Portugal alistas pingelises heitluses Serbia, Ronaldo jäi kuivale

Ats Kuldkepp
Fabio Coentrao (vasakul) tähistab Portugali koondise võiduväravat Serbia vastu.
Fabio Coentrao (vasakul) tähistab Portugali koondise võiduväravat Serbia vastu. Foto: RAFAEL MARCHANTE/REUTERS

2016. aasta jalgpalli EM-i valiksarjas võitis Portugal I-grupi põnevusmängus koduväljakul 2:1 Serbiat ja tõusis grupi liidriks.

Portugal läks 10. minutil Ricardo Carvalho väravast juhtima, aga 61. minutil Nemanja Matic viigistas. Kulus vaid kaks minutit, kui avaväravale söödu andnud Fabio Coentrao Portugali uuesti ette viis. Seis 2:1 jäigi lõpuni püsima. Portugali koondise suurim staar Cristiano Ronaldo tegi kaasa kogu mängu, aga väravat või söödupunkti enda nimele ei saanud.

Teistes hilisõhtustes mängudes viigistas Iirimaa D-grupis kodus 1:1 Poolaga, Ungari ja Kreeka leppisid F-grupis 0:0 viigiga.

Tabeliseisud:

D-grupp (5 mängu): Poola 11 punkti, Saksamaa 10, Šotimaa 10, Iirimaa 8, Gruusia 3, Gibraltar 0.

F-grupp (5 mängu): Rumeenia 13, Põhja-Iirimaa 12, Ungari 8, Soome 4, Fääri saared 3, Kreeka 2.

I-grupp (4 mängu): Portugal 9, Taani 7, Albaania 7, Serbia 1, Armeenia 1.