Peep Pahv
Hetk Leedu ja USA vahelisest kohtumisest.
Hetk Leedu ja USA vahelisest kohtumisest. Foto: SCANPIX

Korvpalli MMil Türgis kaotas Leedu poolfinaalis USA-le 74:89.

Leedu koosndise said saatuslikuks pallikaotused ning esimese poolaja kesin visketabavus. USA meeskonna tõmbas aga käima lõpuks 38 punkti kogunud Kevin Durant. Lamar Odom lisas 13 punkti ja 10 lauapalli, Russel Westbrook 12 silma.

Leedu parim oli Robertas Javdokas 15 punkti ja 9 lauapalliga, Martynas Pocius lisas 13 punkti.

USA finaalivastane selgub kell 21.30 algavast teisest poolfinalaist Türgi - Serbia.

Mängu käik:

Neljas veerand

Kohtumine on lõppenud.

2.12 lõpuni. Asi on vist selge - USA juhib 84:69.

4.26 lõpuni ja USA kipub taas eest libisema - tabloo näitab 79:64. Must päev on Leedu liidril Linas Kleizal, kes on visanud vaid 4 punkti. Samal ajal on USA liider Kevin Durant 36 punkti.

6.30 lõpuni. USA juhib 71:60.

Kolmas veerand

Kolmas veerandaeg on lõppenud. USA juhib 65:53. Leedul on veel lootus, kuid MMi suusrsoosiku laistamiseks peab sündima ime. Tegelikult aitab ka sellest, kui vältida rumalaid pallikaotusi, kontrollida oma lauda ja visata rünnakul sisse.

Taas Leedu lootus - seitse punkti järjest ja seis on 59:48! USA võtab minutilise vaheaja.

Leedu, Leedu... ei ole neil täna õiget mängu. 3.30 veerandaja lõpuni ja USA juhib 57:40. Pallikaotustega pole võimalik USA-d võita.

Neli  minutit veerandaega mängitud. Maciulise kolmese järel näitab tabloo USA edu 48:37.

Leedu üritab visalt, kuid USA juhib 45:32.

Teine veerand:

Veerandaja lõpp kuulub siiski USA-le, kes juhib 42:27. Esimene poolaeg on sellega lõppenud. Esimesel poolajal oli USA parim Kevin Durant 24 punktiga! Leedu poolel on Martynas Pocius kogunud 11 silma.

Kaks minutit veerandaja lõpuni. USA hoiab vahe turvalisena 37:25.

Neli ja pool minutit veerandaja lõpuni. Leedu poolt vaadatuna on asi veidi paranenud. USA juhib 31:20.

Kas mäng on tehtud? USA juhib juba 29:14. Teist veerandit mängitud kaks ja pool minutit.

Esimene veerand:

Esimene veerandaeg lõppes USA eduseisul 23:12. Ameeriklaste liider Kevin Durant on visanud juba 17 punkti!

Kaheksa ja pool minutit mängitud - 21:11. Täna pole Leedul sellist viskepäeva nagu veerandfinaalis Argentina vastu.

Viis ja pool minutit mängitud: Leedu koondis kaotab kaks korda järjest palli ning USA saab kiirrünnakutest kergeid korve. USA edusiesul 16:11 võtab Leedu minutilise mõtlemisaja.

Neli ja pool minutit mängitud ning Leedu läheb Linas Kleiza korvist juhtima 11:9.

Leedu alustab korralikult ja pääseb 6:2 juhtima.