Kalev/Cramo pani Tšehhi tippklubi vastu püsti võimsa viskepeo

Kalev/Cramo treeneriduo: Alar Varrak (vasakul) ja Martin Müürsepp
Kalev/Cramo treeneriduo: Alar Varrak (vasakul) ja Martin Müürsepp Foto: Tairo Lutter

Kalev/Cramo korvpalliklubi alistas Ühisliigas tähtsas mängus võõrsil kindlalt 92:73 Tšehhi tippklubi Nymburki. Võidule pandi alus suurepärase avapoolajaga, mis võideti koguni 60:34, kalevlaste visketabavus väljakult oli seejuures koguni 70%. Kalevi parimana tõi üheksast kaugviskest kuus tabanud Gregor Arbet 24 punkti, Scott Machado arvele jäi 15 punkti, 6 lauapalli, 12 korvisöötu ja viis vaheltlõiget. Keith Benson lisas 13 punkti ja võttis 7 lauapalli.

Liigatabelis ollakse nüüd ühel pulgal Astana meeskonnaga, mõlemal on 10 võitu ja 14 kaotust. Astana on üheksandal ja Kalev kümnendal kohal, play-off'i viivaid seitsmendat-kaheksandat kohta hoiavad samuti kümne võidu peal olevad Riia VEF ja Saraatovi Avtodor. Mõlemal on aga kaks kaotust vähem kui Kalevil ja Astanal. Järgmise mängu peab Kalev/Cramo 23. märtsil kodusaalis, kui võõrustatakse tabelis üheksa võiduga otse nende selja taga olevat Krasnõi Oktjabrit.

Nymburk - Kalev/Cramo 73:92

Nymburk: Stutz 14 p, Pomikalek 12 p, Benda 12 p, Burns 7 p, Washington 6 p, Raivio 6 p, Barton 2 p, Houska 2 p, Welsch 2 p

Kalev: Arbet 24 p, Machado 15 p + 6 lp + 12 rs + 5 vl, Benson 13 p + 7 lp, Veideman 12 p, Petšerov 10 p, Singler 6 p, Kupšas 5 p, Dorbek 5 p, Keedus 2 p

Mängu käik (Nymburk - Kalev):

Mäng on alanud!

0:2

Arbet toob kiirelt Kalevile esimesed punktid

4:6

Washington avab vabavisetest Nymburki skoori ja lisab ka kahepunktiviske, Kalevi eest vastab kahe korviga Machado

12:16

Nymburki poolel teeb skoori Benda, kes on toonud pooled tšehhide punktidest. Veideman ja Benson vastavad aga korvidega.

22:37

Veideman ja Arbet tabavad kaugelt, kaks korvi lisab ka Petšerov ning Kalevi edu kasvab vaikselt, aga kindlalt.

24:46

Benda tabab veel, kuid Kalevi poolelt vastavad kolmesejoone tagant Veideman ning seejärel kaks korda ka Arbet!

27:50

Bensonilt kaks vabaviset ja Kalevil on juba viiskümmend punkti koos, kusjuures avapoolaja lõpuni jääb veel kolm minutit.

30:52

Raiviolt üks kolmene ka tšehhidele, Benson vastab pealtpanekuga

32:57

Kalev on hoos - Benson paneb jälle pealt ja seejärel tabab Arbet veel ühe kolmese!

Arbetil on koos juba 19 punkti, kuuest kolmesest on ta tabanud viis

34:60

Burns toob tšehhidele kaks punkti juurde, kuid Kalev ei halasta ja viis sekundit enne poolaja lõppu tabab Machado veel ühe kaugviske!

Avapoolaeg läbi!

Kalevi visketabavus on avapoolajal olnud võimas - kahesed 16/22, kolmesed 8/12. Visketabavus väljakult seega lausa 70%! Üleplatsimees on Arbet 19 punktiga, Bensoni arvel on 11 punkti ja Veidemanil 10 punkti, Machado on lisaks 7 punktile andnud juba 8 korvisöötu.

Teine poolaeg alanud!

34:63

Arbet jätkab sealt, kust pooleli jäi - kolmene sisse!

36:65

Pomikalek tabab vabavisked, Kalevi poolel vastab korviga Petšerov

40:71

Machado, Veideman ja Dorbek hoiavad Kalevi kolmekümnepunktilist eduseisu, ainus tõrvatilk on Veidemani neljas viga.

54:77

Stutz realiseerib 2+1 rünnaku, tabab veel ühe kahese ja siis ka vabaviske, vähendades vahe 23 punktile. Kalevi poolel vastab Dorbek möödaviskega ja seejärel teeb Veideman oma viienda vea.

56:77

Stutz tabab veel korra ja Kalev võtab mõtlemisaja

58:77

Kriz lisab veel ühe kahese, Nymburk on viimast veerandaega alustanud 10:0 spurdiga!

63:84

Lõpuks saab Kalev ka uuesti korvilt kaane maha, Arbet tabab vabavisked ning Machado kahese ja seejärel ka kolmese.

63:87

Ka Singler tabab kolmese, kuus minutit mängida ning Kalevi edu on jälle turvalisem

73:92

Kalev laseb vastastel teha 8:0 spurdi, kui Stutz, Pomikalek ja Kriz tabavad järjest, Pomikalek lisab veel ka pealtpaneku ning Kalev on sunnitud neli minutit enne mängu lõppu taas aja maha võtma.

Mäng läbi!

Hetkel hoiab Kalev Ühisliigas üheksa võidu ja 14 kaotusega 11. kohta. Eesti meistermeeskonna eesmärk on kerkida põhiturniiri lõpuks kaheksandale kohale, mis tagaks koha play-off'is. Hetkel jagavad seitsmendat ja kaheksandat kohta Riia VEF ja Saratovi Avtodor, kellel mõlemal on kirjas 10 võitu ja 12 kaotust.

Kalevil seisab koos tänase mänguga ees veel seitse põhiturniiri kohtumist. Kahel korral minnakse vastamisi turniiritabelis viimast kohta hoidva Minski meeskonnaga. 23. märtsil mängitakse tabelis kümnendal kohal paikneva Krasnõi Okjabriga. Lisaks kohtutakse veel Riia VEFi, Saratovi Avtodori ja Kaasani Unicsiga.