Kask sai finaalis kaheksanda koha, Niit edasi ei pääsenud

Marek Niit.
Marek Niit. Foto: Mihkel Maripuu

KERGEJÕUSTIK. Prahas toimuval kergejõustiku sise-EMil oli eile võistlustules viis eestlast.

Meeste kaugushüppe finaalis võistles Rain Kask, kes üleeilsel eelvõistlusel hüppas 7.82. Eile sai Kask kuuel katsel kirja vaid ühe tulemuse (7.24), sealjuures viimasest katsest Kask loobus. Kaugushüppe võitis 8.30 hüpanud rootslane Michel Torneus, teise koha sai tšehh Radek Juška (8.10), pronksmedali sai teine rootslane Andreas Otterling, kelle parimaks hüppeks jäi 8.06.

Eilsest päevast väärib kiitust 800 m jooksja Raimond Valler, kes püstitas isikliku rekordi 1.50,08. Eeljooksust edasi see küll ei viinud – Valler oli oma jooksus neljas –, kuid eestlane püsis viimaste meetriteni liidritega ühes grupis.