Türgi jõudis ülinapi võiduga finaali

Peep Pahv
Türgi korvpallikoondislased.
Türgi korvpallikoondislased. Foto: SCANPIX

Korvpalli MMi teises poolfinaalis alistas korraldajamaa Türgi uskumatu lõpuga kohtumises Serbia 83:82.

Võidu tõi türklaste mängujuht Kerem Tunceri korv 0,5 sekundit enne kohtumise lõppu.

Finaalis kohtub Türgi USAga.

Mängu käik:

Neljas veerandaeg:

Mängisa siiski 0,5 sekundit. Serbia sai veel viskele, kuid see blokeeriti!!!

Türgi juhib 83:82!! 1,5 sekundit veel

4,3 sekundit lõpuni ja Serbia läheb 82:81 juhtima!

Krstic teenib viienda vea. Erden surub palli korvi ja on nüüd ka vabaviskejoonel...vabavise mööda, aga Türgi juhib 80:79

Vabavisked Serbiale... ja Serbia läheb 80:79 juhtima! Lõpuni 20 sekundit

Lõpuni 45 sekundit

Iljasova teenib viienda vea, Krstic vabaviskejoonel... esimene mööda, teine tabab. Türgi juhib 79:78.

Asiki asemel sooritab vabaviskeid Arslan, tabab kahest ühe, Türgi juhib 79:77

Teodosic teeb Asikile vea. Kired hakkavad vaikselt möllama!

Savanovic vabaviskejoonel, tabab mõlemad, Türgi eduseis kahaneb punktini 78:77

Onan vabaviskejoonel, tabab mõlemad, Türgi juhib 78:75

3.10 lõpuni. Türgi läheb juhtima 76:75!

3.30 lõpuni. Serbia juhib 75:73

4.22 lõpuni. Savanovici kolmene, Serbia 75:69

5 minutit lõpuni. Serbia juhib 72:67

Kolmene! Serbia juhib jälle viie punktiga

6.45 lõpuni. Serbia juhib kahe punktiga 66:64

7.55 lõpuni. Serbia juhib 66:61

Asik vabaviskejoonel, tabab kahest ühe, Serbia juhib 63:61

Kolmas veerandaeg:

Kolmas veerandaeg lõppes Serbia 63:60 paremusega.

2.28 lõpuni. Vahe vaid üks punkt 56:55 Serbiale.

Viimasel minutil on käinud vahetuste ja vabavisete trall ning tagatipuks võeti ka minutiline mõtlemisaeg. Serbia juhib 56:51. Selge, et suur taktik Ivkovic on Türgi mängumasina toimimise selgeks saanud ja vasturohtu leidnud.

3.55 lõpuni. Ikka mäng Serbia taktikepi all, nad juhivad 56:50.

5.30 lõpuni. Türgi sai korraks viigi kätte, kuid nüüd juhib jälle Serbia 51:46.

7.00 lõpuni. Türgi on hästi alustanud ning vahe on vaid kolm punkti. 46:43 Serbiale.

Teine poolaeg algab Erdeni korviga.

Teine veerandaeg:

Esimene poolaeg on lõppenud Serbia võiduga 42:35.

Serbia poolel oli esimesel poolajal täpseim Duško Savanovic 9 punktiga. Türgi poolel tõi täpselt sama palju punkte Hidayet Türkoglu.

2.00 lõpuni. 38:32 - ikka juhib Serbia. Türgi mängus puudub tavapärane lennukus.

Türgi mäng käriseb - Serbia juhib juba 33:25. Türgit vaevab vist närvilisus.

Serbia ei luba Türgit kuidagi ette. 6.30 lõpuni ja Serbia ees 24:22.

Esimene veerandaeg:

Esimene veerandaeg lõppes Serbia juhtimisel 20:17. Juba praegu on selge, et siit tuleb suur ja võimas mäng. Õigemini see mäng juba käib.

Türgi võttis kasutusele oma kuulsa 2-1-2 maa-ala kaitse

Türkoglu kolmene ja seis on viigis 15:15!

Kas see mäng polegi Türgi võimas marss? 5.18 veerandaja lõpuni ja Serbia juhib 12:6.