Tartu Bigbank ei andnud avamängus TTÜ-le mingit sõnaõigust

Täna peeti võrkpalli Eesti meistrivõistluste poolfinaalide teise paari ehk TTÜ ja Tartu Bigbanki vahel avamäng. Kohtumine Tehnikaülikooli spordihoones kulges algusest lõpuni Tartu meeskonna dikteerimisel, kes võttis kindla 3:0 võidu. TTÜ sai geimides vastavalt 20, 26 ja 18 punkti.

Mängu käik:

Mäng TTÜ spordihoones on alanud!

Esimene geim:

Mäng on alanud tasavägiselt ja üle punkti pole vahe kärisenud kummalegi poole. Tartu sidemängija Robert Viiberi rünnakupunkti järel minnake esimesele tehnilisele vaheajale Tartu 8:7 eduseisul.

Tartu saab korduvalt ka blokist punktilisa ning suudab 11:8 eduseisu haarata.

Kirill Krasnevksi lööb auti, TTÜ jääb 9:13 kaotusseisu ning peatreener Janis Sirelpuu kasutab minutilist mõtlemisaega.

TTÜ saab vahe kahele punktile (13:15) ja nüüd kasutab Tartu loots Andrei Ojamets mõtlemiseaga. Seejärel järjekordne serviviga TTÜ-lt (Krasnevski) ja teine tehniline time-out tuleb tartlaste kolmepunktilises eduseisus.

Geimi alguses nähtamatu olnud Tartu liider Robert Täht on geimi lõpus mitu punkti järjest toonud. Tartu juhib 22:18 ja Sirelpuult taas time-out.

Taas rünnak Tähelt, TTÜ on ka vastuvõtuga hädas ja Tartu liigub geimivõidu poole - 23:18.

Avageim Tartule 25:20.

Teine geim:

Diagonaalrünaja Argo Meresaare asemel mängu tulnud Taavi Nõmmistu on hästi sekkunud, Tartu läheb tema rünnskust 2:1 juhtima.

TTÜ nurjunud temporünnaku ja tehnilise praagi järel on tartlased 6:4 eduseisus.

TTÜ jõuab 8:8 viigini, ent siis toob Täht punkti rünnakul ja lõhub seejärel tugevate servidega TTÜ mängu, kuni Sirelpuu 8:11 kaotusseislul mõtlemisaja võtab.

Nõmmistu mängib taas resultatiivselt ja Tartu eduseis kolmepunktiline 15:12.

Maciel ründab blokist auti ja vähendab TTÜ kaotusseisu 17:20-le.

Nõmmistu ründab blokki ja seis viigis 22:22.

Ka Kollo eksib rünnakul ning TTÜ saab üle pika aja juhtima 23:22. Järgmise palli lööb Nõmmistu kindlalt vastaste poole maha -23:23 ning serviäss Kollolt ja Tartu punkti kaugusel geimivõidust 24:23.

Täht 25:24. Pika pallivahetuse võideab aha TTÜ - 25:25.

Nõmmistu toob punkti Tartule, ent ka TTÜ mängib resultatiivselt - 26:26. Serviviga Macielilt ning Macieli rünnak auti lõpetab teise geimi ning Tartu juhib geimidega 2:0.

Kolmas geim:

Ka seda geimi alustab Tartu domineerivalt, minnes 7:3 juhtima.

Tähe ässa järel juhib Tartu juba 11:3. Sirelpuult taas time-out.

TTÜ saab mitu punkti järjest temporünnakust. Seis 12:5 Tartule.

Pärtel on TTÜ poolel vastuvõtuga väga suures hädas..

Teiseks tehniliseks time-outiks on Tartu juhtimas 16:8.

Nõmmistu ründab blokist auti ja tartlased liiguvad väga kindlalt mänguvõidu poole - 18:10.

Robert Täht saab kohtunikuga vaidlemise eest kollase kaardi. Mängu kulgu see siiski ei mõjuta, Tartu juhib 21:13.

Nõmmistu ründab auti, ent Tartu juhib ikka suurelt - 23:16.

Maciel eksib taas servil, ent seejärel eksib rünnakul ka Täht - 24:17 Tartule.

Arulalt serviäss, ent mängule paneb punkti Tähe rünnak. Geim 25:18 ja mäng Tartule 3:0.

Mängu eel:

Viimati oldi omavahel vastamisi Schenker liiga poolfinaalis, kui seni kodus ülikindlalt mänginud TTÜ sai 0:3 kaotuse.

Finaali jõudmiseks on vaja võita kolm kohtumist.

Teise poolfinaalpaari ehk Tallinna Selveri ja Pärnu avamängu võitis 3:0 Pärnu meeskond.