28-aastane debütant päästis Itaaliale viigipunkti

Eder tähistab esimest väravat Itaalia koondise eest
Eder tähistab esimest väravat Itaalia koondise eest Foto: SCANPIX

Jalgpalli EM-valiksarjas pidasid põneva mängu Bulgaaria ja Itaalia, kes tegid lõpuks 2:2 viigi. Itaaliale päästis viigipunkti 28-aastane Brasiilias sündinud Eder, kes tegi täna uue kodumaa eest debüüdi.

Bulgaaria jaoks algas mäng üsna õnnetult, kui Yordan Minev kolmandal minutil palli oma võrku lõi. Ometi suutis kodumeeskond mängu juba 17. minutiks juhtima minna, kui jala said valgeks Ivelin Popov ja Ilian Micanski. Teisel poolajal sekkus Itaalia poolel vahetusest 28-aastane koondise debütant Eder, kes 84. minutil viigivärava lõi.

EM-valikturniir kulgeb ootamatult kehvalt aga Hollandi koondise jaoks, kes on A-alagrupis kahe võidu kõrvale kogunud ühe viigi ja kaks kaotust. Täna tehti kodus 1:1 viik Türgiga. Burak Ylimaz viis külalised juhtima, kuid Hollandi suutis läbi Wesley Sneijderi viimasel minutil viigistada.