Anderson ja Braine kaotasid finaalis

Mariel Gregor
Merike Anderson.
Merike Anderson. Foto: Erakogu

Naiste korvpalli EuroCupi finaali korduskohtumises püsis Eesti koondise liidri Merike Andersoni koduklubi Braine´i Castors mängus esimese poolaja lõpuni, kuid lagunes siis. Villeneuve d'Ascq Lille Metropole võttis Charleroi areenil kindla võidu 73:53 (36:31). Avamäng lõppes Braine’i võiduga 68:64, seega oli kahe mängu kokkuvõttes parem Villeneuve klubi.

Braine asus küll kohtumist juhtima 7:3, kuid jäi peagi taha 11:21. Prantslannad olid enesekindlamad, sportlikku viha ja sirgjoonelisust oli neis rohkem ning nad valitsesid täielikult korvialust mängu. Teise veerandi lõpus tuldi suuresti tänu Celeste Trahani korvidele järele ning mindi tema korvist juhtimagi 30:28, ent see jäigi võõrustajate luigelauluks.

Teise poolaja algul tegi Villeneuve kohe spurdi 12:2 ning 27. minutiks oli nende edu juba 56:33. Sellega oli mäng peaaegu tehtud. Korra, kuus minutit enne lõppu tegi Marjorie Carpreaux veel seisuks 46:60 (ehk kahe mängu kokkuvõttes miinus kümme), kuid enamaks nad suutelised polnud.

Merike Anderson sai palju mänguaega - 26:25, tegutses avapoolajal osalt ka mängujuhi rolli, kuid tabas keskpäraselt (7/2) nagu kogu võistkond ning tõi kokkuvõttes viis punkti (kahepunktivisked 3/1, kolmesed 4/1, vv 2/0), enne lõppu sai ta ka viienda vea.

Statistikat: laud Villeneuve'i kasuks 44-27, korvisöödud 15-8, pallikaotused 17-13. Kahepunktivisked  49 vs 43 %, kolmesed 13 vs 42 % (Braine'i kolmesed 15/2!), vv 50 vs 86 %.

Megan Mahoney tõi prantslaste kasuks 17 punkti ja 5 lauapalli, Ann Wauters lisas 13 punkti ja 10 lauda. Celeste Trahan tõi Braine'i kasuks 21 punkti ja 12lauapalli.