Võru naiskond asus põnevusmängu võiduga veerandfinaalseeriat juhtima

Famila / Võru Võrkpalliklubi
Famila / Võru Võrkpalliklubi Foto: Elmo Riig / Sakala

Tallinna Ülikool ja Famila/Võru Võrkpalliklubi pidasid naiste meistriliiga veerandfinaalseeria avakohtumises tõelise põnevusmängu, milles selgus võitja alles viiendas geimis.

Võrus toimunud kohtumises asus põhiturniiril neljanda koha saavutanud pealinna esindus geimidega 2:1 juhtima, kuid lõpuks jäädi põhiturniiril viiendaks tulnud Võru naiskonnale 2:3 (-23, 15, 20, -28, -13) alla. Suurepärase etteaste teinud Margot Pähn tõi võitjatele 26 punkti, jäädes 19 silmaga plusspoolele. Brita Saare lisas Võru võistkonna kontosse 16 punkti. Raili Kont-Kontson tõi TLÜ-le 28, Silja Ostrov 19 ja Merlin Hurt 16 punkti. Võrulannad kogusid sulustamisega kolm punkti enam (9-6), kuid jäid Tallinna Ülikooli naiskonnale alla rünnakuefektiivsuses (32%-40%). Serviässasid lõid võitjad 11 ja TLÜ 14, vahendab volley.ee.

Uuesti kohtutakse juba pühapäeval Tallinnas, poolfinaali jõuab kaks võitu kogunud naiskond. Teises poolfinaalpaaris võitis Tartu Ülikool/Eeden esimeses mängus 3:0 resultaadiga Audentese SG/Noortekoondise. Seeria teine mäng on kavas täna. Koha poolfinaalis on kindlustanud põhiturniiri kaks edukamat naiskonda - Kohila Võrkpalliklubi ja TTÜ.