Kanepi alustas Miami tippturniiri kindla võiduga

Kaia Kanepi.
Kaia Kanepi. Foto: SCANPIX

Miamis alanud rohkem kui viie miljoni dollari suuruse auhinnafondiga tenniseturniiri avaringis alistas Eesti parim tennisist Kaia Kanepi (WTA 51.) avaringis kindlalt 6:2, 6:3 turniirile vabapääsme teeninud 18-aastase kanadalanna Francoise Abanda (WTA 235.). Teises ringis on Kanepi vastaseks 28. paigutusega USA esindaja Varvara Leptšenko. Turniiril teevad kaasa pea kõik maailma tipud, teiste hulgas ka esireket Serena Williams.

Mängu käik (Kanepi - Abanda):

0:1

Abanda hoiab alustuseks kindlalt oma servi

1:1

Kanepi vastab kiirelt samaga

2:1

Kanepi pääseb geimis 30:0 ja 40:15 juhtima ning murrabki Abanda servi!

3:1

Kanepi ei loovuta oma servil punktigi

3:2

Abanda on seekord samuti oma servigeimis väga kindel

4:2

Kanepi lööb oma teise serviässa selles mängus ja hoiab servi.

5:2

Kanepi jõuab tasavägises geimis lõpuks murdepallini ja murrabki taas Abanda servi

6:2

Kanepi lööb veel kaks ässa, ei loovuta geimis punktigi ja võidab 26 minutiga esimese seti kindlalt!

TEINE SETT

0:1

Abanda hoiab seti alustuseks oma servi

1:1

Kanepi ei anna oma servigeimis vastasele taas erilist võimalust. Eestlanna esimese servi õnnestumise protsent on seni olnud korralik 66%.

2:1

Kanepi murrab taas Abanda servi!

3:1

Kanepi võidab taas oma servigeimi, Abanda pole ikka veel saanud ainsatki murdepalli.

3:2

Abanda hoiab seekord oma servi

4:2

Kanepi esimese servi õnnestumise protsent on langenud 50% kanti, kuid see ei takista eestlannal oma servigeimide võitmist.

5:2

Kanepi saab murdepallid ja kasutab esimese neist kohe ka ära!

5:3

Kanepi jääb oma matši võidu eest servides 0:40 taha ja Abanda saab mängu esimesed murdepallid. Kanepi päästab kõik kolm, ent teeb siis topeltvea ja Abandal on neljas murdepall. Kanadalanna kasutab selle tänu Kanepi järjekordsele topeltveale ka ära ja püsib mängus.

6:3

Kanepi murrab veel korra Abanda servi ja võidab mängu!

Kohtumine kestis 58 minutit, Kanepi lõi kaheksa serviässa ja tegi neli topeltviga. Eestlanna esimese servi õnnestumisprotsent oli lõpuks täpselt 50, üheksast murdepallist realiseeris ta viis ning kaotas oma servi vaid korra, eelviimases geimis. See oli ühtlasi ainus geim, kus Abandal servimurde võimalus tekkis.

Kanepi ja Abanda kohtumine peetakse täna esimese väljaku neljanda matšina. Teine mäng sellel väljakul algab Eesti aja järgi kõige varem kell 17.30.