Selver alistas viiegeimilises põnevuslahingus Pärnu

Eesti-Läti võrkpalli ühisliiga teises poolfinaalis võitis Tallinna Selver 3:2 Pärnut. Homses finaalis läheb Selver vastamisi Bigbank Tartuga. Pärnakad kohtuvad pronksimängus TTÜga.

1. geim: Pärnu alustab bravuurikalt, minnes esimeseks tehniliseks time-outiks juhtima 8:4. Kui Hindrek Pulk on Pärnu kindel liider rünnakul, siis seni on ka nurgaründajad korraliku panuse andnud, Pärnu juhtimas 12:7. Pika pallivahetuse lõpuks jõuab Selver tänu Andres Toobali punktile seisuni 12:13. Hea servi toel haaras Selver omakorda 17:15 eduseisu. Geimi teine pool kuulus kindlalt Selverile, Helar Jalg teeb lõppskooriks 25:20.

2. geim: Esimeseks tehniliseks vaheajaks juhib Pärnu 8:6. Federico Marretta löögist on tablool viik 13:13, ent seejärel realiseerivad Kardo Kõresaar ja Andrus Raadik rünnakud punktiks ning Helar Jalg eksib rünnakul ja Pärnu saab 16:13 ette. 20:15 eduseisu Pärnu käest ei andnud ja võitis geimi 25:21.

3. geim: Pärnu ei saa järjest Selveri servi kätte ja Selver pääseb 11:7 juhtima. Teiseks tehniliseks time-outiks on samuti eduseisus Selver 16:13. Mõlema meeskonna selle hooaja senised liidrid ehk Hindrek Pulk ja Lincoln Williams on palju aega vahetusmeeste pingil veetnud..Teises geimis välja vahetatud Pulk naasis just mängu, Williams vahetati kolmandas geimis puhkama. Geim Selverile 25:21.

4. geim: Pärnu asub 4:0 juhtima, ent Selver viigistab 6:6. Reimo Rannari punkt viib esimesele tehnilisele vaheajale Selveri 8:6 eduseisus. Pärnu 17:13 eduseisul võtab Selveri peatreener mõtlemisaja. Williams tuleb tagasi mängu. Keele hanitusest Pärnu peal 21:15 ja geim võidetakse 25:20 ning üldseis 2:2.

5. geim: Nüüd on Williams ja Pulk mõlemad heas hoos, Pulga ässpallingu järel Pärnu 5:4 juhtimas. Williamsi löögist 7:5 peal Selver. Ässpalling Kõresaarelt ja 7:7 ning time-out Selverilt. Seisult 9:9 teenib punkti Pärnu, ent Keel eksib servil ja taas viik - 10:10. Williamsi äss teeb seisuks 12:10 Selverile, Avo Keel võtab aja maha. Pulk toob Pärnule punkti, ent siis eksib servil Raadik ja Selver ees 13:11. Selver jõuab 13:13 viigini. Williamsi võimas pommlöök annab Selverile 14:13 edu. Kõresaar eksib rünnakul ja geim 15:13 Selverile, kes jõuab homsesse finaali Tartu vastu.