman, Keedus ja kaugelt tabanud Arbet.

13:9

Astana pääseb Medley ja Calathese korvide järel ette, Kalev võtab mõtlemisaja. Veerandaja lõpuni 5.26.

17:9

Kalev eksib järjest rünnakul, Andrici kahene ja Johnsoni kolmene kasvatavad Astana edu.

20:12

Johnson murrab taas edukalt korvi alla, tema arvel on juba 11 punkti. Õnneks tabab Veideman kaugelt.

24:18

Machado murrab kahel rünnakul järjest ilusti korvi alla.

Esimene veerandaeg läbi!

26:21

Singler tabab kaugelt, ent Mahalbasic vastab kahesega.

28:21

Kalev kaotab lühikese aja jooksul kaks korda palli, Machado viskab raske kolmese mööda ja Varrak võtab aja maha, poolaja lõpuni 7.37.

31:21

Johnson tabab rünnakuaja viimasel sekundil kauge kolmese.

31:24

Elegar saab vabaviskest oma esimese punkti, seejärel realiseerib Arbet ka kiirrünnaku.

37:38

Kalev on teinud korraliku spurdi, hoogu on läinud Kupsas, kellelt tuleb kiirelt kuus punkti.

39:43

Veideman realiseerib kiirrünnaku ja vastased võtavad aja maha.

41:43

Johnson tabab, Machado keerutab viimasel rünnakul hästi korvi alla, aga vise läheb mööda.

Avapoolaeg läbi!

Kalev tuli teisel veerandajal kenasti mängu tagasi, Arbeti arvel on 12 ja Veidemanil 11 punkti. Kui mängu alguses tehti kiirelt kuus pallikaotust, siis poolaja lõpuks on see number kasvanud vaid kahe võrra. Kaitses pole aga hakkama saadud Johsnoniga, kes on toonud Astanale juba 18 punkti.

41:47

Elegari pealtpanek viib Kalevi kuuega ette.

46:47

Järgmisel rünnakul antakse edu aga kiirelt käest, kui Calathes tabab kolmese, samal ajal teeb Kupsas vea ning järgneva rünnaku lõpetab korviga Johnson.

46:50

Arbet tuleb katte tagant hästi kaugviskele ja tabab.

48:52

Mahalbasicilt vabavisked, ent Veideman vastab rünnaku lõpus raske korviga.

51:52

Calathes tabab kaugelt

51:56

Kaks korvi järjest Machadolt, kes on jõudnud ka 10 punktini.

54:56

Kolesnikovilt tuleb 2+1

56:58

Machado ja Elegari koostööle vastavad Brown ja Mahalbasic samaga

60:58

Machado ja Singler lähevad kahel rünnakul järjest raskele viskele, Mahalbasic vastab korviga ja Varrak võtab aja maha, kolmanda veerandaja lõpuni 1.47.

64:64

Mõlemapoolsete vabavisete järel tabab Johnson kaugelt, aga Veideman vastab kohe.

66:64

Veerandaja viimase rünnaku lõpetab Johnson siiski läbimurdega.

75:66

Veideman kaotab palli ja Johnson realiseerib kiirrünnaku, Varrak võtab 7.36 enne mängu lõppu aja maha.

77:66

Mahalbasic tabab mõlemad vabavisked

81:66

Nüüd laguneb Kalevi mäng täiesti arusaamatul moel ja Astana saab kaks korda järjest ülilihtsa korvi!

Varrak võtab veel korra aja maha, kuid vahe on juba 15 punkti. Viimase veerandaja nelja minutiga on Kalevi visanud ainult kaks punkti.

83:66

Kalevlased saavad neli korda järjest kaugviset proovida, ükski ei taba. Teise korvi all vajutab Mahalbasic võimsalt pealt.

83:68

Machadolt kaks punkti juurde

88:70

Kolesnikovi kolmene otsustab lõplikult selle mängu saatuse.

91:70

Calatheselt veel üks tabav kaugvise, nüüd kisub ka skoor juba inetuks.

Viimase veerandaja seis on 22:6 Astanale...

91:72

Kupsaselt vabavisked

93:72

Calathes vormistab lõppseisu

Mäng läbi!

Kalev on turniiritabelis 8 võidu ja 12 kaotusega 10. kohal. Sama palju võite on ka Volgogradi Krasnõi Oktjabril ja Riia VEFil, ent mõlemal on üks kaotus vähem. Sel nädalal koduplatsil nimekale Moskva CSKAle kindlalt 79:113 alla jäänud Kalev võitis enne seda Ühisliigas kolm mängu järjest, seejuures saadi Venemaal jagu nii Samaara Krasnõje Krõljast kui ka Krasnojarski Jenisseist.

Astana on liigatabelis 6 võidu ja 13 kaotusega tagantpoolt kolmandal ehk 14. kohal. Viimase võidu said kasahhid liigas jaanuari alguses, kui võõrsil alistati Riia VEF, pärast seda on kaotatud seitse mängu, neist kuus kodus. Ka Astana pidas viimase kohtumise CSKAga, jäädes neile esmaspäeval alla 60:82.

Kalev/Cramo ja Astana selle hooaja esimene omavaheline kohtumine toimus mullu 8. novembril Tallinnas ning Kalev pidi vastu võtma valusa 63:65 kaotuse - viimasel sekundil unustati kaitses oma korvi alla täiesti vabaks Rasid Mahalbasic, kes viskas külaliste võidukorvi.