Kanepi alistas Miami turniiril maailma 31. reketi ja jõudis kolmandasse ringi

Eesti naiste tennise esinumber Kaia Kanepi (WTA 51.) alistas rohkem kui viie miljoni dollari suuruse auhinnafondiga Miami turniiril teises ringis 6:2, 6:4 ameeriklanna Varvara Leptšenko, kes on maailma edetabelis 31. kohal. Kanepi järgmise ringi vastaseks on Madison Brengle või neljanda asetusega endine maailma esireket Caroline Wozniacki.

Kanepi-Leptšenko mäng on Kanepi kodulehe andmetel kavas täna teise väljaku teise kohtumisena, esimene mäng algab kohaliku aja järgi kell 11 (Eesti aja järgi kell 17). Postimees vahendab matši käiku tekstipõhise otseülekande vahendusel.

Kolmesetiliseks veninud meeste kohtumine on teisel väljakul viimaks lõppenud ning Kanepi ja Leptšenko on kohe valmis oma mängu alustama.

Mäng on alanud!

1:0

Kanepi alustab kenasti ning hoiab oma servi.

2:0

Kanepi saab Leptšenko servil kaks murdepalli ja kasutab teise neist ka ära!

3:0

Kanepi loovutab vastasele geimis vaid ühe punkti ja hoiab kindlalt servi, algus on olnud väga hea.

3:1

Seekord on Leptšenko oma servil kindel ja võidab samuti esimese geimi.

4:1

Nüüd on hoopis Kanepi oma serviga raskustes ja jääb 0:30 taha, lisaks saab Leptšenko kaks murdepalli, kuid Kanepi suudab ikkagi servi hoida.

5:1

Kanepi jõuab murdepallini ja murrabki uuesti Leptšenko servi!

5:2

Kahjuks teeb Kanepi oma servigeimis otsustaval hetkel topeltvea ja loovutab ühe servimurde tagasi.

6:2

Kanepi ei lase end aga sellest häirida, saab Leptšenko servil järjest kolm murdepalli, kasutab neist teise ära ja võidab 31 minutiga esimese seti!

TEINE SETT

1:0

Kanepi alustab hästi ja läheb 40:0 ette, kuid teeb siis topeltvea. Eestlanna esimese servi õnnestumisprotsent on seni päris kehv, vaid 34%. Õnneks tuleb seejärel aga kohe serviäss ja Kanepi alustab ka teist setti geimivõiduga.

1:1

Leptšenko hoiab oma servi.

2:1

Leptšenkol on murdepall, kuid Kanepi päästab selle ja hoiab ikkagi servi.

2:2

Leptšenko servigeim kulgeb tasavägiselt, kuid Kanepi ei saa servimurret kätte.

3:2

Oma servil on Kanepi seekord taas väga kindel.

3:3

Leptšenko vastab veel kiirema servigeimiga.

4:3

Leptšenkol on teises setis juba kolmas murdepall, aga Kanepi päästab selle ja hoiab servi.

4:4

Kanepi jõuab seisuni 40:40, aga Leptšenko oma servi ei loovuta.

5:4

Kanepi pääseb oma servil 40:0 juhtima, laseb seejärel Leptšenkol võita kaks punkti, ent võidab geimi.

6:4

Kanepi võidab teise seti ja pääseb kolmandasse ringi!

Mäng kestis tunni ja 17 minutit, Kanepi lõi kolm serviässa ja tegi neli topeltviga. Võit tuli hoolimata sellest, et eestlanna esimese servi õnnestumisprotsent oli 45%, avasetis koguni vaid 32%.

Kolmandas ringis mängib Kanepi Madison Brengle'i või Caroline Wozniackiga.

Avaringis alistas Kanepi kindlalt 6:2, 6:3 turniirile vabapääsme teeninud 18-aastase kanadalanna Francoise Abanda (WTA 235.).