Eesti käsipallurid välismaal: Jaanimaa ja Mägi koduklubid olid võidukad

Dener Jaanimaa.
Dener Jaanimaa. Foto: Liis Treimann

Saksamaa meeste käsipallimeistrivõistluste esiliigas teenisid ThSV Eisenach ja EHV Aue möödunud nädalal kaks võitu.

Eisenach alistas kõigepealt võõrsil SV Henstedt-Ulzburgi 28:27 ning seejärel kodus TV 05/07 Hüttenbergi 37:30. Dener Jaanimaa viskas nendes kohtumistes Eisenachi kasuks vastavalt viis ja neli väravat. Aue sai aga kodus 34:26 jagu Baunatali GSV Eintrachtist ning võõrsil 25:24 HG Saarlouisist. Janar Mägi tõi Auele vastavalt kolm ja neli tabamust.

Eisenach on 29. vooru järel 40 punktiga neljas ning Aue 32 silmaga üheksas. Henstedt-Ulzburg asub 13., Saarlouis 15., Hüttenberg 19. ja Baunatal viimasel ehk 20. tabelireal.

Saksamaa kõrgliigas alistas TSV Hannover-Burgdorf omal väljakul HC Erlangeni 35:33. Vigastuspausil viibiva Mait Patrailita tegutsenud Hannover-Burgdorf on 28-st matšist teenitud 25 punktiga 11. kohal ning Erlangen hoiab eelviimast ehk 18. positsiooni. Juhib THW Kiel.

Rumeenia eliitseltskonnas kaotas Bacau Stiinta Municipal Dedeman võõrsil 23:25 tiitlikaitsjale HCM Constantale. Martin Johannson ja Mikk Pinnonen viskasid külaliste kasuks ühe värava. Bacau on 22. vooru järel 34 punktiga seitsmes, Constanta aga teine.

Norra kõrgliiga 21. voorus pidi Stordi Elite vastase väljakul tunnistama liidri ÖIF Arendali 21:19 paremust. Stordi esindav Taavi Tibar meeskonna rivistusse ei kuulunud. Stord on turniiritabelis 16 punktiga üheksas.

Euroopa Challenge Cupil jõudis Stord aga nelja parema hulka, saades veerandfinaalis kahe mängu kokkuvõttes 60:52 jagu Iisraeli klubist Ramat Hashron HC. Esimese kohtumise võitis Stord 36:26 ning kaotas teise 24:26. Mõlemad matšid peeti Norras, Tibar ei mahtunud ka seekord Stordi nimekirja.

Taani meistrivõistluste esiliiga 26. voorus kaotas Raekker Mölle KFUM võõrsil 19:30 Skive fH meeskonnale. Raekker Mölle leegionär Armi Pärt väravaid ei visanud. Raekker Mölle lõpetas hooaja 11 punkti ja eelviimase ehk 13. kohaga ning langes aste madalamale. Skive oli kolmas.

Soome meistrivõistluste kolme võiduni peetavad veerandfinaalseeriad: Helsingi Dicken – Siuntio IF 34:15 (Valdar Noodla 5 – Jaan Kauge 1), Kauniaineni West – Helsingi HIFK 28:23 (West: Sten Toomla 9), Vantaa Atlas – Turu AIFK 29:26, SIF – Dicken 20:32 (Kauge 1, Ravo Voosalu 1 – Noodla 3), HIFK – West 20:22 (Olev Eensalu 2 – Toomla 2), AIFK – Atlas 25:34.

Euroopa Chellenge Cupi veerandfinaali korduskohtumises jäi Riihimäki Cocks võõrsil 27:38 alla portugallaste Liberty Seguros ABC/UMinhole ja pudenes üldskooriga 49:65 konkurentsist. Teises mängus oli soomlaste resultatiivseimaks meheks Marius Lepp viie väravaga.

Saksamaa naiste kolmanda liiga idatsoonis kaotas vigastatud Janeli Patrailita tegutsenud MTV Rohrsen kodus HSV Marienbergile 20:31. Rohrsen on 22. vooru järel 13 punktiga 12. kohal ning Marienberg hoiab teist positsiooni.

Soome naiste kõrgliigas jäi Maarja Põldveri tööandja Turu AIFK veerandfinaalseerias mängudega 1:3 alla Helsingi Spartale. Viimases matšis, mille AIFK kaotas kodus 19:25, oli Põldver kuue tabamusega Turu naiskonna resultatiivseim mängija.