Monaco alistas võõral väljakul Arsenali 3:1

Dimitar Berbatov viis Monaco 2:0 juhtima.
Dimitar Berbatov viis Monaco 2:0 juhtima. Foto: SCANPIX

Täna õhtul peeti jalgpalli Meistrite liigas kaks kaheksandikfinaali kohtumist, kui vastamisi läksid Londoni Arsenal ja Monaco ning Leverkuseni Bayer ja Madridi Atletico. Kodus mänginud Arsenal ei suutnud favoriidikoormat kanda ja pidi vastu võtma 1:3 kaotuse. Leverkusen sai aga kodus 1:0 jagu Atleticost.

Tänased mängud:

Londoni Arsenal - Monaco 1:3

Väravad: 90+1 Oxlade-Chamberlain - 38. Kondogbia, 53. Berbatov, 90+4 Ferreira-Carrasco

Leverkuseni Bayer - Madridi Atletico 1:0

Väravad: 57. Calhanoglu

Mängude käik:

Meeskondade algkoosseisud:

Arsenal - Monaco

Arsenal: Ospina; Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Gibbs; Coquelin, Cazorla, Sanchez, Ozil, Welbeck; Giroud

Monaco: Subasic, Elderson, Wallace, Abdennour, Toure, Fabinho, Moutinho, Kondogbia, Dirar, Martial, Berbatov.

Bayer Leverkusen - Atletico Madrid

Leverkusen: Leno; Hilbert, Spahic, Papadopoulos, Wendell; Bender, Castro; Calhanoglu, Son; Bellarabi, Drmic.

Atletico: Moya; Juanfran, Godin, Miranda, Siqueira; Arda, Tiago, Gabi, Saul; Griezmann, Mandzukic

Mängud on õige epa algamas, meeskonnad tulevad väljakule!

Arsenal ja Monaco pole varem omavahel ametlikes kohtumistest vastamisi olnud.

Mängud algasid!

2. minut: Arsenal alustab hoogsalt ja Welbeck saab juba teisel minutil peale lüüa, ent pall läheb mööda.

5. minut: Arsenal on seni koguaeg Monaco väravale survet andnud..kui nii jätkub, võib pall õige pea ka väravas olla.

7. minut: Leverkuseni ja Atletico kohtumises oli hea võimalus Benderil (Leverkusen), kes selle siiski kasutamata jätab. Oli hea viis nelja vastu võimalus.

12. minut: Leverkuseni poolel saab löögile Spahic, ent löök blokeeritakseMandžukici poolt. Palju puudu polnud väravast.

19. minut: Monaco poolel saab Moutinho kirja pealelöögi, ent see on üsna lootusetu üritus.

22. minut: Monaco rünnakud on nüüd samuti üsna kenasti jooksma saadud ja sööt liigub ilusti ühelt äärelt teisele. Arsenal see-eest on initsiatiivi käest andnud.

26. minut: Leverkuseni poolel saab kaugelt löögile Spahic, ent pall tabab posti! Suurepärane löök.

30. minut: Arsenal pole hetkel küll kuidagi oma favoriidistaatust õigustanud. Monaco kaitse peab.

33.minut: nüüd hea šanss Arsenalile skoori teha, kui trahvikastist saab löögile Sanchez, ent Monaco puurilukk Subašic saab näpud vahele ja tõrjub.

37. minut: Giroud (Arsenal) saab kontrarünnakust löögile, ent kaitsjad jõuavad siiski segama.

38. minut: Monaco läheb juhtima! Kauni kauglöögi saadab Arsenali väravasse Kondogbia! See on 21-aastase mehe jaoks Meistrite liiga esimene värav. Pall võttis Mertesackeristrikošeti ja maandus väravas.

Monaco ja Arsenali kohtumises kõlab poolajavile. Favoriit Arsenal on kodus jäänud 0:1 kaotusseisu.

Avapoolaeg on lõppenud ka Leverkuseni Bayeri ja Madridi Atletico mängus. Seal on skoor avamata.

Teised poolajad on alanud!

46. minut: Arsenali poolel alustab Sanchez kohe väga teravalt, kui jõuab palliga värava lähistele ja söödab Giroud´le, kes aga ei saa hästi löögile. Hea võimalus oli.

52. minut: taas hea tsenderdus Arsenalil ja Giroud saab peaga võimaluse, ent ei sünni ka sellest olukorrast väravat.

53. minut: kiirrünnak Monacolt ja Berbatov saab Martialilt suurepärase söödu ning realiseerib selle väravaks! 2:0 Monacole! Monaco võitis keskväljakul palli ja kiirelt tekkis kaks-üks olukord.

57. minut: avavaärav on löödud ka teises kohtumises, kui Leverkusen pääseb Hakan Çalhanoglu tabamusest Madridi Atletico vastu juhtima.

60. minut: mitmeid võimalusi luhta lasknud Giroud võetakse pingile, asemele tuleb Walcott.

61. minut: Monaco oli väga lähedal ka kolmandale väravale, kui kauni söödumängu tulemusena saab lööbile Martial.

64. minut: Walcott ja Welbeck saavad samuti võimalused, ent kumbki ei suuda palli Monaco väravasse lüüa ja Arsenal jätkuvalt kaheväravalises kaotusseisus.

64. minut: Atletico toob mängu Fernando Torrese, Arda Turan läheb puhkama.

Arsenal vahetab: Coquelin puhkama, Oxlade-Chamberlain mängu.

73. minut: Arsenal püüab söötudega kastis Welbecki leida, ent seni pole see neid väravani aidanud.

74. minut: Torres saab Atletico poolel võimaluse midagi ära teha, ent Leno blokeerib hispaanlase löögi.

77. minut: Atletico jääb Leverkuseni vastu kümnekesi, sest Tiago saab teise kollas kaardi ja peab mängust lahkuma.

82. minut: Sanchez lööb järjekordse palli Monaco väravast mööda.

88. minut: Arsenal üritab ja üritab, aga aeg tiksub halastamatult nende kahjuks. Özil saab kohtunikult liigse suupruukumise eest kollase kaardi

90+1 lisaminut: Oxlade-Chamberlain lööb Arsenali avavärava.

90+4 lisaminut: Monaco lööb oma kolmanda värava, kui täpne on Ferreira-Carrasco!

Sellega on kohtumine ka lõppenud ja Monaco saab võõral väljakul 3:1 võidu.

Lõppenud on ka mäng Leverkuseni Bayeri ja Madridi Atletico vahel, kus Leverkusen 1:0 võidu saab.

Mängu eel:

«Mind ei häiri, et oleme selles mängus favoriidid. Palju on kaalul, ent just selliste mängude pärast jalgpalliga tegeletaksegi,» rääkis Wenger BBC vahendusel.

Wenger on varem ka Monaco peatreenerina töötanud. «Mul on hea meel, et Monaco on tagasi tippkonkurentsis ja et saame nende vastu end proovile panna. Monaco oli mu suur läbimurre treenerina, ent nüüd olen ma 18 aastat Arsenali juhendanud ja keskendun praegusele, ilma liigselt sentimentaalseks muutumata.»

Eilsetes mängudes alistas FC Barcelona võõral väljakul Manchester City 2:1 ning Juventus koduväljakul Dortmundi Borussia samuti 2:1.